Právě je čtv bře 28, 2024 3:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PC pro Blender
PříspěvekNapsal: ned bře 05, 2017 7:27 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
moc diky. skrin je ok a nikdy zadny komponenty netaktujem, takze se neprehriva.
s diskama jsem mel v minulosti dost problemy, tak pro jistotu vse zalohuju na externi disky (obvykle hned 3x :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PC pro Blender
PříspěvekNapsal: stř bře 08, 2017 2:06 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
jeste bych poprosil doporuceni jakou znacku koupit... hlavne at je co nejmin poruchova :)
brzo se karty zacnou prodavat a nejaky poradny statistiky poruchovosti jentak nebudou, tak bych se spis obecne chtel zeptat, jaka znacka dela karty spolehlive (asi hlavne dobry chlazeni)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PC pro Blender
PříspěvekNapsal: stř bře 08, 2017 5:26 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
Když jsem vybíral svou kartu, tak jsem šel po hlučnosti karty v idle. Někteří výrobci dělají karty co se v idle chladí pasivně a větráčky jsou vypnuté, takže téměř nulový hluk. Konkrétně mám Asus Strix a něměl jsem s ní žádný problém. Osobně mám velkou důvěru i v MSi a asi bych si koupil i EVGA.
Zotac platil za horšího výrobce, ale měl jsem od nich GTX 560 a vydržela dlouho bez problémů (pak jsem ji prodal).
Palit - tomu bych se asi jako jedinýmu vyhnul. Nevím proč, ale už ten název mi zní hrozně čínsky :)
Gigabyte - ve většině testů ho docela chválí pro dobrý poměr cena výkon. Na mě ale ty karty působí trochu lacině. Asi hlavně kvůli designu.

Taky bych zvážil, jestli si nepřiplatit za vodní chlazení. Jesli budeš mít jen jednu kartu a máš dobře větranou skříň, tak je to zbytečný, ale jám ve svý skříni (define r5) dvě 970 a kdybych chtěl osadit třetí, tak bych se už obával, že je usmažim. Otázka je taky životnost toho vodního chladiče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PC pro Blender
PříspěvekNapsal: stř bře 08, 2017 6:14 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
diky moc za rady,
ma nejakej smysl tam nechavat i tu gtx 780, nebo je lepsi ji proste vymenit za novou (asi 1080ti) ? nikdy jsem nemel v pc dve graficky karty, tak vubec nevim, jak to funguje :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PC pro Blender
PříspěvekNapsal: stř bře 08, 2017 7:17 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
Já bych tam tu 780 určitě nechal. Ve viewportu ta 1080Ti nebude o tolik rychlejší, takže má smysl nechat tu 780 na zobrazování na monitorech a tu 1080Ti jen na renderování.
Funguje to tak, že připojíš monitory jen k té 780 a v nastavení blenderu si nastavíš CUDA zařízení na 1080Ti. Výsledek bude, že můžeš v klidu renderovat a přitom dělat nějakou jinou práci aniž by se ti všechno sekalo. Minimálně to vyzkoušej a uvidíš, jaká to bude změna. Já bych už nechtěl komp jen s jednou grafikou :). Jo a bonus je, že můžeš využít plnou pamět tý 1080Ti na rendering - kdybys měl jen jedinou kartu tak se část paměti spotřebuje na zobrazování ve viewportu.

Až tu kartu budeš mít, tak poreferuj, o kolik je rychlejší než ta 780, dost by mě to zajmalo :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PC pro Blender
PříspěvekNapsal: čtv bře 09, 2017 12:52 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
moc diky za rady, jeste to promyslim, ale je pravdepodobny, ze tu 1080ti poridime :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PC pro Blender
PříspěvekNapsal: čtv bře 09, 2017 1:31 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
koukal jsem jeste na tu sestavu a kdyz tam necham obe graficky karty, tak nam nebude stacit zdroj - mame tam tedka 600W be quiet.
jeste ale mam doma 7 let starej zdroj, kterej uz nepouzivam (850W cooler master) - da se to dneska jeste pouzit, a nebo bude lepsi koupit novej zdroj?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PC pro Blender
PříspěvekNapsal: ned bře 12, 2017 3:25 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
7 let starej zdroj by měl normálně fungovat. Jestli to není nějakej superlevnej šmejd, tak bych ho klidně použil.
Na blenderartists se objevily první testy té 1080Ti v cycles a v porovnání s tou mou 970 je cca 2x rychlejší - to už docela stojí za upgrade :)
https://blenderartists.org/forum/showth ... -fishy-cat)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PC pro Blender
PříspěvekNapsal: pon bře 13, 2017 9:25 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
Na blenderartists se teď docela probírá, že dvě rx480 renderují přibližně stejně rychle jako jedna 1080Ti a přitom jedna rx480 stojí cca 7 000 Kč, dvě tedy 14 000 Kč oproti 22 000 Kč co chtěj za tu nvidii. Rozdíl v paměti je 8GB x 11GB - to by mohla být docela zajmavá alternativa :)
Předpokládá to ale asi použití nejnovější testovací verze blenderu, kde se zlepšila podpora amd karet. Ještě se mi ale nepodařilo ověřit, jestli tedy cycles na amd kartách opravdu funguje 100% bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PC pro Blender
PříspěvekNapsal: stř bře 15, 2017 2:11 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
diky, koukal jsem na to, ale asi dam prednost nvidii.
zkusel jsem taky ty benchmarky s moji gtx 780, u vetsiny renderu je doba oproti 1080ti dvojnasobna. jenom ten "koro" mi vylez nejak rychle (dokonce o par minut driv), tak snad ten vykon navic fakt bude znat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PC pro Blender
PříspěvekNapsal: pát dub 14, 2017 5:43 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
Mame GTX 1080Ti a napisu trochu zkusenosti po tydnu pouzivani.
odhaduju, ze karta renderuje cca o 40% rychlejs nez nase predchozi karta (GTX 780). Vyhoda je velka pamet a moznost renderovat vetsi sceny. Skvely je, ze i kdyz na karte renderuju, tak lze na PC jeste i neco delat (trochu hur, ale jde i modelovat), proto jsem taky puvodni kartu dal uplne pryc (napr. pri spusteni dvou renderu zaroven Blender spadnul). Nyni muzu dat renderovat i dve veci zaroven a jde to aniz by se PC zaseknul.
Jako asi jedinou nevyhodu vidim nemoznost pouzivat program Awesome Bump. Pouzival jsem ho na generovani normalovych map. Ale je to jen beta verze a s novou grafikou si nejak nerozumi - kdyz ho zkusim pouzivat, restartuje mi to celej pocitac. Zkousel jsem i ruzny zatezovy testy a s pocitacem nebyl vubec problem (karta ma pri max. zatizeni jenom kolem 70°C), takze chyba bude asi v programu. ale na normalovy mapy je nastesti vsude pluginu a programu dost :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz