Právě je čtv bře 28, 2024 3:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Moje první šunka
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 8:51 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Tak jsem si uplácal šunku, je moje první, tak snad mám ještě nárok, aby za moc nestála... :roll: A nakonec, stejně dávám přednost jiným tématům, tentokrát jsem si chtěl spíš jen vyzkoušet, co práce na takovémhle artefaktu obnáší. Tak prosím zkušené a znalé, aby mi projednou odpustili a ostatním přeju dobrou chuť... :-)


Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první šunka
PříspěvekNapsal: úte srp 28, 2012 10:04 am 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
vtipný :)
největší problém je asi to nasvícení - je to hrozně plochý (rozuměj málo kontrastní), takže díky tomu asi ani nejsou vidět všechny chyby modelu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první šunka
PříspěvekNapsal: úte srp 28, 2012 11:01 am 
Offline
 ...
 ...

Registrován: stř led 23, 2008 11:35 pm
Příspěvky: 135
Bydliště: Praha
Docela zajímavý námět na reklamu pro nějaký autobazoš ve stylu: U nás si nekoupíte žádnou šunku.
Něco podobného jako to z Jáchame, hoď ho do stroje: Nejlepší auto je to, které si nekoupíte. :emo02:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první šunka
PříspěvekNapsal: stř srp 29, 2012 12:56 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Jj, nasvícení bych možná udělal jinak, jenže ke konci práce se mi bohužel vyskytla v souboru klasická chybka - sekla se rotace v Object modu, takže Spoty už jsem si nenatočil... No ale jestli to zakryje pár vad, tak je to možná spíš pro dobro věci :emo02:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první šunka
PříspěvekNapsal: úte zář 04, 2012 4:03 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
ach ty materialy, ach ty textury... :)
ten leskly ubrus je chyba jak krava.
cele je to nejak podivne nasvicene a vyblite.
krajic chleba ma zvlastne nanesenou texturu po okrajich. (a ten model... kdyz se hrajes s tolika vecma a vymodelujes auto, jak muzes udelat chleba jen jako pulkruh???)
i ta textura na aute je nejak divne nanesena. na dverich to jde videt. (a proc je na nem vubec textura pripominajici mramor?)
a co to je za fotku na pozadi? vzdyt je to jak naskenovany obrazek z nejakeho magazinu. ve strasne kvalite, bez sytych barev.

jergone, ja to fakt nechapu. takovou praci to jiste dalo. tak moc dlouho jsi se s tim urcite drbal. a zabijes to absolutne divnym nasvetlenim a materialama. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první šunka
PříspěvekNapsal: úte zář 04, 2012 6:08 pm 
Offline
..
..

Registrován: úte srp 03, 2010 11:03 am
Příspěvky: 51
Přesně tak smrq,
Já se ti divím Jergone, pořád říkáš jak je zbytečné přecházet na verzi 2.5 přitom je tam daleko přívětivější prostředí na míchání a práci s texturami než v 2.4, to nemluvě o cycles, a rozlišení 4:3 už též vyšlo z módy :| Myslím že by ti přechod na 2.5 prospěl :wink:
Jinak práce je to dobrá a nápad zajímavej, škoda té prezentace


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první šunka
PříspěvekNapsal: úte zář 04, 2012 6:22 pm 
Offline
..
..

Registrován: stř črc 29, 2009 1:07 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Břeclav
rozhodne se nepovazuju za nejpovolanejsiho, kdo by k tomu mel zvanit, ale jestli muzu:
ubrus nemusi byt z latky ale z gumy.. podobny mam doma a zarucene se takhle leskne
me nejvic prastila rozdilna barva chlebu a hrany + material prkna - vypada totalne jako plast


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první šunka
PříspěvekNapsal: úte zář 04, 2012 10:36 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Fotka na pozadí je z našeho bytu - jasně, kvalita nic moc, fotil jsem ji jen svým digitálem, ale prostě jsem na webu nenašel záběr z odpovídajícího úhlu... Barvy jsem trochu přidusil, možná to vypadá vyblitě a nepřirozeně, ale nechtěl jsem, aby se mi pozadí tlouklo s popředím. Podle mě je to podobné, jako když kreslíř pozadí nebo nepodstatné prvky stylizuje, aby zdůraznil hlavní motiv - je to proti realitě, ale má to účel :wink:
Ubrus - ano, má být gumový, takový ten retro, co býval dřív v jídelnách a tak... :-)
Nasvícení - souhlasím, ale jak už jsem psal, kvůli poruše v souboru nešlo dodělat... :-(
Materiál na autě je šunka :-) Moc jsem se tam s ním neprděl, ono kdybych to dal jako UV, moc velký rozdíl by v tom nebyl a struktura uzenářských výrobků nemusí být pravidelná. Je to fórek, takže jsem tomu ani nedával zrcadlení a tak...
Chleba - co je s ním špatného? Ať koukám jak koukám na ten, co zrovna jím, krajíček má cca půlkruhový, respektive půlelipsoidní tvar...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první šunka
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 10:17 am 
Offline
 ...
 ...

Registrován: stř led 23, 2008 11:35 pm
Příspěvky: 135
Bydliště: Praha
No mně třeba na tom chlebu vadí ten perfektně zarovnaný či přímo zabroušený řez.
Chléb to je vlastně taková porézní struktura a ani Chuck Norris by ho nedokázal říznout tak, aby nějaký ten pór neprotnul. Sice teda nevím, jak bych to udělat, ale hlavně na tom řezu by ta porézní struktura měla nějak plastičtěji vystupovat.
A taky bych řekl, že kůrka plynule přechází v tu vnitřní hmotu (nevím, jak se tomu odborně pekařsky říká, vnitřku chleba), sice na velmi krátkém úseku, ale určitý přechod tam je. Rozhodně nejde o 2 oddělené hmoty, ale o jednu vyválenou společnou hmotu (bochník), který na povrchu prostě víc ztvrdne a zhnědne.
A taky se mi moc nezdá namapování tý textury, jak jsou tam vidět na tom horním okraji kůrky takové ty rovnoběžné pruhy (v těch místech, kde není mouka).
Ale já osobně bych to asi taky neudělal líp, takže to ber jen jako takové teoretické tlachání. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první šunka
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 2:47 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon led 23, 2012 7:51 pm
Příspěvky: 110
+1 Nápad
-1 Render


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první šunka
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 3:14 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Nj, s tím chlebem to bude pravda - ale jak to udělat, abych neskončil v Bohnicích a render mě nenakopal do prdele, toť otázka... :emo23:
Souhlasím i s tím, že Cycles je daleko lepší než internál, ale když jsem si to zkoušel otevřít v 62 a vyrenderovat Cyclesem, dopadlo to bídně, polovina materiálů a textur zmizela, fuj fuj :-( (přitom internál z 62 mi to vyrenderoval normálně, takže to nebude v převodu mezi verzemi). Nemám nejmenší tušení, co s tím, nevidím tam nic, co bych kde mohl nastavit a něco s tím udělat. Takže tutoše na Cycles a šrotit a šrotit, ale to bude nejspíš nadlouho... :emo23:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první šunka
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 4:17 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pát črc 13, 2012 7:16 pm
Příspěvky: 182
Bydliště: Žilina
A ešte jedna otázka: ten chlieb je srdcového tvaru? mne tak pripadá. (neber si to osobne)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první šunka
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 11:49 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Srdcového tvaru? Tak to by mě vážně nenapadlo... :emo33: Kdepak, dva normální krajíčky na sobě - ještě jsem je udělal maličko barevně odlišné, aby nesplývaly...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz