Právě je čtv bře 28, 2024 8:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: AMD FX 8XXX
PříspěvekNapsal: pon říj 17, 2011 8:09 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Ahoj,
nevím jestli jsem toto zařadil správně protože se chci spíše pobavit na tema AMD FX 8150 a 8120 v porovnání Intel Core i5 2500 a i7 2600.

Celkem PC HW sleduji ale nějak mě letos AMD neočarovalo, sice jsem byl překvapen že se AMD dostalo intelu v nových podporovaných instrukcích (tyto instrukce zavedl právě intel do balíku instrukčních sad) na kobilku ale byl jsem celkem sklamán výkonem na již několik let starých procesorových instrukcích.

a proto mě napadlo se vás zeptat co převážně na PC využíváte za programy??
následně z toho udělat jen krátký výčet pro koho je procesor dobrý a pro koho ne :-) a případně si vyměnit i několik názorů :wink:

já osobně nejvíce v poslední době využívám jen několik málo programů:
Photoshop
Obrázek

Firefox-java scripty
Obrázek

winrar nebo 7zip
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Blender
Obrázek

Max
Obrázek

rendering
Obrázek
Obrázek
Obrázek

pokud tedy porovnávám testy a srovnávám a využíval bych CPU opravdu jen na zmiňované programy tak by se mohl i celkem vyplatit, bohužel v ostatních testech převážné testy jen jednoho jádra (drtivá vetsina her a starych programu) procesor zaostava dokonce i za starsim brachou, druhá vec ktera zacala Buldozeru zase hrat do karet je velke snizeni ceny a to az o 800kc díky tomuto snižení jsem se právě rozhodl založit toto téma a zeptat se vás na názory :wink:

PS: doufám že tu všichni budou objektivní, poprosil bych o schovívavost pokud se někomu nebude zdát zařazení tohoto tématu (přecejenom to míním spíš jako povídní než jako rady či návody) :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AMD FX 8XXX
PříspěvekNapsal: pon říj 17, 2011 10:15 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
a takto to zatím vypadá celosvětově s Buldozerem

[youtube]http://youtu.be/RQWWbr6qKM0[/youtube]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AMD FX 8XXX
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 8:09 am 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
AMD jde totiž bohužel do "kopru" v rámci úspor přešli z ručního návrhu čipu na strojový návrh a ten je vždy o 20% vetší čip a o 20% pomalejší. Dle mého soudně uvažující člověk si tento produkt nemůže koupit. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AMD FX 8XXX
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 9:45 am 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
SirThomas: jsem soudně uvažující člověk :-D
právě toto mě překvapilo, četl jsem povídání na PC tuningu s tím ingenýrem a celkem mě spadla čelist :-(
nechápu ale jak může grafická divize se strojním návrhem chipu excelovat a se strojním návrhem CPU ne to mi v těchto chvílích právě hlava nebere :-)
chápu že v rámci úspor se museli jednotlivé teamy z Ati a AMD nějakým způsobem spojit a i v rámci Fusion projektu se museli návrhy sjednotit ale nepochopím prostě proč se začal používat strojní návrh, dokonce ani v ARM CPU se tyto navrhy moc nepoužívají :-(


každopádně jsem nad tímto moc nechtěl polemizovat :-D (jestli je to vyrobeno tak nebo tak)
předpokládal jsem spíš že se bude diskutovat o obecných věcech jako je využitelnost a poměr vůči konkurenci :)
například intel má stále klasické rozdělení CPU lowend mainstreem a top modely, u AMD se dá říci že má jen procesory do nízkého mainstreemu (díky cenám)
a top která začíná i7 2600 u AMD chybí :-)

další aspekt který jsem našel na internetu je to že buldozery jsou jedny z prvních porcesoru optimalizovaných pro Linux, bohužel se mi alenepodařilo dohledat testování přímo na linuxu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AMD FX 8XXX
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 10:37 am 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
Bumpkin: Nepochybuji o tom, že jsi soudně uvažující člověk. Jsem jsi jenom maličko rejpnul. :wink:
Mám doma CPU INTEL Core i7-960 3,2 GHz (4,8 GT/sec) 8MB L2 LGA1366 a je to už tak výkonná "potvora", že tak nějak už nehledám lepší CPU, protože necítím žádný tlak na nedostatek výkonu. Takže ode mě nějakou polemiku na toto téma asi moc nečekej.

Jinak za svoje peníze chci dostat to nejlepší i z hlediska návrhu CPU. Nijak jsem nesledoval spotřebu a teplotu Buldozeru, ale logicky by mělo strojově navrženu CPU víc "žrát" i topit.

Úspora 800Kč pro mě není relevantní informace. V celkové ceně PC je to pro mě věc, která nehraje roli. Chápu, že pro někoho je to zásadní ukazatel. :-)

Optimalizace na Linux? Se mi nějak nezdá.. používá se opačný model, Linux si vkládá podporu pro nový typ procesoru, aby využil případně nově použíté instrukce atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AMD FX 8XXX
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 6:20 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
SirThomas:
to s tím linuxem jsem právě chtěl ověřit v debatě :-)

jj je to pekny procesor ale také za velké peníze :) jen jednou za celou dobu jsem byl ochten do trojlistku hlavních komponent vlozit vic jak 5000kc (bylo to GPU) a proto kdyby dali i7 za normální lidské peníze (klidně i uzamčený) což se mi právě zdá ta hranice 5000kc jako lidská nehnu ani brvou a je intel v mem PC, druhá věc je ta že intel má dražší celou platformu :? a to mě také nejde moc pod fousy

jen příklad patice LGA 1366 startuje s cenou desek kolem 3500kc a to jsme u docela poruchových výrobců jako je MSI :-(
pokud vemu následně patici LGA 1155 je to scenou lepsi startujeme tam uplne nekde jinde.. jenze pokud zacnu porovnávat stejne modely napric platformama tak je zase intel drazsi...

příklad:
Asus SABERTOOTH
AMD: +- 3500kč
Intel: +- 4200kč
rozdíl 700kč...

premiové modely
asus V formula AM3+ vs Asus Maximu​s IV Extreme ​(rev 3.0​)
AMD: +- 5300kč
Intel: +- 7200kč

z toho mi plyne že celá platforma která bude postavena na AMD bude minimálně o 2-3 000kč levnější než sestava postavená na intelu.. a ty sestavy budou +- stejně výkoné :(

následně bych se chtěl zeptat jestli stále platí nepsané pravidlo že desky do 3000kč stojí za velký kulový? jetsli toto platí jak u intelu tak u AMD a zda to ještě platí :-)

jinak máš jasně pravdu s tím že ten procesor víc žere :( ale není to tak strašné jak se na dost serverech publikovalo (skoro nikdo totiž netestoval na aktualni verzi biosu desky a tím pádem vznikla tak velká spotřeba :-( )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AMD FX 8XXX
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 8:25 am 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
Bumpkin:
Ano Intel je dražší to nelze popřít, u mě z historických důvodů prostě AMD nesmi do PC. To platí i o MSI.

Používám desky Gigabyte a nemám s nima problém už pěkných pár let.
Za to Grafiky od Gigabyte jsou jeden velkej průšvih! Z 5 kusů jich 5 kleklo během 3 let i 3x. Problém s napájecí částí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AMD FX 8XXX
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 2:30 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
SirThomas:
přesně o tyhle poznatky mi jde ;)

OK asi si narazil na pár špatných kousků u AMD :emo02: to měl ale i intel (viz průšvih v sata řadiči :-( ) ale intel na to dokáže prožně regovat a stahovat dokonce zmetky z prodeje :(

jou z výrobců grafik mám největší s Asusem Evgou a Gainwardem,
Asus aEvgu můžu jen doporucčit neměl jsem nikdy problém :)
Gainward byl dobrý tak do roku 2003-4 pak s ním začlo jít z kopce (nekvalitní součástky a málo promakané aktivní chladiče) pověst si celkem napravil pasivní 8600 Nvidii ta byla v te době asi nejlepší grafika co měla pasivní chladič :wink:

z desek beru jedině Asus, s MSI a Gigabyte mám jen špatné zkušenosti :-( ale musím dodat že Gigabyte s těmi dražšími modeli na OC kvalitou vůbec nezstrácí ;)
každopádně ale ani jeden z írobců (MSI, Gigabyte) nemá na letošní cenový hyt Asus SABERTOOTH :wink: to musíš uznat i ty sám :-)
hezká deska kvalitní a za přijatelnou cenu :-)

následně když se vrátím k Buldozeru, tak sem byl hustě překvapen jak tyto procesory předčí intel při práci s pamětí ram nechápu to :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz