Právě je čtv bře 28, 2024 12:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: skicy+mattepating
PříspěvekNapsal: pon led 10, 2011 8:58 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 08, 2005 7:01 pm
Příspěvky: 716
Obrázek


Naposledy upravil yarpen dne čtv čer 02, 2011 10:30 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2D + skicy
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 10:30 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 08, 2005 7:01 pm
Příspěvky: 716
Pár skic. Většinou pokusy o stínování a snaha trochu odchytit geometrii :| .

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2D + skicy
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2011 10:50 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 23, 2006 1:18 am
Příspěvky: 602
Bydliště: SR, Žilina
Co si myslel tym "odchytit geometrii"?
Podla mna sa zbytocne zaoberas detailami na kresbe. Detaily netreba riešiť kým zakladné tvary nie sú OK.
Najprv si skús kreslené objekty poskladat z jednoduchých primitív a tie potom dotvaruj svetlom a tienom.
Neviem ako vážne to s kreslením myslíš, ale podla mojej skúsenosti, ručné skicy dosť pomáhajú aj pri hladaní práce v 3D oblasti(hlavne hry) Preto sa oplatí tomu trochu vážnejšie venovat :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2D + skicy
PříspěvekNapsal: pát čer 10, 2011 9:06 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
s yarpenovyma kresbama mam problem - nektere jsou nadherne a kresebne vyzrale, jine naprosto diletantske. :-) tezko uverit, ze je delal ten samy autor.

paradni ukazka je vyse uvedena serie. sloni hlava je paradni, dost kvalitni jsou i ti dva chlapici v druhe rade, ale ta zenska je o tridu slabsi (hlavne hlava je jak od ditete).

mam podezreni, ze yarpen je v kresbe samouk, ktery kresli citem, ale nikdo mu poradne neosvetlil "teorii". pokud tak tomu skutecne je, pak si zaslouzi pochvalu. vypracoval se na slusnou uroven, je mnohem lepsi nez vetsina ostatnich lidi, co kresli jen doma.

(a predne: jista uroven neobratnosti v kresbe rozhodne nijak neovlivnuje jeho grafickou tvorbu, ktera je paradni.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2D + skicy
PříspěvekNapsal: ned čer 19, 2011 8:25 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 08, 2005 7:01 pm
Příspěvky: 716
Děkuju za postřehy.

@DonaldX :
nemohl by jsi prosímtě stručně popsat jak jsi začínal ty , a které knihy nebo stránky s tutoriály jsi používal? Opravdu by mi to docela pomohlo. Asi budu muset začít znovu od píky - zvířata a rostliny mi většinou zas takový problém nedělají, ale nakreslit třeba celého panďuláka je pro mě peklo :) + naučit se dobře stínovat.
S těma skicama je to svatá pravda a zažil jsem to i v práci - hold samotné 3d/2d nestačí :).

@Smrk:
no jsem samouk podle toho to asi i tak vypadá :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2D + skicy
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 12:01 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
imho konkretne ty potrebujes delat studie podle zivych modelu. nekresli podle fotek, tam je jiz stin zredukovany optikou fotoaparatu a znacne to usnadnuje praci=min se naucis. delej studie (staci skici - rychle crty jsou mnohdy hodnotnejsi nez zdlouhava velkofomatova prace). male zatisi, ulicka ve meste, autoportret pred zrcadlem, vlastni ruku nebo nohu, portrety lidi kolem tebe... a mrkni se nekde na teorii perspektivy a porid si anatomii pro vytvarniky. ta se hodi, kdyz si obcas nebudes jisty, jak konkretni cast tela nakreslit.

a v knihovne urcite bude par dilu vytvarnych prirucek. pro samouka bych doporucil ty od joseho paramounta (nebo jak se jmenuje). neni tam moc tlachani ale hromada ilustracnich fotek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2D + skicy
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 12:32 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 08, 2005 7:01 pm
Příspěvky: 716
smrq píše:
imho konkretne ty potrebujes delat studie podle zivych modelu. nekresli podle fotek, tam je jiz stin zredukovany optikou fotoaparatu a znacne to usnadnuje praci=min se naucis. delej studie (staci skici - rychle crty jsou mnohdy hodnotnejsi nez zdlouhava velkofomatova prace). male zatisi, ulicka ve meste, autoportret pred zrcadlem, vlastni ruku nebo nohu, portrety lidi kolem tebe... a mrkni se nekde na teorii perspektivy a porid si anatomii pro vytvarniky. ta se hodi, kdyz si obcas nebudes jisty, jak konkretni cast tela nakreslit.

a v knihovne urcite bude par dilu vytvarnych prirucek. pro samouka bych doporucil ty od joseho paramounta (nebo jak se jmenuje). neni tam moc tlachani ale hromada ilustracnich fotek.


Díky, zatím jsem zkoušel jen Loomise, zkusím se po něčem podívat a věnovat se tomu víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2D + skicy
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 10:38 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 23, 2006 1:18 am
Příspěvky: 602
Bydliště: SR, Žilina
Tiez som začinal s Loomim :) Mam doma asi dve knihy o kreslení (pre zaciatocnikov), ale v podstate je v kazdej to isté a skor klasické techniky. Základnú teoriu budes mat v každej knihe. V podstate mám podobný názor ako smrq. Treba vela kreslit veci okolo seba, nie z foto.
Doporucujem si prejst forum conceptart.org. Je tam plno ludí, ktorý začinali od piky a môžeš vidieť ako sa zlepšovali, čím začínali. Ja tam vždy nájdem niečo čo ma inšpiruje :)
Co tak skusit nejaký vytvarný kurz? Odborník ta usmerní najlepšie a vyhneš sa zlozvykom, ktoré nachytas samoucenim :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2D + skicy
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 7:28 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 08, 2005 7:01 pm
Příspěvky: 716
Trochu cvičení na perspektivu
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2D + skicy
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 9:09 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 23, 2006 1:18 am
Příspěvky: 602
Bydliště: SR, Žilina
fajné, to sa mi páči. Len pokračuj, s tvojim zmyslom pre detail z toho môže byť velmi pekný environment. S detailovaním scény by som postupoval skôr opacne. Hlavné objekty by som detailoval najskor. Potom sa ukáže, na ktorých miestach scény ešte pridať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2D + skicy
PříspěvekNapsal: čtv srp 11, 2011 8:43 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 08, 2005 7:01 pm
Příspěvky: 716
@DonaldX: díky za rady :)

tu je rychlá skica dalšího 3d modelu
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2D + skicy
PříspěvekNapsal: pát srp 12, 2011 2:42 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
na te predposledni praci mas problem se stity strech. nejsou perspektivne spravne. hlavne ten jenom nacrtnuty uplne vpravo je zachycen zcela v celnim pohledu. a i ostatni jsi nakreslil spise zepredu nez ve 1/4 pohledu.
taky spodni okraj strechy palace uplne vzdadu (v levo) ti imho jiz spise klesa. pritom je nad horizontem pohledu a mel by stoupat. (EDIT: ted na to koukam a uz se mi ta strecha spatne nezda. asi to plete tim, ze tam je okolo hodne jinych detailu spatne.)

rukopis je ale krasny. mas citlivou ruku a z kresby dycha jemnost a uvolnenost - to je dobre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2D + skicy
PříspěvekNapsal: pon srp 15, 2011 8:35 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 01, 2008 6:14 pm
Příspěvky: 404
Dobrý knížky podle mě jsou:
betty edwards Learn to Draw: Drawing on the Right Side of the Brain - s postavama by ti to určitě pomohlo
Mastering Composition: Techniques and Principles to Dramatically Improve Your Painting - tohle je sice zaměřený trochu jinak ale pár dobrých tipů na kreslení tam taky je
několik českých knih jsem taky přečet ale ty mi tolik nepomohly


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2D + skicy
PříspěvekNapsal: čtv srp 18, 2011 8:56 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 08, 2005 7:01 pm
Příspěvky: 716
@lokhorn: díky, zkusím se podívat


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz