Právě je čtv bře 28, 2024 7:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pon črc 04, 2011 1:26 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
Stále nechapem preco tam robis take divne farby??? A o materialy a nasvietenie by si sa mohol zacat zaujimat, vyzera to teraz ako vyrobenez papiera...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pon črc 04, 2011 1:42 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Njn, ještě jeden kousek udělám, ať si pořádně zafixuju to, co mám, a pak už se začnu zase učit něco dál a hloub... Jako papírové to asi vypadá hlavně proto, že se tam nikde nic neleskne a neodráží, jenže jsem na tom taknějak nenarazil na nic, co by se lesknout a zrcadlit mělo... Ale zase jsem přišel na jiné důležité věci - třeba už konečně vím, na co dali do Blenderu texturu Magic. Přece na oblečky pro Marťany! :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pon črc 04, 2011 7:16 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
Ked u magic das "NO RBG" a das to na vela opakovani, mas z toho látku napr taky 10x10 cm stvorec nech ma 70x70 opakovani a mas normalnu peknbu lôatku

BTW Jergon poslem ti spravu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2011 11:58 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Jj, díky za tip - zatím jsem se nesetkal s nikým, kdo by věděl, co počít s Magicem, i autoři knížek o Blenderu z něj jsou v rozpacích... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pát črc 22, 2011 10:40 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Rok 1963

Ačkoli během ozbrojeného konfliktu, do něhož vyústila karibská krize na podzim 1962, bylo jaderných zbraní nakonec použito jen v hodně omezeném měřítku - obě strany se oproti původnímu očekávání zjevně až příliš zalekly jejich ničivé síly - a samotný střet byl během března 1963 urovnán příměřím, způsobené škody byly i tak velmi citelné. Vinu za to nesla jednak řada konvenčních útoků, jednak panika v řadách obyvatelstva a následné lokální bojůvky. Ve Spojených státech zasáhly po jaderných a později konvenčních výpadech ze sovětských základen na Kubě takřka celý jihovýchodní kvadrant a pokračovaly i po ukončení války - rabování, ozbrojené rebelie, nedostatek zdrojů i radioaktivní spad a následné nemoci udělaly z této oblasti USA fakticky území nikoho. Zbytek země přečkal ekonomicky i společensky relativně bez úhony, veřejné mínění podpořené problémy s uprchlíky však stále silněji tlačilo na nějakou formu konečného řešení otázky postižené oblasti. Nakonec se ho ujala armáda, vojenské námořnictvo a letectvo, potíže zvolna ustupovaly a zvýšení produkce ve zbrojním průmyslu přineslo i oživení ekonomiky - jediným problémem byla jistá morální diskreditace podobných zásahů. Často obnášely krvavou hromadnou řezničinu na nevinných, navíc na příslušnících vlastního národa, což se příliš nezamlouvalo ani obyvatelstvu, ani samotným vojákům. Ke slovu tedy přišla propaganda - lidé ze zničených území byli postupně démonizováni, zatímco ze zasahujících se stávali hrdinové bojující s monstry a přinášející oběti za dobro nového světa. Taktika se ujala a příslušníci ozbrojených sil - mezi nimi bezpochyby i pilot stroje Lockheed F-104 Starfighter na obrázku - za podpory všech, kdo přečkali Karibskou válku a její následky ve zdraví, postupně urovnali situaci do normálu...


Obrázek


Naposledy upravil Jergon dne úte bře 27, 2012 3:01 pm, celkově upraveno 6

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pát črc 22, 2011 10:45 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Tož, nápady pro tuhle řadu jsem prozatím vyčerpal - a taky je fakt, že se potřebuju ještě spoustu věcí naučit, takže se vrhnu zas na něco jiného, hlavně asi na ta cvičení jednoduchých věcí a na rozšiřování záběru. Děkuji všem, kdo přišli s konstruktivními připomínkami, leccos jsem se z nich naučil, leccos užitečného jsem objevil i sám (například že na jeden mesh nenarvu víc než čtrnáct různých materiálů :emo02: ) - a budu rád, když mi tu tenhle topic na památku necháte. Ostatně stejně myslím, že se k němu ještě někdy vrátím, až budu umět víc a budu o něco zručnější, a až přijde nová inspirace...


Naposledy upravil Jergon dne pát črc 22, 2011 10:48 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pát črc 22, 2011 10:46 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Paul 68 Rageous píše:
:emo23:


No tak, nepanikař, tohle už je fakt poslední, aspoň na čas... ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pát črc 22, 2011 12:46 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 8:31 pm
Příspěvky: 321
Bydliště: Ostrava
Nejvíc ze šeho se mi líbí ten příběh k tomu. Letadlo není špatné, jen bych trochu vytkl normál mapu, která je až moc a taky moc dobře nechápu ocas letadla a to co je na něm. Jinak slušné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pát črc 22, 2011 1:49 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
Jergon píše:
Paul 68 Rageous píše:
:emo23:


No tak, nepanikař, tohle už je fakt poslední, aspoň na čas... ;-)


Sorry, ja v tom vidim iba male pokroky, a fakt nechpame tu farebnu schemu, ako keby existovali iba 4 farby, zelená, modrá, červená a žltá. Je to moc kriklavé, mas na to miliony odtienov farieb. Pride mi to ako keby mas v hlave taku hranicu, cezktoru sa nemozes dostat, robis to iste dokola. Ale dalej sa k tomu nejdem vyjadrovat, uz v predu mas nejake nazory a kritiky (ktorym sa uspesne vyhybas), a je ich tam myslim ze dost. Ako stale vravim neber to v zlom, len sa ti tu snazime vsetcja pomoct.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: sob črc 23, 2011 4:20 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Paul 68 Rageous píše:
Jergon píše:
Paul 68 Rageous píše:
:emo23:


No tak, nepanikař, tohle už je fakt poslední, aspoň na čas... ;-)


Sorry, ja v tom vidim iba male pokroky, a fakt nechpame tu farebnu schemu, ako keby existovali iba 4 farby, zelená, modrá, červená a žltá. Je to moc kriklavé, mas na to miliony odtienov farieb. Pride mi to ako keby mas v hlave taku hranicu, cezktoru sa nemozes dostat, robis to iste dokola. Ale dalej sa k tomu nejdem vyjadrovat, uz v predu mas nejake nazory a kritiky (ktorym sa uspesne vyhybas), a je ich tam myslim ze dost. Ako stale vravim neber to v zlom, len sa ti tu snazime vsetcja pomoct.



To je v pořádku, já o sobě vím, že mám hranice hodně nízko a i tak se učím pomalu, mám to tak bohužel se vším a je jasné, že Blender výjimka nebude - tím víc toho ovšem musím udělat... :-) Samozřejmě nechci všecko hned plácat sem, ale s tímhle jsem si pomoct nemohl, to byla srdeční záležitost - další věci už si budu nechávat pro sebe, slibuju... ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: sob črc 23, 2011 5:13 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
Prošel jsem si celé vlákno a musim říct, že na začátečníka to není nijak špatný. Podle mně je fajn, že jsi udělal celou sérii dokončených renderů a že je vidět, že tě to baví. Dokážu si představit, že kopírování tutoriálů pro někoho nemusí bejt až taková zábava, na druhou stranu je to asi jediná cesta jak se zlepšit.
BTW doporučoval bych občas vzít do ruky tužku nebo pastelky. Naučí tě to líp vnímat věci kolem tebe a taky ti to dá víc citu pro barvy.

Marek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: sob črc 23, 2011 6:22 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
Jergon píše:


To je v pořádku, já o sobě vím, že mám hranice hodně nízko a i tak se učím pomalu, mám to tak bohužel se vším a je jasné, že Blender výjimka nebude - tím víc toho ovšem musím udělat... :-) Samozřejmě nechci všecko hned plácat sem, ale s tímhle jsem si pomoct nemohl, to byla srdeční záležitost - další věci už si budu nechávat pro sebe, slibuju... ;-)


Ale nie, praveze to sem davaj, cim budes mat viacej kritiky tym lepsie pre teba. Ale skis nieco uplne ine, napr nejaky interier, pohraj sa s odrazmi, nauca sa s HDRi mapami (pre odrazy), ja neviem.....vymodeluj nejaky ja neviem....set príborov a tanierov a hrnčekov, potom nastav matroše na chrom, keramiku a tak sa uc. Modelovacie schopnosti na začiatočnika nemaš zle, ale skus aj nieco ine modelovat. Dajaky interier, kreslo, atd. a posielj to sem na "analízu" :emo05:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: sob črc 23, 2011 8:59 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
jj, přesně to chci teď udělat, zkoušet si nějaká cvičení na jednoduché předměty, naučit se víc o texturách, o materiálech a tak, vím, že okolo toho je celá věda a že je to potřeba umět... V tom máte úplnou pravdu. Tohle téma bylo možná zatím nad moje možnosti, ale myslím, že i tak mi nějaké důležité věci dalo...
btw, koukal jsem na ten turbosquid - ti si s tím vážně vyhrajou, když vidím ty jejich wiry... Dobrý vzor, jak to má vypadat, když se umí... :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz