Právě je pát bře 29, 2024 1:41 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2011 9:15 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Alternativní historie aviatiky


Tak vám pořád nevím, co modelovat, abych si rozšiřoval zkušenosti a získával praxi... Nechce se mi dělat věci, které můžu najít na miliónech fotek, a vymýšlet si něco sám úplně od nuly, s tím mám zase docela problémy. Až mě napadl jeden malý kompromis. Mám rád letadla. Mám rád sci-fi a alternativní historii zvlášť. Tak jsem si řekl, že to spojím a založím malou sérii obrázků reálně existujících letadel, ovšem zasazených do dějin, které už tak reálné nejsou. Každý obrázek chci doplnit kratičkou legendou k danému světu. Dávám teď stranou spekulace, jestli by v jiných historických souvislostech vůbec vznikly stejné typy letadel (nebo letectví vůbec) - jde mi o vizuální záležitost, o známé typy s texturami, s jakými nikdy nelétaly, v prostředích, kde se nevyskytovaly. Snad tenhle můj malý úlet obohatí naše fórum, první příspěvek hnedle přidávám...


Naposledy upravil Jergon dne pát dub 15, 2011 9:24 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2011 9:20 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Rok 1917

Po vítězství UREF (Union de Russia et France) v 1.světové válce na podzim 1887 a následném přerozdělení koloniálních území poraženého Paktu tří zavládlo v evropských zemích půlstoletí klidu a míru, trvající v podstatě až do nástupu německých nacistů k moci ve třicátých letech. V této době se zvolna a s obtížemi urovnávaly i rozjitřené vztahy mezi Francouzským impériem a Británií, jíž se sice během událostí spojených s 1.světovou válkou podařilo znovu získat oficiální suverenitu, nikdy se však už plně nezbavila vazalského vztahu k Francii. Francouzští císaři si toho byli dobře vědomi a zejména při státnických cestách do Británie se rádi obklopovali okázalostí a přepychem. Dokladem toho může být i letka "Císařových skřivánků" - elitní jednotka složená z letounů Nieuport 11 Bébé pilotovaných vybranými leteckými esy - doprovázející vládní letoun Napoleona IV.Galanta, pravnuka legendárního Napoleona Bonaparta, zakladatele impéria. Zejména u prostých Britů vzbuzovaly bohatě zlacené stroje značnou nelibost, už jen proto, že jejich vlastní letecký průmysl díky útlaku Francie v té době stále ještě značně stagnoval...


Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 7:34 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
Ahoj.
Tan nápad se mi opravdu líbí. Je originální a má něco do sebe. Pokud bych směl něco málo vytknout obrázku, tak bych doporučil trochu si pohrát s nasvětlením aby korespondovalo se scénou. A také, tedy za předpokladu že letadlo letí, tak bych zkusil přidat nějaký vector blur, aby se obrázek oživil. Takto to vypadá že tam letadlo jen stojí ve vzduchu.
Jinak pěkná práce :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 10:29 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
O nasvícení tak, aby ostrost barev na letadle ladila se scénou, jsem uvažoval a zkoušel to, problém je, že se mi pak model dost ztrácel - přece jenom, obrázek na pozadí je docela složitý a jiný tam dávat nechci. Tak z tohohle důvodu jsem zvolil možná míň šťastnou variantu nasvícení. Vector blur: jednoduše řečeno, netuším, co to je - mějte se mnou trpělivost, jsem začátečník... :emo02: Ale jestli to má být něco, co dělá "šmouhy" a dojem pohybu, nevím , jestli by to u tohohle hadraplánu bylo vhodné. Ono to létalo dost pomalu, z vlastních pozorování na leteckých airshow mám ověřeno, že takováhle letadla se vzduchem rozhodně nemíhají...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 11:40 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
napad je to paradni.
zpracovani (na novacka) velmi dobre.

ja jen pro priste poprosim o mirneni se pri kolorovani fotek na pozadi a pri texturovani samotneho modelu. imho je to barevne jak cirkus. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 11:13 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Měl jsem pocit, že to taknějak vyplývá z logiky prostředí, Francouzi mají takové věci v nátuře... :emo02: Pokaždé to tak nebude - no, hmmm, ještě ten další kousek, na kterém dělám, bude asi taky dost cirkusácký. I když zase z trochu jiných důvodů... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 11:28 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
Ještě jenom malý koment :-)
Kdybys tam dodal jen malé rozmazaní aby to navodilo pocit pohybu letadla tak by to obrázku dalo dynamiku či jak to napsat :-) Ani bys nemusel ztratit detaily v pozadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 11:34 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Možná to zkusím, až se to vůbec naučím... :wink: Ale když vídám na leteckých dnech, jak podobné stroje málem zastavují ve vzduchu, když zafouká protivítr, tak mi to přijde trochu divné - to by se spíš hodilo k nějaké proudové stíhačce, myslím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 12:13 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
Samozřejmě tě do toho nenutím ;-) Nemám na mysli rozmazání obrazu že nebude poznat co je na pozadí :-) ale jen lehké, aby vinikl více model letadla a aby tam byl dojem pohybu. Stačilo by opravdu jen malinko :-). Ale je to jen můj názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: ned dub 24, 2011 11:08 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
No, buď jak buď, každopádně díky za tip na učení, u modernějších strojů to využiju určitě... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 10:54 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Rok 1965

Ještěři patří k nejhojněji využívaným zvířatům po celé známé období lidských dějin - už od časů gladiátorských klání antického Říma či starověkých a středověkých bitev nacházejí po boku člověka uplatnění, nejvíce však samozřejmě byli odjakživa využíváni jako zdroj obživy. Většina odborníků se dnes shoduje, že bez jejich přítomnosti by některé části světa pravděpodobně trpěly hladomorem, zejména v krajinách Asie a saharských savan, kde se ještěři nejvyužívanějších plemen vyskytují v největším počtu i druhové rozmanitosti. Moderní organizovaný chov zejména pro potřeby řetězců levného občerstvení si ve druhé polovině 20.století vynutil některá nová opatření mimo jiné i v dopravě - vzácné plemenné kusy je zapotřebí v relativně krátké době páření co možná rychle přepravovat na poměrně dlouhé vzdálenosti, což je zpravidla možné jen leteckou cestou. V polovině 60. let se v úkolech tohoto druhu osvědčil letoun Saunders-Roe SR-45 Princess, původně nepříliš úspěšný stroj pro osobní dopravu, jenž nenašel kupce a hrozilo mu ukončení hned po výrobě a zalétání prvních prototypů. Teprve po přestavbě na nákladní verzi, spočívající především v úpravách interiéru a vybavení silnějšími motory mohl tento ve své době inovativní létající člun schopný uvézt až tři mladé triceratopsy či jeden dospělý kus přejít do sériové výroby a nastoupit na pravidelné lety, na nichž vydržel až do konce 70.let.
Obrázek


Naposledy upravil Jergon dne pon kvě 02, 2011 10:49 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 11:29 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
vadi mi rozdilna promodelovanost letadla a jinych casti obrazku. treba ten majak (nebo vez), je vedle letadla jak karikatura na stavbu.
o prave od tohoto majaku vede drevena lavka (nebo co to je), ktera by ve skutecnosti bez podpernych sloupu asi davno spadla. :-)
a nakonec mi prijde, ze pouzivas textury s prilis malym rozlisenim. vsechno je takove rozostrene, bez ostrych kontur.

ale jinak to hodnotim kladne. verim, ze jsi u toho stravil velkou furu hodin a patri ti (jako relativnimu novackovi) muj obdiv za to, ze jsi vydrzel a dotahl do do finalni podoby. imho mas novackovstvi za sebou a priste se na to jiz nebudes moct vymlouvat. :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 11:59 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Trošku jsem postprodukčně rozrůznil aspoň věž, ale tady je to dost otázka měřítka. Vezmi si, že jen ty pidiještěrky, co je v těch klecích není pomalu ani vidět, jsou dlouhé přes pět metrů, to letadlo má pětačtyřicet - a ta lávka je ve skutečnosti jeřáb na nakládání dinosaurů (obložený plechovými pláty) a další pilíř má nalevo už mimo záběr... :emo02: Chtěl jsem samozřejmě dát víc podrobných textur, kameny na zdi etc., jenže pokud jsem chtěl zachovat měřítko a nemít budovy postavené z pětimetrových bloků, tak se stejně všechno slévá do jednolitého šumu. I to rozostření s tím trochu souvisí, na tu dálku už nic nemůže být ostré, pokud se nedíváme ve vakuu... :-) Ale máš vlastně pravdu, je to částečně i moje řemeslná chyba - když jsem si unwrapoval třeba bok trupu, díky jeho rozměrům se mi v Gimpu všechno, co jsem kreslil, rozpadalo do čtverečků... Ale tyhle nedostatky už by se neměly opakovat, bo žádný další podobně veliký letoun zatím neplánuju...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 6:16 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Rok 1970

Velká červnová buržoazní revoluce a vznik SRDR (Svazu ruských demokratických republik) předurčily v roce 1919 další dějiny nejen Ruska, ale doslova celého západního světa. Ten se zpočátku díval na zbrusu novou kapitalistickou velmoc s nevolí - zejména vztahy se Spojenými státy měly ve 20. a ještě počátkem 30.let charakter krize a studené války, nadnárodní korporace se však záhy vyrovnaly s předsudky a vrhly se na obsazování nového významného trhu. Tím okamžikem se z bývalých rivalů stali pro zbytek 20.století spojenci a věrní přátelé i po politické stránce. Toto spojenectví se dále upevnilo během roku 1940, po úspěšném vojenském zásahu proti nacistickým nepokojům v Německu vedeným extrémistou a fanatikem Hitlerem - podle mnohých odborných hlasů šlo o hnutí natolik silné, že hrozilo dokonce přerůst v nový globální konflikt. Během druhé poloviny 20.století tak už nic nestálo SRDR a USA v cestě k další spolupráci a dalším akcím pod praporem demokracie. Jedna z nich se odehrála v sedmdesátém roce v Československé republice, satelitním státu SRDR. Dva do té doby nevýznamní zastupitelé A.Dubček a Z.Mlynář při ní vyvolali rebelii proti ústavně zakotveným ideálům pravicově orientované společnosti i samotné EDS (Ekonomicky demokratické straně) a na několik měsíců prosadili jako alternativu KSČR, podpořenou i hlasováním lidu. Jejich rejdy přerušila až internacionální pomoc spojených sil SRDR a USA v červenci téhož roku - nemalou úlohu při demonstraci sil sehrály i letecké složky, mezi jinými stíhací stroje McDonell F-4 Phantom, tehdy jedny z nejužívanějších v ruském i americkém letectvu. Následovala léta razantní obnovy tržní společnosti a tvrdá perzekuce veškerého levicového, zejména pak komunistického smýšlení...

Obrázek


Naposledy upravil Jergon dne ned kvě 15, 2011 6:33 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 6:25 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Tentokrát jsem poctivě vyzkoušel i vector blur, ale fakt se to nedalo - s PathLenem jsem šel až někam k šesti stům, ale pořád to bylo celé rozšmudlané, nešel přečíst ani ten velký nápis na boku... Už to ani nevypadalo jako iluze pohybu, prostě jen jako rozostřený obrázek. No, stejně jsem neviděl, že by to nějaký letadýlkář někde na obrázky dával... Ale aspoň jsem se s ním naučil pracovat... :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz