Právě je čtv bře 28, 2024 11:56 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: pát pro 17, 2010 3:31 pm 
Offline
..
..

Registrován: stř črc 29, 2009 1:07 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Břeclav
EdgarVanat píše:
zahustenie nevadí, ide o to viesť linky tak aby sa ti nekazil meshflow. predstav si, že potrebuješ pridať k oku v tom mieste ako je červená linka nejaký detail.
stlačíš si ctrl+r a pridáš si tam jeden loop. Nič vážne by sa nemalo stať. ale puf, tento loop pridal jeden bod aj na ústach. a ak tieto ústa potom vyhladíš tak sa ti to rozhodí.


OK, ale pokud (čistě teoreticky) už nechce ručně přidávat detaily (* jakožto si myslím, že tohle bude finální síť?) a jen zapne subsurf, tak to má vpohodě, ne?
chápu, proč loopy nemůžou být moc nahusto. kdybych chtěl pozdeji řezat oko, samozřejmě zahnu loop někam do strany nebo použiju triangl. ale pořád nerozumím, proč to řešit v současné fázi :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: pát pro 17, 2010 8:18 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 25, 2009 3:24 pm
Příspěvky: 657
každopádne aj keď to zahustíš subsurfom, ten spôsob aký je tu, hlavne to oko - spôsobí, že ak by si tam nieco pohol alebo tak, pôjde ti linka po tvari smerom k ustam, a schvalne ak si pozrieš nejaku fotku távre linky okolo očí sa studko stáčajú nad pyskom a vytvvárajú ti tam taký výrazný pruh vedľa úst a potom sa stáčajú pod bradu a na líca zase tak voľne
a práve tie výrazné ryhy tváre sa ti spravia tak, že tie loopy od očí dáš v tom mieste úplne naúzko a potom to zasa uvoľníš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: pát pro 17, 2010 8:35 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Jujda mohl bys mi to prosiiim prosiiinm nakreslit? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: pát pro 17, 2010 9:06 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 25, 2009 3:24 pm
Příspěvky: 657
mohol, ale trocha to potrvá, mám pred skúškou, takže som skĺzol do šialeného vyvýbania všetkej robote


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: sob pro 18, 2010 1:24 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
EdgarVanat píše:
kecám ten zelený vpravo je tiež nejaký divný a vedie loop od oka k ústam, to by nemalo byť v tvári

Co tohle?


Přílohy:
Poznámka: upraveny loop od oka
topologie front2.jpg
topologie front2.jpg [ 34.59 KiB | Zobrazeno 1231 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: sob pro 18, 2010 2:53 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 31, 2007 2:39 pm
Příspěvky: 569
Bydliště: ČR> Frýdek-Místek >Frýdlant n.O.> Pržno
mě se tam síť moc nelíbí, je celkem tvoje věc jak si vedeš síť, ale doporučil bych se mrknout na toto, je to fakt borec.

btw ten subsurf se ti chová nějak divně ne? teda budiž na těch krajích (ikdyž i to je divné), ale jak ti to může dělat takové vlnky uprostřed meshe? (lícní oblast)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: sob pro 18, 2010 8:16 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Nemá mirror v horní pozici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: sob pro 18, 2010 10:02 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Forseti píše:
mě se tam síť moc nelíbí, je celkem tvoje věc jak si vedeš síť, ale doporučil bych se mrknout na toto, je to fakt borec.

btw ten subsurf se ti chová nějak divně ne? teda budiž na těch krajích (ikdyž i to je divné), ale jak ti to může dělat takové vlnky uprostřed meshe? (lícní oblast)

Nebude to tim že je to jen síť? že to nema facy? proto ten subsurf dela to co dela.
NO jasny proto to dělá. protože to neni viditelny solid face pouze sit když dám Render nic se neobjevi. protože delam zatim pouze sit.
ja sem postupoval podle tohole sice to neni video ale je to take dobre podle mně.
http://www.phungdinhdung.org/Studies_pa ... eling.shtm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: ned pro 19, 2010 12:37 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
Citace:
mě se tam síť moc nelíbí, je celkem tvoje věc jak si vedeš síť, ale doporučil bych se mrknout na toto, je to fakt borec.
imho ale razielova topolie neni od tohoto odkazu tolik odlisna. kdyz omrknu kudy vedou linie, jediny rozdil vidim v tom, ze razielovi loopy vedou od nosniho chripi az pod bradu misto na jeji spicku (a ani to neni uplne vyrazne, spise jen o kousek jinak).

Citace:
NO jasny proto to dělá. protože to neni viditelny solid face pouze sit když dám Render nic se neobjevi. protože delam zatim pouze sit.
:?: a proc?

mimochodem, nevim, jestli si toho jsi vedom, ale mas tam petiuhelnik. :-) (mezi okem a nosnim chripim.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: ned pro 19, 2010 5:14 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 31, 2007 2:39 pm
Příspěvky: 569
Bydliště: ČR> Frýdek-Místek >Frýdlant n.O.> Pržno
jako o to mi nešlo, kolem pusy, očí atd v pohodě, ale ta lícní oblast (zdají se mi tam zbytečně velké ty facy a asi i ten pětiuhelník, ikdyž jsem si ho nevšiml).

ad subsurf: no asi to tak bude. No a není lepší si v nastavení objektu přepnout zobrazení na wire? Splní to stejný účel a pak už stačí jenom přepnout na solid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: ned pro 19, 2010 11:10 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Tyyy brdo no jooo :) už ten petiuhelnik vidim. takže mam ty facy zmenšit? nebo z nich udělat dva vedle sebe? takže mam vest loopy od nosu až na špičku brady? nebo to teda nevadi?
Jinak díky moc že mi pomáháte :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 1:03 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
je fakt, ze pres licni kost vede rada face, ktera je opravdu moc vysoka/velika. samo o sobe by to nevadilo, ale v kontextu k celku by to mohlo trosku mrsit vysledek. ale dalsi loop bych nepridaval, spis jen trosku posunul stavajici vertexy.
oblast na brade je z nahledu tezko posouditelna. v zasade by to vadit nemelo, jde spis o anatomii samotne celine. az dodelas i krk a tvare az k usim, melo by se to samo ukazat (- zda je potreba s tim nejak hybat nebo je to takto o.k.).
imho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 1:28 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 25, 2009 3:24 pm
Příspěvky: 657
ono líca by mali mať veľké štvoruholníky, teda aspoň mne príde že veľké quady patria na miesta kde to má byť pekne vyhladené a čím je povrch vrásčitejší a zvlnenejší, majp sa k sebe približovať a zhusťovať nie?

ak totiž použijem malé stačí úplne maličká odchýlka aby sa mi pokazilo tieňovanie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: sob pro 25, 2010 4:48 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
jak se vám jeví tohle? Render vypada snad dobre


Přílohy:
Poznámka: new model
new model topologie.jpg
new model topologie.jpg [ 170.73 KiB | Zobrazeno 1072 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Céline Dion
PříspěvekNapsal: sob pro 25, 2010 5:22 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
imho je to dobre, tohle je slusna kedlubna. :-)
(mozna bych jen omrknul, zda by nemela mit jeste trosku vic vystouple licni kosti smerem dopredu - porovnej to s nejakou fotkou.)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz