Právě je čtv bře 28, 2024 10:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spolupráce na nové hře
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2010 11:02 pm 
Offline
..
..

Registrován: pát pro 04, 2009 8:41 pm
Příspěvky: 31
Ahoj,
Chtěl bych udělat hru v blenderu, né nic jednoduchého, zádnej pokus o vytvorení primitivní hry :-) Měla by to být akční hra na určité úrovni pro dva hráče. Inspiraci pro hlavní postavy jsem vzal z jedné staré oblíbené videohry "Monster in my pocket", možná ji někdo znáte. Nemám ještě konkrétní představu o příběhu a cílu hry, ale měla by být založena na vzájemné spolupráci obou hrdinů, jinými slovy single player nebude, jeden hrdina by hru nevyhrál, protože v některých situacích bude potřebovat pomoc parťáka. Hlavní postavy za které budete hrát budou Monstrum(Franknstain) a Upír(Dracula).
Zatím mám kompletně hotový model Franknstaina, a natexturovanou hlavu. Na tom jsem se zasekl a uz se nejakej pátek nemůžu hnout. Zjístil jsem, že texturování mi moc nejde. Jsem spíše Přes tvorbu modelů, programování a popřípadě animace a hudbu. Proto scháním na spolupráci někoho, kdo je fakt dobrej v kreslení, a uměl by vytvořit akční textury, mě se povedla jen ta hlava a i tu jsem dělal strašně dlouho. Taky by se hodil někdo, kdo by mi pomáhal s modelováním, krajina az takovej problém není, spíš jde o nepřátelé, monstra, prisery atd..
Hodím sem ještě nějaké screeny toho co zatím mám pro inspiraci ;-) Tak pokud máte někdo chuť tvořit, tak budu rád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolupráce na nové hře
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2010 11:16 pm 
Offline
..
..

Registrován: pát pro 04, 2009 8:41 pm
Příspěvky: 31
Screen


Přílohy:
my_game.JPG
my_game.JPG [ 57.14 KiB | Zobrazeno 4343 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolupráce na nové hře
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 1:40 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: sob srp 20, 2005 5:03 pm
Příspěvky: 539
No napad to je pekny,ale mas k tomu fakt malo informacii. Napriklad ako chces riesit tu dvojhru? Split screenom? Zmenou kamery-na jednom monitore v zavislosti na polohe hl.hrdinov? Alebo multiplayerom po sieti? Okrem splitscreenu prinasaju ine varianty mnoho problemov. Ako ma byt hra koncipovana? Bude to ciste nejaka behacka po ceste (viz stare automaty) alebo ako? Co sa stane ked mi kamarata zabiju na zaciatku hry? Bude sa dalej nudit? Splnim potom danu ulohu? Co je vlastne cielom? Sme priatelia, alebo superi? Asi by to chcelo lepsi gamedesign, potom by to bolo zaujimavejsie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolupráce na nové hře
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 5:54 pm 
Offline
..
..

Registrován: pát pro 04, 2009 8:41 pm
Příspěvky: 31
Řešení dvojhry: Mám dvě vize, buď to udělat podobně jako ve hře yo frankie, čiže rozdělit obrazovku na dvě okna a hra poběží na jednom počítači, to je ale méně atraktivní metoda. Raději bych to udělal jako síťový multiplaer, ale abych pravdu řek tak nad tímhle jsem zatím moc nepřemýšlel.
Nemělo by se jednat o klasickou běhačku, mělo by to být něco nového. V každém levlu by měla nakonci být nějaká příšera, monstrum nebo silný protivník, který bude zároveň dost inteligentní nato aby ho přemohli Frank a Drakula pouhou silou, hraci budou muset trochu zapojit moskové buňky, a spolupracovat spolu určitým způsobem aby příšeru přemohli.
Zatím nemám konkrétní vize, ale pro představu uvedu příklad co mě jen tak napadl,
Tak třeba obrovská místnost a na jednom konci ta příšera. Vysoko na stropě zavěšenej balvan. Na stěnách místnosti plno pák. Každá by hýbala s určitou plošinou. Za příšerou by bylo pár plošin které by vedly až ke stropu.
V té chvíli by se Franknstain musel dostat za příšeru a to tak, že Dracula ji nějak zabaví, ale pak bude třeba s plošinami posouvat pomocí pák, takže pak Franknstainh bude muset zároveň třeba shodit z té plošiny nějaký kámen, aby se ta příšera nachvíli otočila a dracula mohl doběhnout k další páce a posunout další plošinu. Takhle by to dělali až by se Franknštain dostal až k balvanu u kterého by byla nějaká páčka. Pak už jen zbývá, aby dracula nalákal příšeru na to správné místo a Frank pohne pákou která shodí balvan.

Zní to složitě, ale myslím že právě něco takového tady chybí :-) Mě by určitě taková hra bavila daleko víc, než jen nějaká hra kde chodíš a střílíš nepřátelé.

Samozřejmě i celý level by byl napínavý, jednak jsem originálně vymyslel způsob, jakým si budou doplňovat život. Dracula bude moci vysát krev s nepřátel které skolí, něbo z nějaké mrtvoly či kalůže krve co najde. Franknstain si zas bude dobijet zivot elektrickými výboji ze závadných elektrických kabelů, autobateriemi a pod.
V levelu samozřejmě budou muset překonat nějaké ty nepřátele hrubou silou, a budou muset najít určitě nástroje, klíče a pod, aby se mohli dostat tak mkam potřebujou.

Samozrejme se spoluhráčem jste parťáci. Když ti umře spoluhráč, to je dobrá otázka:-) Právě proto by ses měl snažit aby neumřel, musite si vzajemne pomahat, kdyz jeden umře, tak asi hra skončí protože ten druhý by došel maximálně k hlavní příšeře levlu.

Co myslíš tím lepší gamedesign? To jsem nějak nepochopil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolupráce na nové hře
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 7:20 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 10, 2009 12:38 am
Příspěvky: 313
no, nechci tě nějak odrazovat, ale myslim, že blenderGE neni zrovna optimalni na takovyto projekt. Z tveho popisu jsem pochopil, že by šlo o docela obsáhlou hru. Já sám sem měl krásnou vizi ohledně mojí hry MST, ale ta se jaksi neuskutečnila, protože jsem si myslel, kdoví jak je GE dobrý, ale není tomu tak. Hru jsem sice dodělal, ale je o dost jinná, než byla moje představa.
pravdou je, že já neumím programovat, takže kvalita je dost snížena tímto faktorem, ale přesto si myslím, že to není ideální.
Pokud se však do svého projektu pustíš, byl bych ochoten ti vypomoci s modelováním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolupráce na nové hře
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 7:53 pm 
Offline
..
..

Registrován: pát pro 04, 2009 8:41 pm
Příspěvky: 31
Bez programování ta hra asi nikdy nemůže být úplě dokonalá, já mám ale to štěstí že jsem vyučenej programátor, umím i základni programování pythonu(jádro), takže mi zbývá se jen naučit blenderovskej modul, ale myslím že python nabízí docela velké možnosti ;-) Hlavní problém vidím v tom, jak udělat tu hru aby nebyla přehnaně náročná na pc jako yo frankie, a zároveň vypadala dobře. Každopádně se snažím šetřit na polygonech kde to jde, kdyby ses podíval na model franknstaina, tak některé části třeba končetiny jsou z části tvořeny podlouhlýma polygonama, a určitě nedělám polygony tam kde nepujdou vidět.
Ta tvoje hra MST se dá někde stáhnout? Rád bych se podíval na tvůj výtvor.
Do projetu se pustím , jestli seženu dostatek lidí, kteří by na tom chtěli pracovat, a ne jen na modelování a texturování, ale taky vlastní návrhy, nápady, atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolupráce na nové hře
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 7:59 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 10, 2009 12:38 am
Příspěvky: 313
jj, práve sem ji umístil sem na forum do sekce Ge projekty - MST


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolupráce na nové hře
PříspěvekNapsal: stř led 20, 2010 10:48 am 
Offline
..
..

Registrován: pát pro 04, 2009 8:41 pm
Příspěvky: 31
Konečně se mi to povedlo stáhnout. Designově to vypadá dobře, ale je to vpodstatě to o čem jsem mluvil. Jeden level trvá pár vteřin, není ozvučení a to programování tam fakt chybí. Trochu mi vadilo že nemůžu couvat a taky ta animace kamery, ale jinak pěkná práce :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spolupráce na nové hře
PříspěvekNapsal: stř led 20, 2010 7:45 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 10, 2009 12:38 am
Příspěvky: 313
couvat se dá - je to v ovládání (levý shift+šipka dozadu)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz