Právě je čtv bře 28, 2024 9:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rozdíl mezi SubSurf a Lattice?
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2004 3:02 pm 
Offline
..............
..............

Registrován: úte črc 13, 2004 12:18 am
Příspěvky: 2550
Bavili jsme se s Metamorphiem(nevím jestli to píši správně, kdyžtak promiň) o rozdíle mezi SubSurf a Lattice a on mi tvrdil že se lattice dá běžně používat jako nástroj k modelování. Co je na tom pravdy :?:

Já jsem si vždycky myslel že lattice deformation se používá jenom k přípádné úpravě hotového modelu,k ohybu částic a k animaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: lattice
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2004 3:13 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 26, 2004 1:19 pm
Příspěvky: 39
Bydliště: Brno
Jen nekolik malo linku pro doplneni:

http://www.ingiebee.com/Blendermania/fork.htm

http://www.vrotvrot.com/xoom/tutorials/ ... Water.html

Oboji modelovane pomoci lattice deformation. Pak staci ctrl + shift + a
a lattice se da smazat, zbyde jen vysledny model. :)

Jo a ty subsurface mi vazne nejdou. :cry: Co kdyby nekdo (tole) napsal tutorial? :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lattice
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2004 3:20 pm 
Offline
..............
..............

Registrován: úte črc 13, 2004 12:18 am
Příspěvky: 2550
Metamorphium píše:
Jen nekolik malo linku pro doplneni:

http://www.ingiebee.com/Blendermania/fork.htm

http://www.vrotvrot.com/xoom/tutorials/ ... Water.html

Oboji modelovane pomoci lattice deformation. Pak staci ctrl + shift + a
a lattice se da smazat, zbyde jen vysledny model. :)

Jo a ty subsurface mi vazne nejdou. :cry: Co kdyby nekdo (tole) napsal tutorial? :twisted:


Toho delfína jsem dělal už dávno, teďka bych na to šel určitě přes SubSurf. Tím netvrdím že je to v tomto případě lepší varianta, ale jde o to že při SubSurf máš větší moc nad vertexkama.



btw. Prosímtě jestli to nepochopíš z těch tutorů z linků tak ti nepomůže ani někoho(Tolův) tutoriál, to mi věř! :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2004 5:21 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 26, 2004 1:19 pm
Příspěvky: 39
Bydliště: Brno
No problém není v tom, že bych to nechápal, ale u subsurf tutoriálů (alespoň u těch, které jsem si zkoušel) se dost často vynechávají kroky. Je to jako v učebnicích matematiky, když se uvede něco, pak se napíše -> známýma úpravama dostaneme tohle a člověk, aby 2 hodiny špekuloval, jaké to známé úpravy byly. Takže tutoriál na subsurface (který bych chtěl já) by měl obsahovat rozumně komplikovaný model (žádná hlava, auto nebo co) a základní operace by se měly popsat. Tím nemyslím popisovat resize nebo extrude.

Zde je příklad toho co myslím:

http://www.blenderman.org/index.php?fil ... eling.html

Vezmi si kroky 2 a 3. Je ten vertex rearrangement udělanej vertex per vertex nebo nějak jinak. Já jsem strávil spoustu času tím, že jsem vždy border selectoval a pak přemísťoval. Možná to tak dělá každý, ale autor by to mohl uvést. Pokud napíše: Now push the SubSurf Button and close the side of the car with new faces. You should also define the holes for windows, headlights and backlights. It should look like this...

Tak implikuje, že jsem vlastně ten tvar docílil extrusion a stisknutím subsurface. Vtip je v tom, že je to pro lidi, kteří v blenderu dělají naprosto samozřejmé, ale někdo, kdo se učí se dost často "zacyklí" na pro zdatného blenderistu nepochopitelném místě.

Druhý extrém je modelling water tap, který se zase jen dotkne povrchu problému a dál se nedostane. Nenašel jsem nic, co by vyplňovalo tyto díry a google se dost snaží. :)

Jinak ale chápu, že je to má omezenost a nikdo jiný s tím určitě nikdy problém neměl. :cry:

PS. Ten water tap se tady v balíčku beginner jmenuje magical meshes, ale je to ten stejný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2004 5:28 pm 
Offline
..............
..............

Registrován: úte črc 13, 2004 12:18 am
Příspěvky: 2550
Jasný, pochopil jsem tě.

Já se třeba za zdatného blenderistu nepovažuji, ale chtěl bych se v něj vypracovat(offtopic věta, dále nerozvíjet)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lattice
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2004 7:25 pm 
Offline
_
_
Uživatelský avatar

Registrován: ned črc 11, 2004 4:55 pm
Příspěvky: 1439
Bydliště: Prostějov/Brno
Metamorphium píše:
Jo a ty subsurface mi vazne nejdou. :cry: Co kdyby nekdo (tole) napsal tutorial? :twisted:


No něco bych napsat mohl- už delší dobu se ve mě střádá urgentní touha vymodelovat doutnákovou pistoli, jakou nosil můj oblíbený Howardův hrdina Solomon Kane a tam by se tahle technika dala použít a napsat o tom tutoriál. Bohužel zatím narážím na nevybavenost naší Prostějovské knihovny a na to, že potřebné podklady se mi nedaří najít ani na Googlu (takové, podle kterých by se t a pistole dala fakt dobře modelovat a bylo to co nejpřesnější), takže to ještě chvilku bude trvat :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lattice
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2004 8:41 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 12, 2004 7:35 pm
Příspěvky: 348
Bydliště: Brno
tol píše:
Metamorphium píše:
Jo a ty subsurface mi vazne nejdou. :cry: Co kdyby nekdo (tole) napsal tutorial? :twisted:


No něco bych napsat mohl- už delší dobu se ve mě střádá urgentní touha vymodelovat doutnákovou pistoli, jakou nosil můj oblíbený Howardův hrdina Solomon Kane a tam by se tahle technika dala použít a napsat o tom tutoriál. Bohužel zatím narážím na nevybavenost naší Prostějovské knihovny a na to, že potřebné podklady se mi nedaří najít ani na Googlu (takové, podle kterých by se t a pistole dala fakt dobře modelovat a bylo to co nejpřesnější), takže to ještě chvilku bude trvat :(


O zbraniach toho veľa neviem, akurát sem tam nejakú uvidím keď idem pozrieť príslušníkov našej mestskej polície, ale netuším, kde by sa tam subsurface dalo použiť..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz