Právě je čtv bře 28, 2024 4:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát bře 14, 2008 8:05 pm 
Offline
..
..

Registrován: ned lis 11, 2007 6:39 pm
Příspěvky: 46
Zdravím.
Nevěděli byste o nějakém programu, který by byl schopný přidat animovaný text nebo jinou 2D animaci do již hotové video sekvence? Potřeboval bych přidat titulky jako do filmu. Mám Wax, což mi připadá jako dost mocný program, ale nenašel jsem tam žádný 2D text. Jsou tam nejrůznější 3D vychytávky, ale 2D text ne. A když jsem ho tam zkusil přidat jako obrázek, tak mi zase nešel posouvat. Líbilo by se mi, kdyby existovalo něco s 2D animacemi na úrovni animací v Blenderu, ale v nic takového nedoufám, jinak bych to našel. Mělo by něco takového jít v Adobe Premiere, ale to je holt za těžké prachy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 14, 2008 8:29 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
spule píše:
Zdravím.
Nevěděli byste o nějakém programu, který by byl schopný přidat animovaný text nebo jinou 2D animaci do již hotové video sekvence? Potřeboval bych přidat titulky jako do filmu. Mám Wax, což mi připadá jako dost mocný program, ale nenašel jsem tam žádný 2D text. Jsou tam nejrůznější 3D vychytávky, ale 2D text ne. A když jsem ho tam zkusil přidat jako obrázek, tak mi zase nešel posouvat. Líbilo by se mi, kdyby existovalo něco s 2D animacemi na úrovni animací v Blenderu, ale v nic takového nedoufám, jinak bych to našel. Mělo by něco takového jít v Adobe Premiere, ale to je holt za těžké prachy.

To by zvládl i Blender squencer. 8)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 14, 2008 10:20 pm 
Offline
..
..

Registrován: ned lis 11, 2007 6:39 pm
Příspěvky: 46
Pitris píše:
To by zvládl i Blender squencer. 8)

To ano, ale já hledám něco, kde si ten text můžu jednoduše napozicovat, případně naanimovat. Navíc v tom sequenceru musím ten text načíst jako obrázek o rozměrech přesně stejných, jako je ten obrázek, ne? To už to radši udělám v tom Waxu. Teď se mi konečně podařilo jakž takž rozchodit Jahshaku, ale strašně se mi seká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát bře 14, 2008 11:04 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
Problém je, že mám jen matnou představu, co potřebuješ udělat. "Animovaný 2D text" je dost široký pojem. V mé Vánoční animaci jsem dělal titulky, které "scrollovaly" po obrazovce. A dalo by se toho vymyslet určitě mnohem více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát bře 14, 2008 11:10 pm 
Offline
..
..

Registrován: ned lis 11, 2007 6:39 pm
Příspěvky: 46
Pitris píše:
Problém je, že mám jen matnou představu, co potřebuješ udělat. "Animovaný 2D text" je dost široký pojem. V mé Vánoční animaci jsem dělal titulky, které "scrollovaly" po obrazovce. A dalo by se toho vymyslet určitě mnohem více.

No, asi jsem se nepřesně vyjádřil. Chtěl bych, aby se text objevoval (a případně mírně posouval) na různých částech obrazu, podle toho, co se v té 3D scéně děje. Ideální by bylo něco jako tady: http://www.youtube.com/watch?v=_17D7qqo3cU Ale tohle je holt Adobe AfterEffects...
Ale v čem jsi to tedy udělal ty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob bře 15, 2008 1:30 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
muj tip: vytvorit animaci samotneho 2D textu a ulozit jako serii PNG obrazku s pruhlednosti, pak pres virtual dub sloucit pres sebe... nejsem si jisty jestli to tak funguje, ale sel bych na to odtud.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob bře 15, 2008 10:16 am 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
spule píše:
Pitris píše:
Problém je, že mám jen matnou představu, co potřebuješ udělat. "Animovaný 2D text" je dost široký pojem. V mé Vánoční animaci jsem dělal titulky, které "scrollovaly" po obrazovce. A dalo by se toho vymyslet určitě mnohem více.

No, asi jsem se nepřesně vyjádřil. Chtěl bych, aby se text objevoval (a případně mírně posouval) na různých částech obrazu, podle toho, co se v té 3D scéně děje. Ideální by bylo něco jako tady: http://www.youtube.com/watch?v=_17D7qqo3cU Ale tohle je holt Adobe AfterEffects...
Ale v čem jsi to tedy udělal ty?

Pokud jed o titulky, tak přesně toto lze udělat i v Blenderu. Jen je budeš renderovat jako sadu TGA obrazků a v sequenceru je smixuješ. Prolouskej si wiki.

Namapuj si titulky jako textury na nějakou plane, před ní lítej s kamerou a animaci, jako hromadu obrázků s průhledností někam ulož a pak to prostě v sequenceru pospojuj hoď přes původní, neotitulkovanou animaci..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob bře 15, 2008 11:18 am 
Offline
..
..

Registrován: ned lis 11, 2007 6:39 pm
Příspěvky: 46
Pitris píše:
Namapuj si titulky jako textury na nějakou plane, před ní lítej s kamerou a animaci, jako hromadu obrázků s průhledností někam ulož a pak to prostě v sequenceru pospojuj hoď přes původní, neotitulkovanou animaci..

Jo, dík, zkusím to. Tohle mě nenapadlo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz