blender3d.cz
http://www.blender3d.cz/forum/

Automatické spojení dvou tvarů
http://www.blender3d.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=8665
Stránka 11

Autor:  foret [ stř srp 29, 2012 9:44 pm ]
Předmět příspěvku:  Automatické spojení dvou tvarů

Zdravím, chci se zeptat, jestli někdo neví, jak se dají spojit určité dva tvary, aby se mezi nimi automaticky vytvořily plochy. (např. jak je to na obrázku). Dříve jsem v jednom tutoriálu narazil na nejakou klávesovou zkratku, ale tu už jsem zapměl, navíc to bylo pro verzi 2.4x.
Obrázek
Předem díky.
Foret

Autor:  Paul 68 Rageous [ stř srp 29, 2012 9:52 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Automatické spojení dvou tvarů

taketo obycajne objekty spojis tak ze oznacis kazde dva edge a stisnes F, ak chces spojit loopy tak si stiahni looptools a tam najdes funkciu "bridge"

Autor:  Mr. Smooth [ pát srp 31, 2012 10:22 am ]
Předmět příspěvku:  Re: Automatické spojení dvou tvarů

V nejnovějším blenderu 2.63 je nástroj bridge už přímo zakomponovaný do blenderu (v menu specials po stisknutí "w") bez nutnosti jeho aktivace v user preferences či stahování nějakých pluginů, jako to bylo v předchozích verzích.
Jen mám obavu, že ty tvoje loopy s rozdílnými počty vertexů by ti to asi stejně nespojilo. Ale u rozdílně velkých loopů samozřejmě můžeš využít toho, že nemusíš spojovat celé loopy ale třeba jen jejich části, které si počtem vertexů odpovídají, a zbytek dodělat ručně, ale topologie takovéhoto spoje bude samozřejmě prasácká s trojúhelníkama. :emo02:

Jinak když už cokoliv v novém blenderu hledáš, můžeš zkusit to vyhledávací okno po stisknutí mezerníku, tam bys bridge našel hned. :-)

Autor:  Paul 68 Rageous [ pát srp 31, 2012 11:19 am ]
Předmět příspěvku:  Re: Automatické spojení dvou tvarů

v loop tools je bridge ktory dokaze pracovat aj s lopami s roznymi velkostami a poctami vertexov, takze na jednom loope mozes mat 4 a na druhom 6 , preto ten loop tools ;)

Autor:  Mr. Smooth [ pát srp 31, 2012 11:40 am ]
Předmět příspěvku:  Re: Automatické spojení dvou tvarů

Paul 68 Rageous: aha, tak to jo. ;)

Stránka 11 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/