Právě je čtv bře 28, 2024 4:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 7:42 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
no ja mam blender s normalnych repozitarov, luxrays mam HG, a mne to zatial cez GPU nefongovalo, tak som chcel skusit dat vsetko takto, aka je teda overena kombinacia, aby slo to GPU? co na to treba, ked sa mi to podari spravit a poriadne nastavit tak to bude parada, ale CPU mi proste nestaci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 8:17 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
Ověřená kombinace je blender z [extra] a luxrender z [community]. Ale jak jsem říkal, hybridní renderer (používá CPU i GPU) nepodporuje některé vlastnosti, takže to chce se kouknout do konzole, co to případně vypsalo za chyby.

EDIT: teď mě napadá, že jsem vlastně taky měl problém se zobrazením výstupu luxrenderu přímo v blenderu. Stačí ale vzít vyexportované soubory a otevřít je v luxrenderu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 8:36 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
a co luxrays ten mi netreba? a ako si na tom s tym yafarayom pojde to pridat do blenderu ked to tam bude? asi bude treba nahrat ale aj exporter a nastavenie do blenderu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 9:22 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
tak som to nechal, ale aj tak to dopadlo :D no
make[2]: *** [CMakeFiles/luxStatic.dir/renderers/hybridsamplerrenderer.o] Error 1
make[1]: *** [CMakeFiles/luxStatic.dir/all] Error 2
make: *** [all] Error 2
zatial som mal celkom smolu dufam ze sa to zmeni

viem ze uz vam s tym asi lezeim na nervy, ale je fakt tazke to spravit, ja proste potrebujem dobry render engine pre stavajuci system, ktory bude mat podporu GPU, a pojde dobre vyladit, snazim sa o to uz dlhsi cas, zatial celkom neuspesne, yafaray som nemal moznost ani vyskusat, preto ak by bolo nieco co by som mal vediet, dake rady tak budem vdacny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 9:59 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
radovan píše:
viem ze uz vam s tym asi lezeim na nervy, ale je fakt tazke to spravit, ja proste potrebujem dobry render engine pre stavajuci system, ktory bude mat podporu GPU, a pojde dobre vyladit, snazim sa o to uz dlhsi cas, zatial celkom neuspesne, yafaray som nemal moznost ani vyskusat, preto ak by bolo nieco co by som mal vediet, dake rady tak budem vdacny


Nijak těžké to není a už několikrát jsem psal, co je ozkoušená kombinace – luxrender z [community] a blender z [extra]. Nicméně na ten luxrender-hg mrknu, mám tu ohledně něj i nějaké další resty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 10:00 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
radovan píše:
a co luxrays ten mi netreba? a ako si na tom s tym yafarayom pojde to pridat do blenderu ked to tam bude? asi bude treba nahrat ale aj exporter a nastavenie do blenderu


Oba balíčky luxrenderu už obsahují exporter, nic není třeba někam nahrávat. Luxrays je jenom build-time závislost, jinak není potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 10:27 am 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
ok mam blender s extra a luxrender s community, a tim pridavat som myslel yafaray balik, aby bolo dake menu aj v blenderi a exporter pren, a inak to hybridny render mi nefunguje, ak dam externe tak to neotvori ani program, takze je tam daka chyba, teda treba pozriet v com ale neviem, ako si to myslel s tou konsolou, mam nieco napisat do python consoli, rucne sprikazom spustit ten render?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 10:29 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
radovan píše:
ok mam blender s extra a luxrender s community, a tim pridavat som myslel yafaray balik, aby bolo dake menu aj v blenderi a exporter pren, a inak to hybridny render mi nefunguje, ak dam externe tak to neotvori ani program, takze je tam daka chyba, teda treba pozriet v com ale neviem, ako si to myslel s tou konsolou, mam nieco napisat do python consoli, rucne sprikazom spustit ten render?


Pustíš si konzoli a z ní spustíš blender. Jinak luxrender-hg asi neopravím, mají tam nějakou chybu v kódu a s tím se nehodlám babrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 10:38 am 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
vsak ani nemusis , ked aj tak je to zbitocne a ten s community funguje, tu je vipis s celeho pouzivania, vyznacil som co napise ked dam renderovat cez ten hybrid

[radovan@myhost ~]$ blender
[Lux 2011-Sep-05 10:36:33] Using pylux version 0.8
[Lux 2011-Sep-05 10:36:53] INFO: Creating LuxRender context
[Lux 2011-Sep-05 10:36:53] INFO: Exporting render settings
[Lux 2011-Sep-05 10:36:53] Incompatible surface integrator for Hybrid renderer (use "path").
[Lux 2011-Sep-05 10:36:53] ERROR: Export aborted: Incompatible render settings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 10:48 am 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
ok uz som to spravil bolo treba prehodit nejake nastavenie
teraz je to potrebne nastavit aby to dobre renderovalo a odstranilo na konci sum, tak sa idem do toho pustit, ak pozna dakdo daku overenu kombinaciu ktora rychlo renderuje a odstrani postupne sum tak piste, inak je vobec sposob ako overit ze mi to GPU funguje spravne, lebo nejaky velky rozdiel tam nevidim, pri renderi mi pise gpu a dake percenta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 2:31 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
najradsej by som vyskusal ten yafaray, je asi anjoblubenejsie jednoduchy , na mna je ten lux na zaciatok trochu zlozity, ak by to teda slo tak prosim pridaj ten balik do auru, nech to mozem vyskusat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 5:39 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
radovan píše:
pri renderi mi pise gpu a dake percenta


V tom případě nejspíš používá GPU.

radovan píše:
najradsej by som vyskusal ten yafaray, je asi anjoblubenejsie jednoduchy , na mna je ten lux na zaciatok trochu zlozity, ak by to teda slo tak prosim pridaj ten balik do auru, nech to mozem vyskusat


Uploadnul jsem balík yafaray-git, ale nepodařilo se mi zprovoznit exporter, takže smůla. Každopádně pokud jsi začátečník, tak nejdřív začni s interním rendererem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 7:14 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
no zas taky velky zaciatocnik niesom, zvladam objekty a zakladne veci s modelovania, a nejaky veci s texturami, modelami, a daco so svetiel, myslel som skor v oblasti renderingu a robenia fotorealnych, alebo fizicky vyzerajucih veci, podla mna yafaray by bol ako uvod do toho dobry, tak zatial sa budem drzat toho co mam, keby sa ti podarilo to spravit tak daj vediet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 7:26 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
inak exporter nejde ani mne, nemozem ho v addons ani povolit, neobjavi sa fajka, a co vipise python consola ked to aktivuje cez nu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz