Právě je pát bře 29, 2024 3:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: pát zář 02, 2011 11:01 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
Caute, necham tuto temu otvorenu, aj ked predpokladam ze odpoved len tak nepride, mam blender 2.5 a chcel by som v buducnosti zacat pouzivat dako efektivne alternativne rendering enginy, nejaky dobry renderovaci program co rozbeham pod systemom Arch linux, nemusi to byt len yafaray, ale nech to stoji za to ked uz, na windows viem ze by to slo lahko, ale chcem sa to naucit rozbehavat pod linuxom, najlepsie ten yafaray, uz som to skusal a hladal temy ale zatial bezuspesne, mozno to bude podobne sa robit ako aj v inych linuxovych operacnych systemoch, len ja vobec netusim ako na to, zatial sa mi podarilo spravit len luxrender ale to nebolo pod touto distribuciov, celkom nechapem ako sa tam tie veci davaju dokopy, obvykle treba mat externe program a este nahrat scripty do blenderu, ja som myslel ze to ide priamo v programe vsetko robit, najlepsie by bolo keby spravili jednoducho na to addony , ze by som len pohodlne dal yafaray install :D a potom by som mohol cez to renderovat a nastavovat to v blendery :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: pát zář 02, 2011 11:13 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
Doufám, že mě tady neukamenujete v 2.59 je addon na Povray 3.7Beta

Martin S. :emo08:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 8:39 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
Ze strany blenderu je to stejný jako všude jinde. Luxrender je v repozitáři [community] a s distribučním blenderem funguje bezvadně, včetně.

Yafaray je v AURu, ale abych se přiznal, hodně dlouho jsem na jeho PKGBUILD nehrábl, nemám chuť, protože ho nepoužívám. V AUR je přinejmenším ještě aqsis, 3delight, pixie, kerkythea a mitsuba-hg. aqsis, 3delight a pixie používají RenderMan formát, pro blender je hned několik exportérů. kerkythea jsem hodně dlouho nepoužil, ale co si pamatuju, tak exporter nic moc. mitsuba-hg neznám.

Pokud budeš mít problém s jedním z následujících luxrender, luxrender-hg, yafaray, yafaray-svn, aqsis, 3delight, pixie, kerkythea nebo povray-beta nějaký problém, klidně sem napiš. Všechny balíčky totiž udržuji já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 10:46 am 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
tak som skusil zapnut powray a vyrenderovalo to iba prazdnu obrazovku, ciernu, a mam nainstalovany balicek v blendery povray (s extra), neviem ci sa tam nejak specialne nastavuje svetlo, ale ak viete o co ide tak mi prosim poradte ako to spravit, a najprv teda skusim tento powray a ked to nebude celkom dobre tak pojdem skusat dalej


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 8:44 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
celkom ma zaujalo toto video http://www.youtube.com/watch?v=Qqq1LnzKz_Q neviem ale ako to spravit, tam v description su dake odkazy, na py veci, keby dakdo vedel ako to tak spravit tak by to bolo parada, presne toto som chcel ze si nastavim tam veci, spusti sa konsola ukaze stav a potom mi da vysledok ktory si budem moct ulozit, navyse je to yafaray


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 9:11 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
radovan píše:
tak som skusil zapnut powray a vyrenderovalo to iba prazdnu obrazovku, ciernu, a mam nainstalovany balicek v blendery povray (s extra), neviem ci sa tam nejak specialne nastavuje svetlo, ale ak viete o co ide tak mi prosim poradte ako to spravit, a najprv teda skusim tento powray a ked to nebude celkom dobre tak pojdem skusat dalej


Stačilo by použít selský rozum nebo TFG – povray 3.6, který je v [extra], není podporován. Musíš použít povray-beta z AURu.

radovan píše:
celkom ma zaujalo toto video http://www.youtube.com/watch?v=Qqq1LnzKz_Q


Jak na to koukám, tak pro blender 2.5 je potřeba yafaray 1.2 beta. Časem updatnu balíček, aby to fungovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 10:32 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
ok podarilo sa mi rozbehat povray ako si mi radil, ale ovela radsej by som ten yafaray, ked teda bude ta kompatibilna verzia v aure a ti budes vediet ako to spravit tak napis :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 12:32 am 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
jo spravil som si fajnovo luxrender http://linux.kopca-soft.com/files/radovan/2011-09-04-001719_1440x900_scrot.png skusal som taky mali pokus, urcite to bude dobre na interieri, len si to musim nastavit, viem ze je tu vlakno o luxrendery tak si to idem kuknut, poskusam tie rendery rozne a uvidim co sa mi bude hodit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 9:09 am 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
caute, chcem sa spytat, mozno by slo s toho mojho renderingu vytrieskat aj vecsi vikon, mam graficku kartu Nvidia Geforce 9800 GT , a v menu luxrenderu mam ako sampler pouzity CPU, lenze moja karta ma podporu GPU ale ked to zapnem ziadny redner to neda, hned to skonci, ale ze ked mam taku grafiku sa mi neoplati renderovat s CPU ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 11:25 am 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
radovan: no ale pokud chces pouzivat GPU pri renderingu nemuzes mit klasickej lux render ale SmalluxGPU :wink:
http://www.luxrender.net/wiki/SLG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 12:00 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
nainstaloval som to do systemu, ale nikde nemozem najst exporter, maju to tam dakde schovane ci co, som na tej stranke uz polhodinu ale nikde normalny addon ako exporter, co len nakopirujem do priecinku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 5:53 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
radovan píše:
caute, chcem sa spytat, mozno by slo s toho mojho renderingu vytrieskat aj vecsi vikon, mam graficku kartu Nvidia Geforce 9800 GT , a v menu luxrenderu mam ako sampler pouzity CPU, lenze moja karta ma podporu GPU ale ked to zapnem ziadny redner to neda, hned to skonci, ale ze ked mam taku grafiku sa mi neoplati renderovat s CPU ?


Koukni se do konzole, co to vypíše za chyby a podle toho se řiď. OpenCL totiž některé vlastnosti luxrenderu nepodporuje. Taky je v blenderu přednastavená cesta pro renderu /render, která na normálním systému neexistuje a tudíž do ní nemůžeš zapisovat.

Bumpkin píše:
radovan: no ale pokud chces pouzivat GPU pri renderingu nemuzes mit klasickej lux render ale SmalluxGPU :wink:
http://www.luxrender.net/wiki/SLG


Luxrender 0.8 OpenCL podporuje. SmallLuxGPU je minulostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 5:59 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
ok v tom pripade pockam na ten yafaray balik, a smallluxgpu necham tak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 7:25 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 30, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 93
tak som to zacal davat dokopi a davat hg posledne baliky s auru, aby som to mohol skusit, no ako uz to byva zvikom vzdy ked je nieco az moc uzastne tak to nemoze len tak lahko fungovat, a kompilacia luxrenderu zamrzne na bode adding file changes :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renderovanie v Arch Linuxe
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 7:31 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
Nezamrzne, jenom se to stahuje strašně dlouho. A luxrender stačí z [community]. Navíc je na rozdíl od luxrender-hg otestovaný se současným blenderem a funguje. Včetně OpenCL.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz