Právě je pát bře 29, 2024 1:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 1:05 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Zdravím vás přátelé, mám velký problém.
Mám scénu kde mi pluje lod napříč mořem.Kamera ji obleta z prava. Loď byla sestavena z dílů které jsem k sobě pouze připarentoval.
Pustil jsem animaci a když se kamera dostala dost blízko k palubě pro čluny vidím jak se mi nástavba na palubě hýbe tam a zpátky dopředu dozadu a dokonce i do stran. ihned jsem animaci zastavil a zkontroloval zda nema ta nástavba omylem přiřazenou skrytou hodnotu Location nebo Rotation. NE nic nema ani jednu z nich. jedine co ma je parent k trupu lodi. ale k trupu je připarentovano spostu částí lodě a ani jedna z nich se nehýbě sama od sebe.Další zajimavost je že když jedu postupně animaci frame po framu šipkou do prava nástavba se pohybuje ale!!! jakmile jedu po zpatku tudíž šipkou do leva , je vše v normalu.Divné. Poradil jsem se a dal jsem palubu a nastavbu do jednoho meshe. A výsledek?? Tak ted se mi pro zmenu hybe celá paluba :D Tak jsem se rozhodl dát celou lod do Meshe krom kormidla na záď a záchranných člunů s jeřáby(Ponevadž je chci použít pro scénu spouštení člunů).Tak paluby už mi neskáčou SUPER!!!! pouštím zkušební render ..........
Když se kamera opět přiblížila k lodi dost blízko že jsem detailně viděl čluny ,vidím zase chybu jak hrom. Čluny s jeřáby mi hadejte co?? Skáčou sem a tam :( Už opravdu nevím co stím může být. Prosííím poraďte mi .
Přikládám Render obrázky pro ukazku Jumpingu a také Blend soubor abyste se na to mohli podívat osobně.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
PS. Prosím nechci kritiku modelingu ale pouze zjistit proč mi dělá animace tu neplechu. Díky
http://www.edisk.cz/stahni/73981/RMS_TI ... .78MB.html
Zde to mužete vidět.
http://www.youtube.com/watch?v=lfaw0uYwNyI


Přílohy:
Poznámka: My model of ship.
titanic small.jpg
titanic small.jpg [ 97.42 KiB | Zobrazeno 1569 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 4:04 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 6:52 am
Příspěvky: 322
Bydliště: hokna
No, když se podíváš pozorně, tak se ty záchranné čluny "třepou" po celou doby animace animace, ne pouze, když je kamera dostatečně blízko.

Přijde mi to jako nekonečná smyčka, kdy změníš polohu a přiřadíš ji x-tému framu animace.
Potom se poloha objektu změní mezi framy 0 až x. Jelikož počet framů pro tento pohyb je menší než celkový počet pro animaci, tak se z toho stala nekonečná smyčka, která se neustále opakuje. (akoraá si teď nevzpomenu, jak toho docílit).

Mohl bys sem hodit .blend?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 4:36 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Juj Blender tu je ale je za rarovanej :) pod heslem heslo je blender
http://www.edisk.cz/stahni/73981/RMS_TI ... .78MB.html
No jjejej vidim blbě nebo se mi třepou i kominy???
Víš co je zajimavy? ten samej model v te samee sceně jsem už jednou animoval a vyrenderoval video
http://www.youtube.com/watch?v=56sfkDe4EW8
A vidíš tam někde nějake třepani? ja ne a to je to ten samej model sama scena akorat jina kamera a jina trajektorie kamery.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 07, 2011 12:15 am 
Offline
-
-

Registrován: ned črc 22, 2007 1:59 pm
Příspěvky: 148
Bydliště: Litoměřice
No, je to asi nějaký bug, normální to neni. Ale dá se vyřešit. Vytvoř třeba empty, parentuj ho na trup lodi, a teď k tomu empty naparentuj tu záchraný čluny a jeřáby (vše co ti dělá problém). A mělo by bejt po problému. Alespoň mě to takhle šlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 07, 2011 12:42 am 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
OK díky vyzkousim :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 07, 2011 1:09 am 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Super už to je OK :) Díky moc :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz