Právě je čtv dub 25, 2024 11:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát úno 11, 2011 8:39 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Ahojky Lidičky . mám velkyy problem . Blender se mi začíná neuvěřitelně sekat a když jsem udělal compozici s videem a zvukem Preview animace je neuvěřitelně pomalaa sekaaa se :( Co stím může byt?? pomocte mi prosiiim.Blender 2.55 a 2.56 mi nejde vůbec nainstalovat. Blender mi funuguje pouze z Rarovane složky ale i tak neměl by fungovat normalně?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 4:11 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 01, 2008 6:14 pm
Příspěvky: 404
Tak předně si u objektů vypni subsurf a různý simulace jestli tam nějaký máš. Jestli to nepomůže tak si scénu rozděl do vrstev a dělej vždy jen v tej ve kterej to zrovna potřebuješ. U zvuku se taky můžeš podívat jestli sis omylem nezaškrt caching ve video sequence editoru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 4:27 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
No tak caching nemam zaskrtnuty a Sub surf tam nikde neni . víš ono mi to v internim okně blenderu nedela jen kdyz tam do VIDEO SEQUENCE editoru pridam jiz vyrenderovane video a pridam k nemu zvuk tak zvuk bezi normal ale video je neuveritelne pomale(poznamka vyrenderovane video je rozliseni HD). To mi pred tim nedelalo. dělá mi to od jisté doby. Ale absolutne netušim proč :( Taky když sem včera modeloval jeden objekt začal sem mi Blender při změně pohledu nebo jen při obyčejném vybrání Facu sekat a takoveee dobre 4 vteriny to trvalo nez zase Blender "rozmrznul" uz sem koukal do Nastaveni jestli to nepouziva nejake misto na Disku na kterem je Operačni system, což s oblibou rád Blender dělá, že když ho nainstalujete tak vam uklada dočasné položky složky a soubory na místní disk C kde je Windows a tím padem se vám Blender i Windows zpomalují , ale nikde nic. Vše je na Datovem disku. A ještě jedna věc ted sem si toho všiml. Proč mi dělá to že když mám zaplý blender a současně AVANT BROWSER vidim na liště prohlížeče internetu část Blenderu??? podívejte.
No když to shrnu tak se mi v Blenderu dějí poslední dobou hodně divné věci :( Ani blender mi nechce jit nainstalovat :( ani verze na 32 ani na 64 je to celý podivnýýý...
JOo a ještě Blender mi dělá to že když vybírám různé modifikátory jako je Subsurf nebo Mirror atd tlačítka v tom okně a vubec vše se mi neuvěřitelně roztáhne a ja stim nemužu pracovat ponevadz to nevidim celé . Ale jakmile dám minus na zmenšení zmenší se to ale porad je to roztahle do šířky . pak když prejdu na jinou polozku jako je trab Physics tak je to ok a jakmile se vratim do Modifikatorů uz sou zase v normal šířce. Stalo se vám tohle někdy???


Přílohy:
Blender v Avantu.jpg
Blender v Avantu.jpg [ 48.45 KiB | Zobrazeno 2327 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 10:28 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Mně se teda Blender neseká, ale taky mi v preview běží videostopa podstatně pomaleji než zvuková a nějakým způsobem zpomaluje v okně editoru videosekvencí běh zelené čáry. Nevím, čím to je, ale po vyrenderování je naštěstí všechno OK, tak to nemá cenu řešit. Pokud je video tvoje vlastní práce z Blenderu, je lepší místo na preview pouštět animaci normálně v 3D okně, tam je synchronizace se zvukem v pořádku. A ten preview používat jen na kontrolu vizuální podoby videa...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 11:16 am 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
JJ dobryy tak to uz vim ale ted je tu dalsi problem RENDER mi trvaa umorně dlouho nez se vubec začne renderovat :( čím to jee?? od te doby co ,mi Blender nejde nainstalovat tak se mi tam ději samee poruchy :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 11:22 am 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
I když dam kvalitu na nejmin a rozliseni na male stejnee to trvaa vecnost nez se mi zacne vykreslovat obrazek. :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 5:18 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 08, 2010 7:53 am
Příspěvky: 49
Ahoj,
vsichni hledani chyby v blenderu, ale zkus chybu najit ve svem pocitaci.
Jaky mas antivirak, jake windowsy, kolik mas RAMky, jak mas obsazene disky - udelal bych defragmentaci, kolik mas volneho mista na hardu, jestli mas vice disku, mas tempomary na druhem disku?
Je toho hodne, kde by se mohl vyskytovat problem...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 5:57 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
složku kterou pouzivam na Temp. je na Mistnim disku D ktery je mimo Windows Disk C, ale i kdyz sem prenastavil složky aby to ukladalo a pouzivalo jen mistni disk D stejně mi to porad pri ukonceni hlasi v konzoli že to uložilo do Local Settings na Disku C !!!! JAK TO?? :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 8:07 am 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 08, 2010 7:53 am
Příspěvky: 49
1. Takze jeste jednou, jake mas windowsy a jaky antivirak.
Mam velice spatne zkusenosti s AVG - kontroluje cosi porad a stale, i kdyz k tomu nema duvod.
2. Kdyz jsem blender instaloval, nikdy se mi to nepodarilo, takze pouzivam portable. Zde jsem zase omylem blender rozjel na sitovem disku a blender jel hodne pomalu. Takze jsem v registyrech rucne vymazal veskere odkazy na blender a pak jsem jej rozjel na disku D a jel jako po masle.
3. jestli mas moznost, vem druhy pocitac a zkus blender rozjet na nejakem jinem PC.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 9:48 am 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Antivirák mám Aviru Antivir Personal Free Antivirus Guard
Jedinyy Blender co mi naposledy šel nainstalovat byl 2.49 od te doby už ani jeden.
Z nějakeho duvodu mi ten blender porad pouziva k ukladani dočasnych dat část disku která je vyhrazena pro můj Windows XP.nynější Blender co jsem v něm pracoval byl 2.54 se Sintel na Splash Screenu.
mamka ma notebook ale tam ani blender zkoušet nebudu :( Intergrovana grafika a Blender to nejde dohromady.
Začínám uvažovat že zkusím 3DSMAX :( protože Blender už posledni dobou blbne čím dál víc. a Nevím zda to dělá výrobce nebo už prostě moje PC nestíhá... od 2.49 ani jeden nešel normalně nainstalovat . at už to byl 2.5 nebo betaverze.
akorat nikde nemuzu najit 3dsmax studio ke stazeni.vždy mi to najde autodesk 3dsmax ale puvodni max ne. nebo je to ten samej program?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 3:50 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 08, 2010 7:53 am
Příspěvky: 49
Ten antivirak neznam, ale na uplnem zacatku tveho problemu jsi nenapsal, ze jde o blender verz 2.49.
Jak uz jsem psal, mne se taky nepodarilo nainstalovat verzi 2.5x, ale verze portable (to je ta verze v ZIP) funguje bez problemu. Osobne bych projel registry, zda pro blender zde neni neco moc natvrdo nastaveno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 4:04 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
2.49 je jedinyy co mi šel ještě nainstalovat
Ale pouzivam ted 2.5beta Se Sintel s dráčkem na Splash Screenu.
protože se do stareho Blenderu vratit nemuzu :( jak uz víte nově uložene soubory v novejsi verzi blenderu nejdou spustit ve strarší verzi :( automaticky vám to vyhodi chybu a konec :(
A kde najdu Registry Blenderu?? A co vnich mam presne hledat. nasel sem Editor Registrů ale když sem dal vyhledat Blender našlo mi toho hoodně. co tam mam najit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 11:13 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 08, 2010 7:53 am
Příspěvky: 49
Takze nejak to predelali, v registrech to uz neni.
Nastaveni jsem nasel zde:
C:\Dokuments and Settings\...\Data ablikac9\Blender Foundation\Blender\2.56\config\startup.blend

Zkus tento soubor vymazat a pak v Blenderu nastavit novy temp
File/User Preferences/Temp ... zmenit cestu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 11:37 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 26, 2005 4:54 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: Stráž pod Ralskem
No nevim když sem ho zkousel vymazat podarilo se to ale jakmile sem blender znova zapl objevil se Startup.blend znova :( už nevim co ...........


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz