Právě je čtv dub 18, 2024 2:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dvojjadrovy procesor?
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2009 7:36 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
Zistil som (ak som zistil spravne), ze ked som mal jednojadrovy procesor tak Blender Internal renderoval len jedno policko NARAZ...teraz, ked mam dvojjadro, renderuje dve policka naraz...je tento pocet naraz renderovanych policok ovplyvnitelny? aby vyuzil silu oboch jadier na jedno policko, alebo na viac ako dve? za pripadnu pomoc dakujem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2009 8:00 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
Ano, lze to ovlivnit. Buď volbou auto (Blender vezme všechna jádra) nebo zadaš natvrdo kolik jader dovolíš.


Přílohy:
Dualcore.png
Dualcore.png [ 18.13 KiB | Zobrazeno 842 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2009 8:05 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
pozor...ja nechcem znizovat pocet vyuzitych jadier, ale pocet POLICOK KTORE BLENDER RENDERUJE NARAZ...dufam, ze je poznat rozdiel, proste nechcem aby renderoval iba jednym jadrom, ale aby renderoval dvoma jadrami nie dve policka naraz, ale jedno...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2009 8:30 pm 
Offline
...........
...........
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 18, 2004 4:13 pm
Příspěvky: 1898
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Lepšie to máš keď ti jedno jadro renderuje jedno políčko.
Keby dáš jedno políčko dvom jadrám bolo by to pomalšie, pretože by procák rozdelovaľ ktorý pixel-radok alebo časť výpočtov sa na ktorom jadre bude vypočítavať a keď skončí jedno jadro, musí čakať na druhé, kým dokončí(to len v prípade že výsledok z jedného potrebuje druhý). To je už vec programátorov ako riešili render.
Aj keby toto nenastalo, stále to máš rýchlejšie keď ti jeden rendruje jedno a druhý druhé nezávisle od seba a riešiť prideľovanie čo vypočítavať pár krát za obrázok ako to riešiť pri každom pixelu alebo časti pixelu.
Domnievam sa že čo políčko to jeden nezávislý cyklus a deliť ten cyklus nieje moc dobré. Napríklad máš cyklus s podcyklami. V prípade že to vypočítavajú obe jadrá, narazý sa na cyklus a cyklus sa pridelý jednému jadru a druhé jadro čaká kým to prvé skončí s výpočtom. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2009 8:33 pm 
Offline
...........
...........
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 18, 2004 4:13 pm
Příspěvky: 1898
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Pokial chceš zisťiť či ti rendrujú obe jadrá, tak stačí ctrl+alt+del a pozrieť na kolko % ti ktoré jadro pracuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2009 8:41 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 27, 2005 11:05 am
Příspěvky: 337
Bydliště: Brno/Olomouc
Tak tak, me se jeste osvedcilo zvysit threads o jeden nebo dva a zvysit pocet renderovanych casti. Zni to zvlastne, ale RT se jeste o par procent snizil. CPU bezi tak i tak na 100%, ale pri vyuziti jen dvou threads se obcas vyuziti nekteryho jadra snizi, nejspis pri nacitani novych dat. Stejne tak si myslim, ze rozdeleni renderu na vic malych casti je rychlejsi, naraz se vypocitava mensi cast, i vyuziti pameti shledavam nizsi. Mam Core 2 Duo a 2GB pameti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2009 10:06 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
Velmi pekne dakujem za rady...rozdelit okno na viac kocociek mi uz napadlo...ale velke zrychlenie som nepobadal...ale skusim este raz...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2009 10:29 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
Este mam otazku...je mozne aby mi zhorel PC, ked ho necham bezat ked som v skole? totiz strasne sa toho bojim, ze mi zhori PC, aj dom...preto ked som doma tak nechavam procak vytazeny len na jedno jadro...ale nie som si isty, ci to pomoze...je mozne, aby sa PC sam vypol pri vysokej teplote? kedy mi moze zhoriet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2009 10:53 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 03, 2006 9:44 pm
Příspěvky: 233
:lol: Možné je všechno, ale takto absurdní obavy jsem ještě neviděl. Jsi pojištěný?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2009 10:55 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát čer 06, 2008 5:13 pm
Příspěvky: 571
Bydliště: Wallachia (Vsetín)
jako není sám, taky mám někdy obavu nechat kompa zapnutého..
zatím pouze stahuju...
Ale co vím tak má kámoš prý na CPU stabilně 75-80 stupňů a cajk, takže bych se nebál.. (jestli tedy kecá to nevím)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2009 10:59 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
frca píše:
:lol: Možné je všechno, ale takto absurdní obavy jsem ještě neviděl. Jsi pojištěný?


absurdne? preco? sak moze nastat skrat v zastrcke...a poistka mi moc nepomoze...lebo keby zhorel len PC...ono zhori aj dom a potom co??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2009 11:30 pm 
Offline
..
..

Registrován: stř led 23, 2008 7:34 pm
Příspěvky: 68
Může se to stát a stává se to.

Ne teda přímo že by někomu počítač zapálil barák, ale že se některá součástka natolik přehřeje, že se roztaví, vyhoří nebo i trochu exploduje a nezřídka při tom poškodí ostatní součástky. Viz třeba http://images.google.com/images?gbv=2&h ... y&aq=f&oq=

Počítač by se měl vypnout, když se mu třeba přehřívá procesor (typicky při poruše chladiče), přesto občas někomu shoří, ty ochrany nefungují 100%, zvláště u neznačkových kompů.

Něco jiného je, když ti "shoří" disk. U toho je nějaké teplotní čidlo na nic, protože nárůst teploty je u něj zpravidla důsledkem mechanické poruchy, ne naopak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2009 11:51 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Tak jsem se rozhodl zareagovat...
Mám 2 jádrovej procesor a většinou nastavim render na 16x16 políček...
Né žeby to nějak extra pomáhalo, ale renderujou se mi naráz dvě políčka a když je to na víc částí (místo 4x4 na 16x16), renderujou se menší části a tím rychlejc pozorovatel vidí jak výslednej renderu bude vypadat...a dřív jej i může stopnout...

Co se týče druhého dotazu...mno nevím...mě běží PC 3 roky v kuse a žádnej požár jsem nezaznamenal...čili vůbec bych to neřešil...
Ale je pravda že mám čidlo na procesoru a když se přehřeje nad určitou mez, PC se mi vypne...ale zatím se to nestalo a to ani v létě...procesor má max teplotu do 50 st. C...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte kvě 12, 2009 7:10 am 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
tebe bezi v kuse PC? to ako? ty sa nebojis ist na navstevu, do prace, proste von bez oho aby si ho vypol?

inak mne sa na starom PC pred par mesiacmi (pol rok?) stavalo, ze hocico som spravil, tak BSOD...proste zapol som paint, bsod...vypol som tlaciaren BSOD...poskrabkal som sa za uchom...bsod :lol:...o Blenderi som ani neuvazoval, ten len som ho zapol tak bsod...stacilo preinstalovat win...neviem preco, ale ked do neho vela instalujem, a ak aj odinstalujem (obcas mam velke cistenie) tak mi proste zacne padat...hadzat chyby pamate pri vypinani...atd...

Ok odfukol som si, ziadny poziar nebude, mozem ist do skoly :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte kvě 12, 2009 8:32 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 09, 2007 6:31 pm
Příspěvky: 1096
Procesor by mel vydrzet do 120 stupnu(podle dratu, kery tam mas) ale 100 rozhodne by melo vydrzet ... (Zalezi taky na prnblemech, ktery si s procesnrem mel, nebo jak je procesor stary. ) Podle infa od kamose... Me jde procesor cca 60-70 stupnu v ntb a grafika zkoro 80 xD a grafika by mela vydrzet 120-140 stupnu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz