Právě je pát bře 29, 2024 11:00 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon čer 09, 2008 11:53 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 01, 2008 12:19 pm
Příspěvky: 21
Presel jsem z Cinema4D6 na Blender (Linux),postupne jsem nasel vetsinu funkci ktere jsem pouzival v Cinema, nemuzu vsak najit zrcadleni,mozna jsem jen spatne hledal ale procetl jsem vsechny prispevky dvakrat tam i zpet.. :-D a nikde jsem to nenasel.
Jde mi o to kdyz delam treba karoserii vozidla,tak jsem udelal polovinu karoserie a pouzil jsem funkci Symetrie, a vytvorilo to zrcadlovou kopii druhe poloviny objektu.Usetrilo me to spoustu prace kdyz jsem treba upravoval dodatecne design,nemusel jsem menit obe poloviny zvlast.

Pak je tu jeste jedna vec ktera me tu chybi(nebo jsem ji dosud neobjevil),a to zda jde prejmenovat objekty svym vlastnim nazvem,treba misto Cube1 treba cubeNadrz,nebo cubeChladic atd..

Blender me dost uchvatil a az budu mit hotovy kompletni seznam popsanych funkci , zverejnim ho tu i pro ostatni..
predem DIKY!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 10, 2008 12:03 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 26, 2007 8:23 pm
Příspěvky: 399
Tak mirror najdes v modifikacich. a prejmenovat objekt se da kdyz v modelovacim okne zmacknes n.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 10, 2008 12:21 am 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 01, 2008 12:19 pm
Příspěvky: 21
X_H_N píše:
Tak mirror najdes v modifikacich. a prejmenovat objekt se da kdyz v modelovacim okne zmacknes n.


Diky moc,takovou rychlost jsem necekal :-)
muzu jeste jeden dotaz?Jde o vybirani bodu/polygonu atd.. kde se tu da prepnout na vyber pouze z popredi? V Cinema to bylo pod (vyber-viditelne) Myslim , aby to na odvracene strane zustalo neoznacene a naopak, ,vim ze bych to asi casem nekde nasel, ale asi by mi to zabralo cely dalsi den.:-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 10, 2008 2:00 am 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
kdyz si stahnes tu horni listu objevi se tam dalsi hejblatka a tam si muzes cely blender nstavit podle sebe, od barvy az po ten tvuj vyber :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 10, 2008 4:10 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
ja bych jeste k tomu mirroru dodal jednu vec.
kdyz se zkopiruje objekt (shift+d) a pak se da mirror, tak sou obe pulky stejny, ale druhy pulka nereaguje na zmenu.
proto je pri modelovani nekdy uzitecna funkce zduplikovani obejktu klavesama alt+d , potom se zmeny provedeny na jedny casti zmeni i na casti druhy. a v pripade zrcadlovyho obrazu se prizpusobuje zrcadlove, coz je nekdy moc uzitecny :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 10, 2008 7:55 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 04, 2006 8:11 am
Příspěvky: 1148
Bydliště: Pardubice
X_H_N píše:
prejmenovat objekt se da kdyz v modelovacim okne zmacknes n.

Nebo je to nativně v rámci nabídek pro objektový mód (záložka Object and Links) nebo pro editovací mód (záložka Link and Materials) :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 10, 2008 7:57 am 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 01, 2008 12:19 pm
Příspěvky: 21
joxer píše:
ja bych jeste k tomu mirroru dodal jednu vec.
kdyz se zkopiruje objekt (shift+d) a pak se da mirror, tak sou obe pulky stejny, ale druhy pulka nereaguje na zmenu.
proto je pri modelovani nekdy uzitecna funkce zduplikovani obejktu klavesama alt+d , potom se zmeny provedeny na jedny casti zmeni i na casti druhy. a v pripade zrcadlovyho obrazu se prizpusobuje zrcadlove, coz je nekdy moc uzitecny :)


Presne o tohle mi jde,aby se zmena projevila i na druhe "zrcadlove" pulce objektu..vyzkousim to,diky!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz