Právě je pát bře 29, 2024 12:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Denní/noční Země
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 1:01 am 
Offline
..
..

Registrován: ned lis 19, 2006 5:01 pm
Příspěvky: 42
Bydliště: Rebešovice
Mám zapeklitý problém :)

Vrhnul jsem se na tvorbu zeměkoule. Dělal jsem ji podle tutoriálu z těchto stránek, v tom nebyl problém. Jenže když potom tu Zemi vyrenderuju, tak v místech, kde nedopadá sluneční záře je taková nijaká, vlastně je tam tma, že. No ale já bych raději, aby tam byla vidět noční tvář Země. Tzn. jedna polokoule ozářená a za dne, druhá v noci za tmy (se svítícími městy atp.) Jenže nevím, jak na to. Napadlo mě asi tak jediné řešení, a to nastavit texturu té noční tváře tak, aby se zobrazovala pouze tehdy, když na ni NEDOPADÁ sluneční svit, tedy když je mimo dosah generovaného světla. Je něco takového možné? Anebo měl by někdo jiný nápad?

Děkuji za odpovědi


Přílohy:
Poznámka: Ukázkový obrázek
Earth.jpg
Earth.jpg [ 26.54 KiB | Zobrazeno 410 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: .
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 1:15 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 28, 2007 10:04 pm
Příspěvky: 400
Bydliště: Harrachov
http://www.uni-bonn.de/~smaeter/tutorials.php?site=planet
Návod na krásnou zemi :wink: .
Je tam i jak udělat noční část ale jak na ní v animaci mě teda fakt moc nenapadá.
SNad jen prostě tu planetu rozdělit na 2 textury(=materiály)(na noční a dení polovinu) a na každé části planety rovnoměrně rotovat texturou(pomocí ofsX/Y/Z v materiálech v map imput u textury), ale nevim jestli by to bylo možný, je to fakt jen nápad z hlavy :) .
A jestli ti jde jen scénu, tak stačí dát na planetu dva materiály a na každej jinou texturu a na jednu fotku země a na druhou fotku noční země a když je stejně namapuješ tak to bude sedět :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz