Právě je pát bře 29, 2024 12:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sequencer
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 12:08 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 25, 2006 1:23 pm
Příspěvky: 429
Bydliště: Pardubice
Zdravim

Mám problém, potřebuju v sequenceru spojit video se zvukem. Když spustim v seqenceru Play Back Animation, tak běží všechno v pořádku. Když chci ale soubor uložit, běží buď jenom zvuk nebo pouze video. Nevíte prosimvás někdo v jakým formátu mám video uložit, nebo kde dělám chybu? Zkoušel sem nastavovat FFMpeg, ale nepodařilo se.
Jinak video mám ve formátu avi, audio v PCM wav...to myslím, že by mělo bejt v pořádku.
Doufám, že ste mě pochopili...předem dík za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 12:47 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 07, 2005 11:21 pm
Příspěvky: 361
Bydliště: Fřýdek-Místek
Co presne se ti nepodarilo nastavit v FFMpegu?? Jinak nez pres FFMpeg to totiz nejde. Mel bys tam nastavit kodek audia i videa v tech zalozkach a pak by to melo jit... Posledne kdyz jsem s tim delal tak mi to pri nekterych kodecich padalo.
Osobne si myslim ze lepsim resenim je vyrendrovani nekomprimovanych snimku a audia zvlast a nasledne spojeni virtualdubem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 2:37 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
Zvlastni FFmpeg mi problemy nedelal a slo to i se zvukem. Sice moc animacky nedelam (jen jsem si hral), ale fakt bez problemu. Muzes poslat nastaveni?
A jeste mi prozrad, delas na Linuxu? Pokud jo, muze tady byt jiny problem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 5:53 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 25, 2006 1:23 pm
Příspěvky: 429
Bydliště: Pardubice
postolka: Nastavení FFMpegu: Výsledný formát videa mám na avi, hodnoty pod tim jsou ponechány defaultně, a dole v kolonce Codec sem vyzkoušel snad všechny. U audia mám nastaven kodek PCM a multiplex audio. Vždy mi to vyhodí hlášku ve stylu:
Citace:
Program Windows Media Player nemůže přehrát soubor. Přehrávač pravděpodobně nepodporuje tento typ souboru nebo nepodporuje kodek, který byl použit ke komprimaci souboru.

nebo se přehrává pouze video či zvuk. Měl bych asi určitě nainstalovat kodeky, ale myslím že by to nemělo vyhazovat tu hlášku. Jakej kodek bys mě doporučil k videu ve formátu avi? Jinak ještě se podívám na ten VirtualDub, ale ten mi posledně vyhazoval soubory gigantický velikosti. Nějak sem si ještě nezvyk na to ovládání. Ale díky za rady určitě se budou hodit.

Pitris: nastavení mám pospaný výše, dělám ve Windows.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 6:05 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 07, 2005 11:21 pm
Příspěvky: 361
Bydliště: Fřýdek-Místek
No co se tyce kodeku:
Muj nejoblibenejsi pro avi je xvid, pac ma imho nejlepsi kompresi pri jednom passu, coz se pri rendrovani hodi. Jako audio bych pouzil asi mp3.
Jinak mimo avi se v cg hodne pouziva quicktime, asi kvuli kvalite.
Co se tyce virtualdubu:
podivej se do Video>Compression a tam nastav kodek, pokud tam mas bez komprese tak je jasne ze to zabira hodne. Pokud tam mas ale spravne vybrany kodek a stale ti to dela velke soubory tak ti neporadim.


Naposledy upravil postolka dne ned zář 16, 2007 6:12 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 6:11 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 25, 2006 1:23 pm
Příspěvky: 429
Bydliště: Pardubice
Super díky, stáhnul sem kodek mpg2 a následně video pustil ve VLC playeru a video běží krásně se zvukem. Ve WMPlayeru jsou stále chyby, ale to už nějak vyřešim. Zkusim ještě VirtualDub a porovnám výsledky. Ale jinak je to vyřešeno. Díky moc, ani sem nečekal že to bude tak rychlé. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 6:18 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 25, 2006 1:23 pm
Příspěvky: 429
Bydliště: Pardubice
Ještě sem si nainstaloval xvid kodek a zkusil to s tim a je vše v pořádku i ve WMPlayeru. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz