Právě je čtv bře 28, 2024 10:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2004 10:06 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 27, 2004 9:31 pm
Příspěvky: 256
Bydliště: Plzeň
Prví Glow
Nevím jestli to vůbec v blenderu jde. No prostě jedná se mi oto že Glow alespoň v 3dsmax byla 2D a dost jsem si na tento efekt navykl. Na příklad při animaci mojí chodby která je v galesiji je Glow řešeno pomocí materiálu Halo. Ale u stanice jsem použil Emit v nastavení materiálu. Ale jenco jsem změnil světlo oůha. Emitace se mnění. Takže existuje Glow v blenderu hlavně nezávysle na světle. Jo a Radioziti by se využít nedalo?

Druhý souřadnice
Nevím zda je to můj dojem a nebo jeto skuteÄ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2004 10:18 pm 
Offline
..............
..............

Registrován: úte črc 13, 2004 12:18 am
Příspěvky: 2550
Jan Železný píše:
Prví Glow
Nevím jestli to vůbec v blenderu jde. No prostě jedná se mi oto že Glow alespoň v 3dsmax byla 2D a dost jsem si na tento efekt navykl. Na příklad při animaci mojí chodby která je v galesiji je Glow řešeno pomocí materiálu Halo. Ale u stanice jsem použil Emit v nastavení materiálu. Ale jenco jsem změnil světlo oůha. Emitace se mnění. Takže existuje Glow v blenderu hlavně nezávysle na světle. Jo a Radioziti by se využít nedalo?

Druhý souřadnice
Nevím zda je to můj dojem a nebo jeto skutečnost. Zadávací kurzor v blenderu se nedá přesně nastavit. Dáse té kulaté vjeci zadat koordináty. pokud ne dá se ukotvit ve středu.
Jo a souřadnice nejdou ani při použití kostí.

Dík Honza :)


K druhé otázce souřadnice zadáš přidržením levého SHIFTU+kliknutí na posuvník.
A k té první otázce na glow existuje nějaký plugin, přesně si nevzpomínám kde jsem ho viděl, ale hodím ti odkaz. Dál se dá nastavit pomocí shadow v shading(F5) aby materiál nepřijímal stíny a pomocí Traceable aby je nevrhal. Přesně nevím v čem spočíva Glow v 3DSMAX, nemůžeš poslat ukázku z 3DSMAX a já ti napíši jak to udělat v Blenderu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2004 10:19 pm 
Offline
_
_
Uživatelský avatar

Registrován: ned črc 11, 2004 4:55 pm
Příspěvky: 1439
Bydliště: Prostějov/Brno
Vítej u nás :)

K Tvým otázkám:

Glow- existuje texturový a sekvenční plugin jménem AfterGlow, který k tomuto má sloužit. Bohužel je dost starý a snad jediný, kdo ho umí používat a povedlo se mu ho tedy rozchodit je @ndy. My ostatní, co jsme pouzí smrtelníci tyto efekty děláme postprocessem ve Photoshopu (nebo Gimpu). Je fakt, že by tuhle featuru v rendereru uvítalo asi víc lidí...

Ještě k těm souřadnicím- kurzor jde také přichytit na mřížku, případně na vyselektovaný objekt, všechno najdeš v menu, které vyjede při stistku Shift+s. Jde to i naopak, tzn. objekt např. zarovánš s kurzorem.
Není to nic přesného, Blender zatím není moc parametricky založen, ale dělá se na CAD nástavbě někde v Itálii, tak uvidíme, co z toho jednou vyleze :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2004 10:44 pm 
Offline
..............
..............

Registrován: úte črc 13, 2004 12:18 am
Příspěvky: 2550
Tady máš odkaz na stránku o AfterGlow pluginu http://www.hgb-leipzig.de/~daniel/blend ... index.html

a tady si ho můžeš stáhnout
http://www-users.cs.umn.edu/~mein/blend ... lugins.zip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2004 11:37 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 27, 2004 9:31 pm
Příspěvky: 256
Bydliště: Plzeň
Lidi dik moc kouknu nato a dam vÄ›dÄ›t jak jsem uspÄ›l. Ani nevý te jak jsem rád že ekxistuje ÄŒeskej serwr o blendru3D angliÄ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2004 11:42 pm 
Offline
..............
..............

Registrován: úte črc 13, 2004 12:18 am
Příspěvky: 2550
Jan Železný píše:
Lidi dik moc kouknu nato a dam vědět jak jsem uspěl. Ani nevý te jak jsem rád že ekxistuje Českej serwr o blendru3D angličtinu skoro neumim. Jo jukněte na moje obrásky jak se vám lýbý v galeriji aš jeschválý bdou někde pod sci-fi. Všem 3D maniakum zdar a třikrát hurá. Konečně jsem vásnašel hurá hurá hurá.


Ty tvoje obrázky mají neuvěřitelnou kompozici a atmosféru, líbí :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 28, 2004 7:36 am 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
Jan Železný píše:
Lidi dik moc kouknu nato a dam vědět jak jsem uspěl. Ani nevý te jak jsem rád že ekxistuje Českej serwr o blendru3D angličtinu skoro neumim. Jo jukněte na moje obrásky jak se vám lýbý v galeriji aš jeschválý bdou někde pod sci-fi. Všem 3D maniakum zdar a třikrát hurá. Konečně jsem vásnašel hurá hurá hurá.


Toš vitaj doma ..... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz