Právě je čtv bře 28, 2024 10:11 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2012 9:41 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
ha. kdyz jsem to tu rano psal, ani ve snu me nenapadlo, ze behem jednoho dne zareaguje tolik lidi. :)

jak ale psal G_Taurus:
Citace:
Tak kdo tomu bude velet? Kdo udělá storyborad. A kdo bude art director...? to jen ze pár důležitých věcí, které by se mělo uvědomit před začátkem...
...nejen pribeh je treba predem doresit.

pokud to nekdy ma aspon zacit, MUSIME si urcit osobu, ktera bude mit hlavni slovo a pravo veta. neverim, ze jsme schopni se demokraticky domluvit na vsem, shoda jiste brzy pomine... :) musime domluvit aspon tri lidi:

* produkcni - proste velky boss
* art director - osoba majici na starosti vizual snimku. nakresli nacrty vseho podstatneho, bude mit pravo rict: "tak takto tedy ne!"
* scenarista - napise scenar popripade by mohl nakreslit storyboard.

dalsi posty mohou nasledovat, ale tyto tri povazuju za stezejni (a shoduji se tak s taurem). proto se nijak neostychejte a pokud mate pocit, ze na nekterou z techto pozic mate talent, klidne se navrhnete (maximalne vas odmitneme, ze ano? :-D ). pokud vite o nekom jinem, kdo by se hodil, nadhodte ho. pokusime se jej oslovit.

a mozna bude vhodne, pokud si kazdy promyslite, co by se vam zamlouval za pribeh/tema a az se tech planu ukaze vice, vyhlasime anketu (tohle bychom imho demokratickym hlasovanim mohli rozhodnout). pamatujte ale, ze lepsi bude udelat neco kratsiho. zadne romany. kuprikladu pokracovani pana prstenu je mimo nase sily, kratka (!!!) vypointovana epizodka ze silmarillionu by mozna sla udelat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2012 9:49 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
a rovnou tedy napisu nejake navrhy:

* produkcniho (bosse) bych si klidne mohl strihnout, za cca 14 dni bych na to mohl mit cas (driv stejne nic nedomluvime). priznavam ale, ze s tim nemam zadne zkusenosti a krom nadseni a zapalu nemam co v teto pozici nabidnout.
za daleko vhodnejsi osobu bych videl jankoshe - ma zkusenosti a filmecky tvorit umi.
* art director - i na tuto pozici bych se asi citil. jakozto vystudovany vytvarnik pro ni mam i drobne predpoklady. :-) (je hezke byt obcas sebevedomy :-D )

* ad pribeh: navrhuji zpracovat nekterou z kratsich povidek o helboyovi. tento navrh ma dve vyhody - vizualni styl je docela jasne dany a scenar (storyboard) by byl vlastne hotovy. nevyhodou je otazka autorskych prav (pokud na to budeme brat ohled) a absence nasi osobni umelecke invence.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2012 10:19 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
Co se týče vedoucích tohoto projektu, tak nevím kdo by se mohl na co hodit a osobně si myslím, že jsem příliš velký zelenáč na to abych něco takového organizoval.
S příběhem bych docela souhlasil, je zapotřebí něco krátkého aby nás to nepřestalo bavit a abychom to dotáhli do konce. Na druhou stranu by mi v tomto řešení bylo líto, že do toho nezahrneme trochu vlastní tvorby. Výhody téhle možnosti chápu, ale pokud by se z našich řad objevil pěkný příběh a nápad, by bych mírně radši.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2012 10:34 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
Čím bych začal, hodlám se hodně vyexpit na tomhle projektu, proto bych rád abysme byli všichni v kontaktu. Ideálně skype nebo irc.
Co se týče postů... Scénarista není post pro mě, ten bych přenechal Jergonovi. Produkční velký boss LOL. Art director, mě láká... ale když má na to smrq školu a já jenom 8 let samouky tak to rád přenechám smrqovi.

Pak storyboard a skici netuším kdo by se toho ujal.

Osobně bych chtěl mít na starosti komplexní scény. Od modelů, přes lighting, shadery, textury k nastavení renderu a postprodukce pro posouzení art directorovi čili smrqovi. Těmi komplexními scénami myslím především enviromenty.

A pak už nám schází někdo na animaci.

Martin S. :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2012 11:21 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 08, 2009 7:26 pm
Příspěvky: 312
Mno zajímalo by mě v jakym časovim úseku by jste to chteli udělat ?
Jenom si nejsem jistej, tenhle projekt je tu pro lidi co chtěj zvednout svůj skill ?
Jestli jo tak bych se rad bych se nějak přidal, ale poslední půlrok sem nic nědělal, takže můj skill dost klesl.
Rád bych se vyskilloval víc v modelování.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2012 11:32 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
zkuste tady napsat skypy, že bysme se líp domluvili než na fóru podle mě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 02, 2012 12:26 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
Citace:
Art director, mě láká... ale když má na to smrq školu a já jenom 8 let samouky tak to rád přenechám smrqovi.
ja ale nemam skolu na tohle konkretne. :-D vystudoval jsem malbu, to ze me nedela automaticky vhodnou osobu. 8 let praxe v digitalnim oboru je jiste nemene vhodna kvalifikace. :-) jen jsem prve psal, at se nikdo nestydi rict, na co by se citil. pokud se toho nekdo ujme, budu rad - nebude na mych bedrech tolik odpovednosti.

pokud bys o to mel Taure vazne zajem, nemam s tvym obsazenim problem. patris k nejlepsim grafikum tady na foru, pro me jsi kvalifikovany/vhodny dost. a vzhledem k tomu, co bys rad na enviru ohlidal a delal, bylo by asi lepsi, aby ses te pozice ujal.

k tomu bosovi (nemuzeme mu rikat treba director nebo reziser?) - jeste lockhorn by mi nevadil. nebo siso (ale ten na to nejspis nebude mit cas). taky bych v te pozici klidne rad videl bumpkina. nema sice asi tolik zkusenosti s animacemi, ale urcite by nemel problem drzet latku kvality vysoko - vzdyt vsichni vime, ze kdyz se mu neco nelibi, neokecava to, ale rovnou to rekne.

pokud bude delat art directora G_taurus, mel by mozna napsat, na jake tema se citi. nevim proc, ale jeho styl prace mi nejvic sedi na nejake sci-fi tema.
(pokud by nejakym rizenim osudu bylo vybrano neco se silnymi tolkienovskymi prvky, hrozne rad bych do projektu dostrkal yarpena. prinejmensim jako art konzultanta a konzultanta na osvetleni. jiste nemusim vysvetlovat proc. :) )

EDIT: skype je imho vhodny. muj profil:
radim.trcalek

a k tomu, co jsem schopny delat: model + textury (nejsem nejrychlejsi, ale peclivy ano).
pak taky muzu animovat, ale zkusenosti jsou spise zakladni. delal jsem zatim jen jeden projekt.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 02, 2012 2:51 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
Dobře takže pokud nemá nikdo nic proti budu art director. Na tématu se domluvíme skrz Skype, scifi možná, ale spíš z blízké budoucnosti :-)
můj skype je: Martin Schrimpel


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 02, 2012 5:30 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Scénáristky bych se snad ujmout mohl, až se dohodneme, co, o čem a tak... Ale radši bych nedoporučoval nic přebírat, za problémy s autoráky by to nestálo... Nakonec není problém vymyslet nějakou vlastní figuru na způsob Hellboye nebo kohokoli... Můj Skype je mirekhokes1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 02, 2012 10:12 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 10, 2009 12:38 am
Příspěvky: 313
Já bych byl schopen modelovat nějaké menší (méně důležité) objekty. V podstatě je i oteksturovat, pokud by to nebylo nic vyjímečně složitého. Ale animace pro mě určitě ne! :D
Jinak bych se spíše přiklonil k nějakému fantasy, nebo hodně sci-fi (daleká budoucnost, roboti, technický svět (styl Tron))


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 02, 2012 10:24 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 10, 2009 12:38 am
Příspěvky: 313
Skype: for_et


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 02, 2012 11:14 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 08, 2009 7:26 pm
Příspěvky: 312
Ja jsem na tom asi jako Foret. Spíš takové jednoduché modelování. Možná texturování.
Skype: Crowee666


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 02, 2012 11:35 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
noob zalozil na skypu mistnost. pro pozvanky piste jemu. :)

a nadhazujte prinejmensim temata ke zpracovani. at se na necem domluvime.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 2:25 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 14, 2004 5:45 pm
Příspěvky: 709
Bydliště: Podivín
čaute, to co tu zatím padlo mi přijde dost zajímavý, hlavně proto, že v tom teď není ta čistá euforie jako v několika předchozích případech, ale na pozadí místo toho stojí chladná logika 8-)

smrq: díky, že do mě vkládáš takovou důvěru, filmečků za sebou pár mám (polemiku o jejich kvalitě odkládám na neurčito :) ), a myslím, že před sebou taky, ovšem největší otázkou pro mě je deadline... kromě zaměstnání (2-3 dny týdně) a jednoho většího webu (kterej naštěstí zanedlouho předám opravdovým programátorům), dělám na vlastním absolventským filmu, takže do června na tom s časem nebudu nikterak zázračně, každopádně pro tu zkušenost bych do toho šel (ať už jako výpomoc při animaci nebo na postu produkčního) :wink:

problém bych viděl ve vzájemné spolupráci.. nejvíc se mi osvědčilo s týmem lidí pracovat v jedné místnosti, hádám ale, že to v tomhle případě nebude dost dobře možný.. takže by bylo vhodný ve fázi developmentu vykoumat nějaký spolehlivý způsob sdílení dat a organizace práce, na sdílení a synchronizaci mi přišel fajn Dropbox (tuším zdarma do 10 Gb) a na organizaci práce mám zas dobrou zkušenost s google docs...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 3:31 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: čtv čer 30, 2005 6:39 pm
Příspěvky: 197
Bydliště: Frýdek-Místek
Se svými zkušenostmi rozhodně nemohu přispět ke grafické stránce. Jen mě napadlo, že mám v práci přístup k serveru (CPU má 8 jader), kde by se případně mohlo renderovat.

V současnosti jsem registrován na renderfarm.fi a pokud můžu, nenechávám mašinu zahálet.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz