Právě je čtv dub 18, 2024 2:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 7:28 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
vezmu to poporade.

to jankosh:
* deadline jsme si neurcili. osobne bych ho nerad stanovoval, protoze ruku na srdce, dodrzovaqni terminu neni ma silna stranka. na druhou stranu kdyz neni zadny casovy horizont, mivaji lidi pocit, ze na to nikdo nespecha a prace casem vysumi do ztracena. to bych nerad. proto bude mozna vhodne si aspon zakladni casovou osu navrhnout. toho by se po domluve s ostatnimi mohl ujmout nas produkcni/director (az ho budeme mit).

* budu ted trosku drzy a navrhnu ti rozplanovani tveho casu. :) do cervna se ujmes pozice produkcniho/directora (protoze z vyse napsaneho mam pocit, ze s o planovani prace na podobne veci mas prehled a tudis jsi pro to kvalifikovany) - bude to tedy znamenat, ze to s nami budes vsechno konzultovat a budes nam rikat, co by se melo udelat, co by se delat nemelo a co se udelat musi (budete se tu sice krapet duplikovat s taurem, ale tim lip)!
od cervna (az budes mit cas) se k tomu vsemu postis do pomoci s animacema. v te dobe by totiz mohly byt hotove modely k animaci urcene.
(to jsem to heziky vymyslel, vid?) takze jak vidis, nic ti nebrani se do toho s nami pustit. :-D

to tpelc: tohle je jeste strasne daleko, ale pokud bude tva nabidka aktualni i v dobe, kdy budeme potrebovat renderovat, urcite te radi vyuzijeme.

ad pribeh: moc jsme toho zatim nedomluvili, vlastne vubec nic. a nejak se nam to profiluje do scificka. duvodem jsou sympatie s timto tematem nekolika z nas a take fakt, za tam budeme moct prasknout roboty, na kterych budou preci jenom snadnejsi animace (jiz jenom vzhledem ke jednodussi mimice). schopnych animatoru se nam totiz zatim nedostava. pokud se jankosh prida, bude opravdu schopny sam. :-D (svou malickost za schopneho animatora nepovazuji, protoze zkusenosti nejsou velike).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 8:18 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 01, 2008 6:14 pm
Příspěvky: 404
Taky rád vypomůžu, když zbude čas mezi projektama. Když uvidím že ta spolupráce bude fungovat a bude se mi líbit scénář tak se zapojím víc. Už delší dobu sám plánuji něco scifi s robotama takže jsem pro tohle téma. Jsem generalista takže můžu pomoct téměř se vším i s animacema.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 10:12 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 8:31 pm
Příspěvky: 321
Bydliště: Ostrava
Vypadá to zajímavě. Na začátku jsem kvůli opatrnosti váhal, ale teď už jsem se rozhodl.
Hlásím se na post animátora (jestli mě chcete).
Nevím sice jak to budu mít příštího půlroku s počítačem, časem a tak, ale doufám, že to půjde. Na animátora se hlásím proto, že mé modelářské schopnosti nejsou na nějaké dostatečné úrovni, ale něco lehčího bych tak ymohl zvládnout.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 1:04 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
lokhorn a jan napište skypy :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 9:43 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 14, 2004 5:45 pm
Příspěvky: 709
Bydliště: Podivín
smrq: :emo18: :lol: budu teda makat abych si nedopatřením studium neprotáhl až do října :)

s tím deadlinem souhlasím, nebudem to hrotit do krve (přes týden mi to fakt stačí :-D ), ale mantinely si vymezit určitě musíme.. tzn když si dáme termín např. konec roku 2012, bylo by dobrý těch 15-20% času strávit plánováním a detailním rozvržením činností a rozhodně jsem pro, aby se oddělily jednotlivý fáze tvorby.. je sice fakt, že když je nás víc a např. už by se začalo animovat a nebyly ještě hotový všechny modely, tak by modeláři mohli modelovat a animátoři animovat, ale tlačil bych to k tomu, aby se vše pořádně naplánovalo a nemuselo se nic dělat napodruhé (=>úspora času)

taky by bylo fajn si kromě žánru definovat nejen o čem to bude, ale čeho tím chceme dosáhnout? co se nás samých týče, je to jasný - zkušenosti, ale co se týče světa, do kterýho to pustíme, je potřeba jít trochu dál - jaká bude myšlenka našeho dílka? já osobně hledám ve vlastní hlavě, např. problém, co mě zaujal a moc nikdo neřeší, nebo mám svůj pohled na věc, co chci vtisknout do té práce.. nejlíp se nejspíš osvědčí jedna nosná myšlenka, která bude ČITELNÁ, nechceme, aby si v tom našel "každý to svoje" (což je sice oukej, ovšem uplně korektní to taky není), ale aby tam byla myšlenka pochopitelná všema :)

pak můžeme zkusit ztvárnit nějaký klišé, výhoda je že to bude zaručeně pochopitelný, nevýhoda, že to nebude nic novýho.. pak můžem zkusit přijít s něčím originálnějším, ale to bude podstatně větší oříšek, hlavně ze scénáristickýho hlediska.. co se tématu týče, nejspíš by mělo jít ruku v ruce s technickým zpracováním, takže bychom se taky měli dohodnout jestli to bude cartoon nebo pudem víc do reálu (osobně bych hledal nějaký střed).. pak je taky otázka, jestli to chceme vtipný, děsivý, na zamyšlení atp.. narychlo mě napadají třebas tyhle témata:
- odloučení člověka v přetechnizovaným světě (robot má víc společenský život, než lidi) (klišé)
- člověk s robotem spolu vedou boj (třeba válku), ale dojdou nakonec k míru (klišé)
- vesmírná loď a objev nějaké zaniklé civilizace (trochu klišé, záleží co by kdo našel)

už sem vyčerpanej :-D

co se týče usnadnění mimiky při animaci robotů, možná bude trochu míň práce ale rozhodně by to chtělo za tu mimiku nějakou substituci (vzpomeňte si na Wall-E a Eve), jde o to, že chceme, aby se diváci s postavama sžili..

no to by bylo zatím asi vše ode mě, tak rozmýšlejte :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 12:16 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Pro ty, kdo včera nebyli - situace je taková, že prozatím jsme rozdělili funkce, nahodili několik nápadů a minimálně k jednomu už se rýsuje příběh s relativně jasnými obrysy. Tož tak...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 3:28 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 8:31 pm
Příspěvky: 321
Bydliště: Ostrava
Tak jsem si kvůli toho založil Skype. Mé jméno je pravděpodobně jendabu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 5:55 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
lokhorne a jane, vitejte v tymu. jsem zvedavy, kolik nas na tom nakonec skutecne bude delat. situace, ze by se zapojili vsichni predbezne prihlaseni je moc ruzova - v tak optimisticky vyvoj se neodvazuji doufat.

to jankosh - nahazuj sve myslenky dal, jen houst. a prihlas se na skypu do skupiny, na starosti to ma noob.
ze by se melo skoncit vanoci 2012 byl muj osobni tajny navrh (ktery jsem jeste nahlas nikde nepsal). pokud by se to stihlo do te doby, bude to, myslim, dobre.
casovy plan (aspon ramcovy) bych urcite spachal. to je dulezite.
modelari by imho meli prednostne pracovat na modelech, s kterymi se bude animovat. animatori pak budou delat svou praci a modelari budou dal makat na enviru. to mi prijde jako logicky postup, ktery bude pro plynulost nasi prace vhodny.
Citace:
taky by bylo fajn si kromě žánru definovat nejen o čem to bude, ale čeho tím chceme dosáhnout? co se nás samých týče, je to jasný - zkušenosti, ale co se týče světa, do kterýho to pustíme, je potřeba jít trochu dál - jaká bude myšlenka našeho dílka? já osobně hledám ve vlastní hlavě, např. problém, co mě zaujal a moc nikdo neřeší, nebo mám svůj pohled na věc, co chci vtisknout do té práce.. nejlíp se nejspíš osvědčí jedna nosná myšlenka, která bude ČITELNÁ, nechceme, aby si v tom našel "každý to svoje" (což je sice oukej, ovšem uplně korektní to taky není), ale aby tam byla myšlenka pochopitelná všema :)
tady se priznam, ze asi chapu, co tim myslis, ale nejsem schopny nic kloudneho vymyslet. vlastne jsem o tom vubec jeste neuvazoval a ani me nenapadlo takovou myslenku v nasi praci hledat. me osobni poselstvi je asi takove: dokazat, ze tato komunita je schopna spolecnymi silami neco kloudneho vyprodukovat. + zkusenosti a zvysovani skillu.

ad real/cartoon. premyslim, premyslim a je mi to fakt jedno. podridim se vetsine. probereme to na skypu.
ad pribeh: ma to byt kratas, nepoustel bych se do niceho hlubokomyslneho, co nedokazeme v nejakych 3 minutach postihnout. imho bude stacit neco vtipneho se silnou zaverecnou pointou. neco na zpusob - chlap honi cely film mestem robota a kdyz ho na konci dohoni, zjisti... nevim co, ale neco uderneho. nemam ted napad. :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 6:03 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
smrq: přesně něco takového jsme vygenerovali, vydrž, ještě dneska bude první scénář... Akorát že robota nehoní chlap, ale jiní roboti, ale jinak všechno, cos napsal. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 6:35 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
tady podle toho pojedem... jestli někdo nebude zásadně proti.
Obrázek
je to z knihy Mistrovství 3D animace od Isaaca Kerlowa

M.S.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 10:18 pm 
Offline
..
..

Registrován: čtv říj 01, 2009 4:42 pm
Příspěvky: 49
rad se pridam: modelovani a textury rekvizit bych snad mohl zvladnout :banana: . Skype mi na linuxu vypovedel sluzbu, ale jsem na odake@seznam.cz denne k dostizeni


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 3:07 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 7:33 pm
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha
Proč Skype, když existuje Google Talk?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 12:35 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
smarja, prece se nebudeme dohadovat, ktery chatovaci program je lepsi. proste jsme po nejakem sahli. k hadani bude velka fura jinych/dulezitejsich veci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 12:56 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
Ahoj. Já se do konce ledna ještě nebudu moct příliš aktivně zapojit. Čeká mě ještě absolutorium. Potom bych času snad mohli mít trochu více.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 1:05 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
ok. zatim stejne dohadujeme namet, pak bude scenar. takze zatim nedela nikdo na nicem (pokud mluvime o graficke praci).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz