Právě je úte dub 16, 2024 6:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: pon led 02, 2012 11:07 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
sestříhání je v mé podobě spíše poskládání snímků za sebe. Našel jsem už většinu zvukového podkladu a teď to dávám dohromady. Už mám asi minutu z filmu hotovou. Zbývají ještě 3 minuty. Tak nepůjdu spát, dokud to nebude vše. Zítra to musí být hotovo. Budu se snažit aby příliš neutrpěla kvalita práce. Zítra budete moci posoudit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: úte led 03, 2012 9:55 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
Tak a je to. Vše je hotovo, vyrenderováno, vypáleno na DVD a připraveno k odevzdání. Nicméně jsem z celkového výsledku docela zklamaný. Jak jste zde již mnozí zmiňovali, tak se v celém filmu nachází velké množství chyb. Množství chyb a celkově asi nepříliš dobře promyšlený děj jsou velikými slabinami celého dílka. Když jsem se na to dnes podíval jako na celek, tak opravdu musím uznat, že to je méně než v co jsem doufal. Hlavní mou chybou bylo přecenění svých schopností, celá práce pro mě byla opravdu příliš velké sousto. Jako velké pozitivum na celé práci vidím to, jak mi v mnoho oborech rozšířila znalosti a ukázala mi, jak je těžké pracovat na podobně rozsáhlých projektech. Jsem opravdu zvědav na vaše názory a dojmy :-). Jakožto má první větší práce v Blenderu a v tvorbě filmů, to není zas tak hrozné, ale mohlo to být lepší. To už ale posuďte vy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: úte led 03, 2012 11:02 am 
Offline
 ...
 ...

Registrován: stř led 23, 2008 11:35 pm
Příspěvky: 135
Bydliště: Praha
:emo15: Mně to přijde úžasný a ani nevím, co by se u takového krátkého filmečku dalo vymyslet za víc duchaplnějšího. I ta hudba k tomu byla super, jediný, co mě přímo při shlédnutí trochu nesedělo, bylo to střílení tanků na ty mláďata. Ty střely prolítávaly vysoko nad nima, tak jsem nějak nepochopil, proč padaly k zemi. Tak nevím, jestli se kryly nebo jestli padaly po zásahu. :emo02:

Ale jinak obdivuju jakékoliv dílo většího rozsahu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: úte led 03, 2012 1:16 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 19, 2008 11:11 am
Příspěvky: 1144
Bydliště: Praha
Musim tiez pochvalit. Dobra praca. Vytknut musim akurat barevne korekce. A nejde mi vobec o korekce celeho snimku ale o korekce renderu zasadeneho do videa. Korekce videa by samozrejme tiez neboli na skodu. Tu zalezi ale podla ucelu co si s tym zamyslal. No a posledna vytka je na dlzku. Opat neviem ci nebolo zadanie 5min, ale ja by som sa skor drzal dlzky traileru 2-3min. Teda urcite by som urobil rychlejsie strihy a hlavne doplnil prestrihy (A - B - A). Vysledok by bol, ze by to malo vacsi svih. Dalej, nemusel si do kazdeho zaberu davat 3D. Lepsi vysledok by si dostal keby si to "okorenil", zaberami behu, padu do travy a pod, bez akychkolvek zaberov s 3D snimkami. A potom sa vzdy vracal k povodnemu renderu. Proste rychlejsie strihy. 3-5s max.

Ale inak opakujem, dobra praca. :emo17:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: úte led 03, 2012 1:39 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 08, 2009 7:26 pm
Příspěvky: 312
Zdravim, pěkný to máš. Video se mi líbilo.
Jen rychlost filmu je nějaká pomalá, bylo to také ucourané.
Jenom mě nějak chytlo, jak na začátku padají ty vejce, to první vůbec nerotuje, to druhý jo ale první se ani nehlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: úte led 03, 2012 7:11 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
Ahoj,
moc děkuji za vyzdvihnutí pozitivních částí práce. Teď už ke konci celého dílka mi opravdu scházel nějaký elán a motivace. Bylo to na mě opravdu velké sousto a ke konci už chyběly síly. Děkuji vám všem za rady a názory. Ve všem s vámi souhlasím a teď už se vrhnu na další projekty abych se rozvíjel dál.
Ještě jednou díky ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: úte led 03, 2012 11:42 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
ucourane to je, maji pravdu. :)
ale musim rict, ze kdyz jsi sem hazel jen ty ukazky, bal jsem se tech nedostatku. ale takhle v celku mi temer nevadily a nerusily.

dojem to na me zanechalo vic jak slusny. takze velka pochvala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 11:27 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
díky moc :-)
Ještě mě tak jen napadlo, kdyby měl kdokoliv nějaké otázky nebo cokoliv na co bych mohl odpovědět popřípadě poradit, tak mě klidně kontaktujete. Stejně tak se rád podělím o .blend soubory kdybyste měl někdo zájem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 2:07 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 6:52 am
Příspěvky: 322
Bydliště: hokna
Pokud jsi dělal televizní titulky v post-procesu a stihl bys je překopat, tak bych doporučil je nechat zrevidovat někým, kdo zná anglickou gramatiku.
Jednak tam máš špatně slova: "mateors", "demages", a jednak nekteré větné slovosledy tahají oči.

Toto by bylo potřeba dopilovat, nicméně samotný short je na dobré úrovni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 12:38 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
Zdravím,
už mám trochu času odpovědět. Práci jsem sice dodělal, ale 23.1 by mělo být samotné absolutorium, tak ještě trochu časového presu bude.

Mr. Smooth: díky :-) s těmi střelami je to opravdu nereálný. Je to ale stejný případ jako s meteorem v intru jak zmiňoval boogie (už jste mi to říkali i když jsem sem dal scénku ve fázi wip), celou práci jsem dělal na noťasu, který není úplně nejvýkonnější a tak každá scéna potřebovala několik večerů renderingu. To je důvodem proč tam jsou ty nedokonalosti i po tom co byli zmiňovány. Jejich vlastní oprava by zabrala pár minut, ale znovu to celé vyrenderovat bych nestihl.

Siso: taky moc díky. S barevnými korekcemi a rychlostí videa také souhlasím. Tedy byl problém v mé nezkušenosti. Na začátku při natáčení jsem podcenil důležitost toho mít už vše promyšlené ... co a jak bude. Hrubou představu jsem v hlavě měl, ale jak se ukázalo, tak to nebylo moc do detailu promyšlené. Ukázalo mi to nejlepším možným způsobem co se stane, když na začátku uděláš něco neúplně nebo to podceníš. To jak je celé video ucourané jsem si nedokázal představit do té doby než to bylo celé hotové. To ale bylo bohužel už jen pár hodin před odevzdáním práce. O lepší barevné korekce jsem se pokoušel až u posledních scének s drakem a jedné s meteoritem na těch skokanských můstcích. Jediné co tomu scházelo jsou předešlé zkušenosti.

bobbin: toho jsem sem bál, že se svojí lámanou angličtinou tam nadělám chyby :-D díky za upozornění.

Ještě jednou všem díky za čas, který jste strávili nad shlédnutím a poskytnutím rad a názorů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 5:17 am 
Offline
......
......
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 05, 2006 8:34 pm
Příspěvky: 909
Bydliště: Liberec
Super, Liberec :) Na SPSSE jsem chodil na technicky lyceum, ale v druhaku jsem prestoupil na FXko. :) Filmecek urcite na prvotinu dobry, zbytek ale vis sam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 7:29 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
Tak jen malá aktualita :-) dnes jsem dělal obhajobu téhle práce a dopadlo to na výbornou :-) takže všem děkuji za názory, rady a podporu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 10:44 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
A kdo to hodnotil? Stehlík?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 10:00 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 19, 2008 11:11 am
Příspěvky: 1144
Bydliště: Praha
:emo17:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krátký VFX filmeček v Blenderu
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 10:51 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
noob: Vedoucí práce byl Osčádal a oponent Stehlík. Hodnocení potom bylo pravděpodobně hlavně na nich.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz