Právě je úte dub 16, 2024 6:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Evo X
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 1:20 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Udělal jsem model Eva X pro animaci a banner na stránky. Ještě tam chci přidat takové textury a vymyslet tu animaci ale zatím to mám takhle.
Za připomínky budu rád.

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Evo X
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 2:27 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
zkuseni modelari aut ti mozna vycini, ale ja modelovani aut nerozumim a tak nemam co vytknout - za me je to paradni. :emo17:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Evo X
PříspěvekNapsal: pát úno 11, 2011 1:01 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Smrq: díky, vážím si toho
Nuaqa: render je v Bunkspeed hypershot a je to opravdu jen render pro prozatímní prezentaci modelu takže to neni nic finálního :-) Nasvícený je to jednoduše přes velkou hdr mapu a render trva tak 5 min. To že jsem mohl přidat světlo je pravda a taky mě to už napadlo ale je to jen taková rychlovka. Další pokrok tu dám až na auto umístím reklamy a začnu s animací :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Evo X
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 12:26 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
tohle ze se renderovalo jen 5 minut? :emo15:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Evo X
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 12:35 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
No jasně. přes grafiku je to rychlovka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Evo X
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 2:41 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
noob: nevim jakou verzi hypershotu mas ale pises tu bludy :wink: hypershot nejede prez grafiku!! ma jen dobre optimalizoivany algoritmus na vypocet a vse jede prez CPU!! ano ctes dobre prez CPU!!! prez grafiku jede az nova verze a ta se jmenuje Bumkspeed SHOT a jede jen na Nvidia grafikach prez cudu tak ze bludy tu nesir anejdriv si zjisti vsekere informace ;)

a auto ukaz normalne vyrenderovany to co si poslal je silene tmavy a nebo si pohraj se svetelnym setupem.... sikli by se i wir framy :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Evo X
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 3:17 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
A jo! :oops: :oops: já si tuhle četl totiž o hypershotu a pravděpodobně mě nenapadlo že ta verze SHOT je něco jinýho. Mě to přišlo docela logický když je to tak rychlý :-) když se podívám třeba na ten smallux (a myslim že v hypershotu je taky něco od luxu protože už mě několikrát hodil chybu odkazující na Luxrender ale jako je to jenom moje úvaha :wink: ). No nevadí, tak se omlouvám za šíření blbostí a ty wirframy a lepší render pošlu až budu doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Evo X
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 4:24 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Tak tu je wire. Na renderu ještě dělám...

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Evo X
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 6:33 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
vypni jeste subsurf u ty kastle at nedeformuje sit a napisu ti kde mas chyby a kde by si to mel opravit, uz ted tam vydim par osklivejch mist :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Evo X
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 6:48 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Vidiš já ho zapoměl vypnout :roll:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Asi tušim co se ti nebude líbit ale posluž si :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Evo X
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 8:20 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
noob: no jako mas tam dost zakladni vec a to tu ze si neudrzujes zadnou fazonu a pak to taky vypada... skoda
1. nerovnomerny zahustěni cite (dvere pro jistotu vynecham) ale kdyz se podivam na zadeka predek tak si se ani nesnazil aby to bylo nejak rovnomerne ty loopy od sebe, proste si nekam neco flakl a tim to haslo :-) ale ze by to chtelo ruzne popondat to uz te nezajimalo :-(
2. kdyz koukam na ten prah tak se mi zda zvlastni tady na teto fotce je dobre videt jak je vepredu hluboky u toho auta vlevo (je to taky Evo X)
http://www.netcarshow.com/mitsubishi/20 ... per_10.htm je na nem krasne videt jak se mira vyrezu do auta zmensije smerem k zadnimu kolu a jak je to krasne vyrazny... u tveho modelu si udelal jednu linku a udelal si ji rovnou a az u konce dveri si ji ohnul tak to ale neni :wink:
3. chvalim ze si se na predku pod svetlama snazil udelat tu ostrou linku :wink: ale sel si na to spatne nemel jsi tam delat vubec ten kruh ale stacili jen tru rady edgu u sebe a zakonceny 3uhelnikama skoda zbitecne ti to tu cast dela nahrbenou a silene zahustenou :-(
4.koukam na ten zadek a vubec se me to tam nelibi :-( vypada to jako kdyby si ten zadek vubec nestudoval, ta linka nad vyrezem pro zadni kolo neni jen na blatniku ale zasahuje do dveri a je pod kliku zadnich dveri, na tvem modelu to jaksi je zakonceno klikou (sekl ses tam o dobrych 10cm) http://photo.netcarshow.com/Mitsubishi- ... oto_0f.jpg tdy je to krasne videt na tom zablacenym lanceru http://photo.netcarshow.com/Mitsubishi- ... oto_14.jpg no a aby si to videl i ze zadu tak tady dalsi krasna fotka na ktery to je videt http://photo.netcarshow.com/Mitsubishi- ... oto_36.jpg
5. no a ted se podivam na zadek a tam me hned baci do oci to ze tam nemas vubec to zamraceni svetel... ty svetla totiz jsou tvarovany a jejich krici sklo je tvarovane ( http://photo.netcarshow.com/Mitsubishi- ... oto_36.jpg ) kdyz se na ty svetla totiz mrknes tak nahore jsou jakoby venku a neni to jen dira prekryta sklem tak jak to mas ty... skdoa dalsi dulezita malickost co ti unikla :-(
6. dal me na víku kufru irituje to jak mezi tema zadnima svetlama mas jen rovnej kus plechu coz na realnym lanceru neni je to krasne vypoukli ven http://photo.netcarshow.com/Mitsubishi- ... oto_36.jpg na tydle fotce je to dobre videt (mam na mysli misto jak je znak trech diamantu )


referencni fotky najdes na netcarshow.com prijde me to jako kdyby si na ne vubec nekoukal :?
no a dalsi rady je ze by si si mel sem tam ten mesh nakreslit do par fotek at si ujasnis jak to bude vypadat ta sit v tech mistech..

je tam toho vic co se mi nelibi ale nema cenu to sem vsechno vypisovat mohlo by te to spis odradit :-)
zacni s dalsim autem postup davej sem do fora :wink: v prubehu tvorby ti pak muzu rict co mas spatne a pripadne te nasmerovat hned jak to opravit nebo udelat lip :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Evo X
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 9:52 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Moc díky za tak detailní analýzu a musim říct že máš pravdu a určitě se z toho ponaučím. Je tu ale jedna věc která odůvodňuje chyby a to že jsem ten model dělal na rychlo a už když jsem dával na fórum ty první rendery věděl jsem že se ozveš a ty chyb najdeš :wink:
Ani tak účelem nebylo ho udělat na 100% přesně ale slouží na banner jedněch stránek pro kámoše. Jednak jsem za to od něj nic nechtěl a on si takových chyb nevšimne a člověk kterej přijde na stránky ten banner taky nebude studovat jako třeba ty a nic nepozná. Potřeboval jsem zrovna v tu dobu dělat jiný věci a tak mě trochu uniklo co jsi tu popsal. Možná že to vemeš jako výmluvu ale je to tak :wink: . Až budu dělat něco příště tak sem budu dávat postup ale u tohohle auta to nemělo smysl. Cílem bylo udělat auto které bude vypadat dobře a nebude vypadat jako když přijede pražák na chatu v novém autě čistě v sérii.

PS: musim říct že jsem to auto ukazoval několika lidem a taky nic nepoznaly :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Evo X
PříspěvekNapsal: ned úno 20, 2011 1:00 am 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
noob:
tak k tve prvni verzi vymluvy, prezentujes tady ted co?? model a nebo ten baner?? pokud model (zatim tu v teto fazy zadny jiny obrazek nemas, a jen ukazujes model auta) tak je moje reakce spravna.... tudis vymluva ktera kamufluje jen nedodelky :-)
a k tve PS poznamce, uakzujes tu model Lojzum z horni dolni kteri nevi ktera bije a nebo blenderistum ci grafikum kteri jsou znali dane problematiky?? (jen se ujistim jsme na blender3d foru ktere se zabiva 3D grafikou??? aa kouknu do baneru a ejhle jsme...) :-)

PS: ano wow efekt udelas na bezneho cloveka ale ne na nekoho kdo se s danyma vecma setkava a nebo se o ne zajima.... NEBUDU ti tu psat poklony o tom jak si to vymodeloval jak si to krasne udelal protoze NEJSEM bezny konzument... jsem clovek ktery se o modeling v blenderu celkem hodne zajima a o modeling aut vic nez hodne proto te prosim pro priste pokud neco budes prezentovat tak si uvedom ze prezentujes SAM SEBE a svuj PRISTUP k veci... bud trochu perfekcionista a nezapominej na podstatny veci!!! (jen maly priklad... myslis si ze Loocas Duber ci Marek Denko se dostali tam kam se dostali s tvym pristupem???) :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Evo X
PříspěvekNapsal: ned úno 20, 2011 1:46 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
no toto? :shock:
na vec pohlizim dvema pohledy. ten prvni je wow! (fakt se mi to libi.) ty rendery jsou hezke a laika (v tomto pripade i me) nadchly. a imho mohly nadchnout i lecktereho odbornika. vzdyt i bumpkin se ptal po wiru, protoze na renderu chyby videt nebylo. byly totiz nasviceny tak, aby nebyly poznat.
v tom pripade je vsechno ok a spatna sit je vec podradna.

na druhou stranku zde ale mame skutecne forum o grafice, a kdyz se pidis po objektivni kritice a jsi ochotny wire ukazat, mel bys na objektivni kritiku reagovat pokorne a (to predevsim) snazit se z ni poucit. na tomto miste vymluvy nemaji smysl. chyby netreba omlouvat, netreba se z nich vytacet a vymlouvat se na .... (dopln si dle libosti).

bumpkinovu kritiku nekomentuj, nepolemizuj. je zkusenejsi a vi, o cem mluvi. na tvem dilku spatny wire nebyl videt (tedy nevadil), priste ale budes treba nasvetlovat jinak a nedostatky by mohly byt patrne. lepsi je se naucit delat tolpologii spravne, tim zavres hubu vsem kritikum a urcite i tvuj pocit z odvedene prace bude lepsi.

takze: kdyz jsi ochotny ukazat postup (wire), bud ochotny prijmout i bumpkina (ci kohokoliv jineho). :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Evo X
PříspěvekNapsal: ned úno 20, 2011 1:57 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Jojo prezentuju model protože ten banner tady nechci prezentovat protože se to netýká blenderu a ještě není ani hotový a nechci ho tu prezentovat.
Samozřejmě na tvojí reakci jsem si nestěžoval a po nikom nechci aby mi tu někdo dával poklony a říkal že jsem nejlepší. Dal jsem ho sem pro to aby právě někdo tak zkušený v modelování aut mi k tomu napsal svůj názor. Zajímají mě totiž všelijaké průzkumy a statistiky, například marketingové atd. Takže jsem si prostě chtěl udělat takové porovnání co na to řekne zkušený grafik (přesně jak jsi napsal že nejsi běžný konzument a ani jsem si to nemyslel) oproti lojzum z horní dolní (do těch samozřejmě nezahrnuju lidi z fóra!!!). Žádnej můj příspěvek jsem nemyslel ve špatnym, nejsem konfliktní typ. Piece forever :wink: .

Smrq: kritiku jsem přijal se vším všudy a samozřejmě ponaučení si z toho beru a psal jsem to už v minulym příspěvku. Možná že se vyjadřuju špatně nebo nedostatečně ale je to tak. S nikym se nehádám a beru věci podle názorů lidí tak jak je napíšou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz