Právě je úte dub 16, 2024 1:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: čtv úno 17, 2011 3:05 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
Mě se to líbí, opravdu mám vrozený respekt před animátory. Takže respekt :-) jen tak dál...

Martin S.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: čtv úno 17, 2011 3:57 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 01, 2008 6:14 pm
Příspěvky: 404
Místo bílí podložky si mohl udělat třeba jenom jednoduše particlama trávník.
Animace neni moc plynulá, ale pobavila :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: čtv úno 17, 2011 4:05 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 8:31 pm
Příspěvky: 321
Bydliště: Ostrava
Achjo, až teď když jsem se na to díval, tak jsem si všiml těch cukajících chodidel ze začátku.
kdybych to byl býval věděl, tak bysem to byl býval opravil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: úte bře 15, 2011 11:03 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 14, 2004 5:45 pm
Příspěvky: 709
Bydliště: Podivín
přijde mi to mnohem lepší, než tvá poslední práce (byl to houslista?), gratuluju:)
co působí zvláštně (kromě časování) je třebas chůze - chtělo by to naklonit těžiště trochu víc dopředu...taky časování hrábí by chtělo doladit, je fajn, že na začátku je ten pohyb nejrychlejší, ale myslim, že takových 7-10 snímků na celý zvednutí by bohatě stačilo :wink: stejnětak u té slupky, nebál bych se použít výdrž při došlápnutí, pak rychlej pohyb, kdy vyletí do vzduchu, pár framů výdrž nahoře a rychlej pád...ale to sou jen nápady, pohybová stylizace může vést mnohem dál :wink: btw děláš si opnGL render previzualizací? při posledním projektu jsem zjistil, že to je před renderingem docela významná součást procesu odstranění chybiček...každopádně ale dobrá práce, jen tak dál


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: úte bře 15, 2011 4:06 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 8:31 pm
Příspěvky: 321
Bydliště: Ostrava
díky za připomínky, teď už to předělávat nebudu, ale budu nad tím víc přemýšlet v dalších animacích. OpenGL render si dělám. Výhoda 2.5 je taky v tom, že ze ti zobrazuje FPS, když dáš Alt+A, takže výš, že když to je 25 FPS, tak tak rychlé to bude aji v reálu, takže teď openGL nepoužívám tak často jak ve starém (tam to myslím není openGL, ale jenom vykreslení toho co máš ve 3d okně), protože tam to většinou po Alt+A šlo o dost pomaleji, podle náročnosti scény, a pak se neznalý člověk po vyrenderování divil, jak je to moc rychlé nebo pomalé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 9:58 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 8:31 pm
Příspěvky: 321
Bydliště: Ostrava
Stále pracuju na alternativní verzi, ale mockrát za týden se k tomu nedostanu, většinou naanimuju tak 20 framů za pár minut a končím. Nějak se mi přestává ta animace líbit a tak jsem si řekl, že abych dosáhl kvalitnějšího výsledku, budu tady dávát dílčí naanimované úseky, abyste je mohli zkritizovat, poradit, co vylepšit a já bych to mohl průběžně opravovat a zlepšovat. Vy tak sice přijdete o dojem překvapení z celkové vyrenderované animace, ale může vám to vynahradit pocit, že jste mi nesmírně pomohli. Takže první video je tu:

Video se tam asi objeví až za nějaký čas, asi kolem 21:16.
Díky předem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 3:07 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 14, 2004 5:45 pm
Příspěvky: 709
Bydliště: Podivín
je to celkem fajn, jen mám pár pidipřipomínek :)

při té chůzi když začíná další krok se pohne rychle nahoru, což nepůsobí jako záměr, vypadá to, jakoby měl nějaký tik v noze...a možná by to chtělo víc rozpohybovat ramena a hlavu při té chůzi

ta hlava by mohla víc evokovat pocit, že postavička není jen rozpohybovaný model, ale že přemýšlí a reaguje na podněty, třeba když přišlápne ty hrábě tak se pořád kouká do nikam před sebe, u toho banánu je to lepší, ale řekl bych, že nějaká mimika by neuškodila :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 4:20 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 8:31 pm
Příspěvky: 321
Bydliště: Ostrava
NO, asi jsem měl k tomu videu napsat pár informací, hlavně to, že mimiku jsem ještě nedělal a animoavt ji budu až úplně na konci 8-) .
Chůze je ta stejná z předchozí animace, jenom trochu zrychlená a ještě ji teda poupravým.
Nevíte někdo náhodou, jak se ve 2.5 zobrazí ty křivky, které zobrazí pohyb kostí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 7:44 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 14, 2004 5:45 pm
Příspěvky: 709
Bydliště: Podivín
když máš vybranou armaturu tak je to v object data, záložka motion paths...pak musíš mít vybranou kost, u které to chceš použít a necháš to spočítat :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2011 2:45 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 8:31 pm
Příspěvky: 321
Bydliště: Ostrava
Druhá animace je dokončená, zde je ke shlédnutí:

Nejdřív asi zase začnu tím, jak jsem staršně neschopný lenivý špatný a tak, že jsem to měl udělat líp a tak... A teď opravdu-měl jsem to hodně dlouho rozdělané, takže ke konci jsem se musel docela nutit, abych to vůbec dodělal a dodělal jsem to docela nahrubo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2011 10:33 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 01, 2008 6:14 pm
Příspěvky: 404
Na začátku jde trochu jako robot, ale ten konec je už plynulejší. Jen tak dál, s každou další animací se zase o kousek posuneš dál :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 11:37 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 03, 2006 9:44 pm
Příspěvky: 233
Chtělo by to nějaké zvuky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 9:02 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 8:31 pm
Příspěvky: 321
Bydliště: Ostrava
Tak se mi zase po delší době, kdy jsem buď nic nedělal nebo modeloval zastesklo po animaci. Neměl jsem žádný jednoduchý funkční charakter, tak jsem použil svého bezejmeného kluka (doufám, že už snad naposledy) a po nepříliš dlouhé době vznikla tahleta animace. Naneštěstí rig nebyl nějak v pořáku, takže nefunguje mimika ani žádné jiné shape-keys, takže jsem to opustil v tomto stádiu. Doufám, že pointa je pochopitlná a z videa vypozorovatelná. Takže se pohodlně usaďte, nečekejte nic mimořádně kvalitního, klikněte na video a užívejte si těch pětadvacet obrázků, které se každou sekundu vystřídají za sebou a tím tvoří iluzi pohybu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 9:31 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
Hahahah, somsa trochu zasmial, jak sa usmieva ked donhoten ostep narazi :emo33: , kazdopadne sa mipaci ten navrh akoze su zasebou ako keby boli to paralelne svety, neviem to opisat, toby ma v zivote nenapadlo, a mozem vediet rendertime?
Edit: a este jak ho to zabije, zrazu strati vlasy :emo02:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postavička-malý kluk
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 9:51 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 8:31 pm
Příspěvky: 321
Bydliště: Ostrava
U první půlky by to bylo kolem půl minuty na snímek a u druhé půlky když jsem to zkoušel tak to bylo myslím kolem dvou minut. Ale když jsem to zkoušel, tak jsem u toho něco ještě na počítači dělal, takže kdyby byl v klidu tak by to bylo o něco kratší. Asi 2 -3 sekundy :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz