Právě je čtv bře 28, 2024 5:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: pát srp 13, 2010 11:54 am 
Offline
..
..

Registrován: sob črc 04, 2009 10:44 am
Příspěvky: 57
Čau, rozhodl jsem se zkusit vymodelovat lowpoly scénu(dvoupatrový dům). Chtěl bych pak časem, pokud se mi to podaří, z toho udělat hru.
Jsem rád za každý názor, postřeh :-D .


ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Postupně budu přidávat další progres.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: pát srp 13, 2010 6:30 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon říj 19, 2009 9:38 pm
Příspěvky: 111
Ahoj, nie som odborník, nuz vidim tam veľké chyby:
1. obrázok : s tou texturou to nevyzera zle ale tie vertexy nie su v poriadku, tam kde mas tu linku: vsetky vertexy, kt si vytvoril na umyvadlo sa stretavaju v jednom bode na krajoch linky. To tak nemoze byt ! Alebo tá stolicka, tiez ta ista chyba.
2. obrázok : tiez to isteee

Neviem co ti povedia ostatní ale podla mna by si to mal prerobit cele od zaciatku. Aaaa prestuduj modelovanie. Veľa Štastia v tvorbe hry, držím ti palce :emo17: , aj my sme sa pustili s kamosom do jednej, no neviem co z toho bude, na 75 % nič, ale tak ... O com bude tá tvoja ? Aky žáner ? Ak chces napis spravu, a pomozem ak budem vediet.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 12:13 am 
Offline
..
..

Registrován: sob črc 04, 2009 10:44 am
Příspěvky: 57
ahoj Wolfkiller,

Asi chápu, že to mám špatně. Ale mohl bys říct jak to opravit/změnit? Na internetě jsem hledal, nic moc nenašel.(asi nezadávám ten správný výraz...)

Jinak jsem zas trošku pokročil.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 4:00 am 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
já myslím, že to zas taková tragédie není, abys to celý předělával. Možná to není uplně nejhezčí mesh, ale nevidím důvod, proč by to v BGE nemělo fungovat. Jedinej můj dojem z toho je, že ta podlaha je hodně tmavá (ale mám špatně zkalibrovanej monitor, takže to asi nebude tak hrozný). Přeju ti, abys to dokončil, protože se na tom nepochybně něco naučíš...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 8:35 am 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon říj 19, 2009 9:38 pm
Příspěvky: 111
Ako som povedal s texturou je v pohode, ale moj nazor je: ked si zacal neco robit, rob to poriadne....... Skusim ti to v skicari načrtnuť:
1. obrazok: pokusil som to nakresit v skicari, a ta stolicka: Potrebujes co najmenej vertexov na hru aby ti nesekala. Na linke setris a na stolicke, naco tam tolko facov, tolko trojuholnikov ?
2. obrazok: Na tu podlahu staci jeden plane a tie steny s oknami som sa pokusil nakreslit co najlepsie... hadam pochopis o co mi ide, zbytocne minas vertexy, ktore by si mohol pouzit na ine predmety v hre .....


Přílohy:
kuchinawire.JPG
kuchinawire.JPG [ 63.17 KiB | Zobrazeno 920 krát ]
pokojwire (2).jpg
pokojwire (2).jpg [ 76.93 KiB | Zobrazeno 920 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 11:33 am 
Offline
..
..

Registrován: sob črc 04, 2009 10:44 am
Příspěvky: 57
Wolfkiller: díky moc za vysvětlení, příště to tak pravděpodobně udělám, ale tohle již předělávat nebudu(musel bych pak měnit uv mapovani a texturu a to se mi moc nechce :-D )

progres:

wallpaper pro hru:
Obrázek
pokoj:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 1:23 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon říj 19, 2009 9:38 pm
Příspěvky: 111
Takže tie textury sa mi moc pozdavaju, robiš ich ve photoshope ? Tie vertexy som spomenul kvoli enginu . zalezi od toho kolko daný engine zobere . :banana: Ktorý engine si si vybral , ak udk (unreal engine 3 ) tak mas pokoj, lebo ten ti zobera velmi vela :emo20: aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Ale ten neni open source . Open Source for commercial use : je napr. ogre 3d ..................................................................... ten chcem poouzit aj ja. Vela stastia vo tvorbe . zatial cus :emo35:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 4:18 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: sob led 24, 2009 2:23 pm
Příspěvky: 110
Bydliště: Brno :)
Počkej wolfe co děláš? Udk je zdarma, jenom kdybys tu hru chtěl prodávat, tak si berou nějak 50% ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 5:16 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 25, 2009 3:24 pm
Příspěvky: 657
UDK je zdarma, prvych 20K dolárov alebo kolko ti tiež ostane a zo zbytku si berú nejaké percento medzi 10 a 40


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 6:25 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon říj 19, 2009 9:38 pm
Příspěvky: 111
Sak mam to tam . UDK nieje na commercionalne vyuzitie. Cize platis im newemkolko %. :emo04:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 6:35 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Wolfkiller: hehe tak si to shrn :emo02: bud procenta das vydavateli nebo vebu na kterem budes prodavat (nebudes mit zadnej certifikovanej engin jako je UDK) nebo budes mit pristup na jejich stranky a propagaci a budes mit UDK a budes odvadet az 40% z ceny ja si myslim ze to je hooodne fer nabidka s tim UDKckem :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 8:12 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon říj 19, 2009 9:38 pm
Příspěvky: 111
Jj UDK je fakt dobry engine. Mno ale troska sme odbocili od temy :emo02: . Ale ked uz sme pri tom, ja este stale nechapem ten licencing na UDK :emo04: . Ako to je vlastne ? Spravim hru a pom co, ako oni zistia v akom engine bola ta hra vyrobena ? Mno ja pouzivam ogre3D, ten je open source for commercial use, Nic neplatis, nic nedlhujes . A okrem toho tato hra: http://www.youtube.com/watch?v=ZhFvMS6n ... re=related dokazuje kvality enginu. fakt dobra uz davno som nehral nic ale toto by som mozn aj ja zahral xD......... Uz sa tesim na MAFIU 2 xD cesky dabing, pecka xD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 8:30 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Wolfkiller: kamarade mas v tom asi trosku bordel ze?? :-)
tak prvne k Ogre, to co rikas je trosku mistifikace pac OGRE je renderovaci engine to znamena ze tam chybi logika hry (umela intelgence a takovy pokrocily veci) tudis ty todle musis odnekud vzit a upozornuji SÁM naprogramovat do hry!!!! kdez to UDK je vse pohromade!!! samozdrejme tu mas i dalsi alternativi kde je vsechno v jednom, napriklad Blender game enngine :wink: nebo irrlicht engine :wink:

BGE (blender game engine)
http://www.youtube.com/watch?v=Canbxj0RBTk
http://www.youtube.com/watch?v=sRfIGe9aKwc
http://www.youtube.com/watch?v=T93HT2SU ... re=related


Irrlicht engine
http://www.youtube.com/watch?v=b52i_tpe ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=3N7JbDEQtJs
http://www.youtube.com/watch?v=WAr_rOAD ... re=related

k licenci: UDK je pro nekomercni veci zadara, pro komerci musis kontaktovat virobce a snema se primo dohodnout!! tak ze kdyz chces prodavat musis je na to upozornit jinak za to ryskujes slusnou pokutu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 10:18 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 25, 2009 3:24 pm
Příspěvky: 657
nerád by som sa ťa dostkol, ale neverím, že tvoj prvý produkt prekročí tých 25000 dolárov na zisku, takže chudáci unrealisti na tebe nezískajú ani vyndru. Ostatné enginy z mojej skúsenosti - ogre3D je fakt pekný, má mutáciu do všetkých jazykov ale nemá hernú logiku (na druhú stranu nie je problém voľne stiahnuť) ale hlavne nemá zvukový processor, v irrlichte som nerobil ale zdal sa mi ako lepšia varianta, každopádne UDK je pecka a choď do neho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokus o lowpoly dům pro hru
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 10:23 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon říj 19, 2009 9:38 pm
Příspěvky: 111
Jj mno ale kazdy vidi rozdiel medzi hrou vyrobenu v ogre3D a hrou v BG alebo irrlicht ci co :emo02: a naprogamovat k nemu PhysX library nemoze byt take tazkeee ci ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz