Právě je čtv bře 28, 2024 1:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Taj Mahal 2
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 2:17 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
kamarádce jsem dal na výběr ze tří témat a vybrala mi Taj Mahal pred lety jsem ho delal tak jsem si chtel vyzkoušet jestli dopadne hůř nebo líp než ten minulý

tohle je prvotní progress
Obrázek

Martin :-)


Naposledy upravil G_Taurus dne úte črc 13, 2010 2:48 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taj Mahal 2
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 2:22 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 7:33 pm
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha
Koukám, že to tu žije v noci, kdy není vedro na padnutí :emo02:

Jinak hezká práce jen mi tam nesedí 2.strom zleva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taj Mahal 2
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 2:33 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
v dalším progresu to bude už opraveno dík za koment

Martin :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taj Mahal 2
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 2:57 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Neolker to mi povídej já jsem se přeprogramoval na noční režim a ve dne spim :-) . Jinak k obrázku je to docela cajk ale příjde mi že je tam trošku tma na to jak zprava svítí ale asi to máš promyšlené a je to ok


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taj Mahal 2
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 6:06 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 04, 2006 8:11 am
Příspěvky: 1148
Bydliště: Pardubice
Co se týká atmosféry. Dobrý, ale modelově to má k Tai Mahal (http://thuanviettravel.com/uploads/mahal.jpg) moc daleko. Těch nepřesností je tam až moc.
-> "věže" jsou umístěny v rozích "podstavce". Tak to u toho tvého nevypadá. Spíše, jako by všechny čtyři vystupovaly víc dopředu. Navíc jsou to pěkné baculky. ;o)
-> Kopule má jiný vršek: http://www.abbeville.com/images-catalog ... rior05.jpg
-> máš jen jednu (přední) stranu, ale je vidět, že boky a asi i zadní část je out. ;o)
-> ty malé kopule jsou moc baculaté a nízko
-> vodní nádrž je moc široká
-> nejsem si ani jist profilací podstavce, protože nikde není vidět vržený stín.
-> nejspíš ta nedodržená symetričnost ti tam chybí: http://www.bharatwaves.com/portal/uploa ... c36e52.jpg

Ale jak píšeš. Je to začátek, tak uvidíme. 8-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taj Mahal 2
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 10:05 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
tady je druhá barevná varianta

Taby:je to pro laika kamošku takže jsem spíš sázel na atmošku aby se to líbilo jakože co jsi posílal linky podle nich jsem se snažil držet

Obrázek

Martin :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taj Mahal 2
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 3:33 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát čer 06, 2008 5:13 pm
Příspěvky: 571
Bydliště: Wallachia (Vsetín)
G_Taurus: Máš někde tu prvnotní verzi (tu "před lety")? (my Štíři jsme děsně zvědaví) :emo16:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taj Mahal 2
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 7:51 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
Still-Alive píše:
G_Taurus: Máš někde tu prvnotní verzi (tu "před lety")? (my Štíři jsme děsně zvědaví) :emo16:

Tady

Obrázek

Martin :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taj Mahal 2
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 8:30 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
zásadní věc, která mi na obou verzích přijde divná, je to, že ten taj mahal vůbec nevypadá jako bílá stavba. Přitom na většině fotek přímo září... Chápu, že to stylizuješ, ale nelíbí se mi, že z tý stavby děláš takovou zahnědlou budovu... Jinak je to pěkný...

P.S.: Taky mi přijde, že to trochu přeháníš s kontrastem. Všeho moc škodí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taj Mahal 2
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 8:57 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 7:33 pm
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha
"Zahnědlé textury" jsou snad jen výsadou Yarpena :)

Jinak až po shlédnutí toho druhého starého Taj Mahalu už vím proč se mi tam nehodili ty listnaté stromy. V tomhle zeměpisném pásmu by se tam opravdu hodily jen ty jehličnany, nebo co to je za stromy :lol: Hodí se mi to tam prostě víc nebo tam chceš záměrně tamty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taj Mahal 2
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 9:17 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
Mě to nevadí hlavně že se to líbí kamošce pro kterou to bylo děláno je to privátní věc budou dva tisky jeden pro tu kamošku a druhý pro ještě jednoho človíčka

Martin :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taj Mahal 2
PříspěvekNapsal: sob črc 24, 2010 10:15 am 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
Pokud budu konkrétní k tomuto obrázku, pak musím říct, že toto dílko patří jednoznačně do skupiny těch povedený, co jsem od GTaura viděl.
Ke komentářům ostatních - neberte má slova jako kritiku, ale spíš k zamyšlení. Nějaký ten čas zpět jsem si pročítal diskuzi na jiném fóru (velmi podobnou jedné z mnoha zde, ale i jinde na fórech). Opravdu je tak nutné se pitvořit v detailech? Opravdu je tak nezbytné všechno absolutně tip-ťop dokonale hladké, přesné, souměrné, shodné s originálem tvarem, barevně, nasvětlením. Je tohle ještě umění (a CG grafika je jistý druh umění)? Dokud zde taby nehodil link na fotografii originálu, nebylo o čem přemýšlet. Proč ho se dával? Jistá míra zjednodušení (stylizace) kouzlu této práce nic neubírá, spíš naopak. Zkuste se podívat na 100 staré fotografie. Technická kvalita je tragedie - ostatně není se čemu divit - fotilo se dřevěnou bednou s čočkou která o chromatických vadách ani netušila. Přesto se z mnohých takový fotografií tají dech. Protože mají nápad. Autor exponoval promyšleně v určitý čas z určitého místa tak, aby byla perfektní. Ale abych se vrátil zpět k CG. Kolik zde na fóru skončilo projektů ve fázi nedodělaného modelu? No hodně, přiznejme si to. Tvůrce se hnipal v detailech toho, co bude na renderu velké 4 pixely. Pak byl model tak složitý, že se sním ani nedalo hnout. Má to takto smysl?

Jak už jsem řekl, mě se to líbí a GTaurus může potvrdit, že pokud se mi něco nelíbí, tak mu to řeknu. Ale jednu poznámku si přesto neodpustím. Je to spíš nápad. Neotřelá stylizace i atmosféra my zasloužila neotřelou kompozici. Ne, že by na ní bylo něco špatně, ale je to taková ta otřepaná, jako na všech fotografiích. A protože jako grafik máš volnou ruku, můžeš klidně třeba "vejít" do vody, pohled z ptačí perspektivy, nebo třeba jen pohled orámovat větvemi stromu (který tam ve skutečnosti není). Ale jak říkám, jsou to jen nápady.
Dobrá práce! :emo17:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taj Mahal 2
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2010 10:34 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
inu, pitris ma v mnohem pravdu. taky si myslim, ze nimrat se v pididetailech ma smysl jen ve fotorealistickych pracich. toto zde je neco jineho. na druhou stranu, GTaurus delal konkretni stavbu, takze bylo logicke, ze se nekteri jedinci ozvali a upozornili na nesrovnalosti.

k praci: je to jak z pohadek tisice a jedne noci. atmosfera je okouzlujici, pripomnelo mi to stary film legenda (rezile r. scot).
mam ale drobnou pripominku - stromy na levo a napravo od jezirka jsou prilis rozdilne. nejenom barevnosti, ale snad i druhem. byl to zamer? neslo by to ve photoshopu trosku sjednotit?

a jeste neco - imho je nova verze lepsi. :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz