Právě je pát bře 29, 2024 4:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dodge viper
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 1:15 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Tak jsem se zase pustil do nějakýho auta :-)

Zatím tenhle progres...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

kdyby měl někdo nějakej návrh na zlepšení sítě atd. tak sem s ní :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dodge viper
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 8:06 am 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
no jako nedostatky v topologii maskujes docela obstojne :-D to musim uznat
ale jinak je ta sit okolo blatniku totalne spatne :-(

nevim jakej presnej modelovej rok delas tak ze budu spis obecnej....

1. sit k hranam veskerejch vik (viko motoru viko kufru) by mela byt mnohem vic zahustena aby ti nedelala tu ostrou linku na viperu to neni ani znat ten prechod blatnik-viko
at koukam jak koukam tak na tom prechodu ostra hrana neni http://custom.netcarshow.com/9ff42f18.jpg
2. mas tam sem tam nerovnosti, dobre je to videt nahore na strese na okraji zadniho okna mas tam hrb
3. prikladam zhruba nastin jak by si mel vzdy zacinat blatnik :-) sit musi jit po tvaru vyrezu a pokud je vyrez ve tvaru pulkruhu tak musi ta sit ten tvar kopirovat :wink:


Přílohy:
wire2.jpg
wire2.jpg [ 41.12 KiB | Zobrazeno 1397 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dodge viper
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 1:16 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Díky, ten blatník upravím, bouli smoothnu ale pořád nemůžu přijít na to kterou ostrou hranu máš na mysli, jestli myslíš tu na předku jak vede jakoby od světla tak ta je tam naschvál příšlo mi to na tomhle obrázku že tam je Obrázek

No pokud myslíš na zadku tak já ji tam nějak nevidím, samozřejmě se nehádám a věřím ti že ji tam asi vidíš :wink:

kouknu teda na to a uvidí se na dalším progresu.

ještě edit: ty otvory na kapotě jsou dobře? Je to jediná možnost která mě napadla aby nevznikla moc velká deformace, nebo by si to řešil jinak?
A ten modelovej rok to nějak neřešim, blueprint mám na srt 10 coupe ale možná jsem tam přimíchal nějaký věci ze starších a novějších viperů...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dodge viper
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 5:29 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
no model by si praveze mel resit kazdej modelovej rok ma urcity retuse!!!! a pokud to michas taks e ti tam dostanou veci ktery tam nemaj bejt a naopak a pak je tezky rikat ze to mas spatne a nemas......

heh hranu sem myslel na zadku (od toho tam byl ten link na obrazek) a mam na mysli konkretne to kdyz mas oddeleny viko kufru a blatnik melo by to byt NEZNATELNE a melo by to PLANULE navazovat ty tam mas heranu kterou tvori to oddeleni (ta mezera) a jeste to neni ani plynule je to jakoby vyboulene a to dela to ze ten blatnik ma malo loopu na to aby ten tvar definoval... subsurf neni vsemocnej a kdyz chces aby tvar byl poradne tak tam musis dodat loopy....

http://www.netcarshow.com/dodge/2005-vi ... per_0d.htm
http://www.netcarshow.com/dodge/2005-vi ... per_0c.htm
http://www.netcarshow.com/dodge/2005-vi ... per_03.htm
http://www.netcarshow.com/dodge/2005-vi ... per_09.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dodge viper
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 10:04 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Ok, už je mi to jasný, vim co myslíš tam to ještě nemám hotový takže to vypadá blbě teď mi to došlo :-) . Takže zatim díky za rady, pokračování bude asi až za tejden musim se učit na maturitu :emo23:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dodge viper
PříspěvekNapsal: pát kvě 28, 2010 11:29 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Tak jsem zase něco malinko udělal
Obrázek

blatník jsem opravil takhle do půlkruhu

Obrázek

A ten kufr už je taky Ok. Samozřejmě bude to vypadat líp až ty škvýry zatáhnu dovnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dodge viper
PříspěvekNapsal: ned kvě 30, 2010 8:48 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
no nevypada to spatne, zadny extremni chyby tam nevidim :wink: jen jen tu topologii trochu vylepsit, ale tak to casem vychytas zatim je to OK jaks taks :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dodge viper
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2010 12:43 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Díky! taky jsem s timhle modelem docela spokojenej. Už jsem udělal i pár renderů abych měl co dát na plochu ale ještě tam budu dávat nějaký textury (hlavně ty dva bílý pruhy) a trošku ještě poopravit kola a zadní světla. A teď koukám že se mi při exportu nějak asi neaplikovala curva na tom zadním znaku ach jo :-(

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dodge viper
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2010 6:56 am 
Offline
......
......
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 05, 2006 8:34 pm
Příspěvky: 909
Bydliště: Liberec
http://www.zcars.com.au/images/dodge-viper-srt101.jpg
http://www.zcars.com.au/images/dodge-viper-srt1012.jpg

Sice to neni asi tvuj modelovej rok.. ale vypada to z hodne podobnyho uhlu, tak muzes neco napravit.. Zda se mi napriklad, ze na strese to je takove prapodivne moc vypoukle a dovnitr bys mel udelat aspon naznak sedadel, zrcatka, volantu a karoserie zevnitr. Mozna jsi uz ten obrazek videl, protoze to je jednoducho vygoogleny "dodge viper" :oops:

Kazdopadne se muzes inspirovat nasvetlenim a pozadim toho obrazku.. je to docela zajimave. Napriklad jak highlight ze svetla jde pres ten bok.

Kdyby se ti do toho chtelo nejak vic, tak tady mas docela dobry obrazek na interier http://www.zcars.com.au/images/dodge-vi ... erior1.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dodge viper
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2010 10:01 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát čer 06, 2008 5:13 pm
Příspěvky: 571
Bydliště: Wallachia (Vsetín)
Taky se mi nějak nelíbí ta střecha, strašná vlna. Jinak je to pěkný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dodge viper
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2010 1:33 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Alfisko: S tim interierem určitě něco udělám ale detailní ho dělat nebudu. Už jsem to u jednoho auta zkoušel a byla to nehorázná piplačka nebavilo mě to a navíc už se musím trochu krotit s vertexama protože už jsem na hranici toho co můj PC dokáže vyexportovat i když pořád tam rezervy ještě jsou... ale jak říkáš náznak tam udělám a když mám takhle zatmavený skla tak to bude bohatě stačit. Nasvětlení atd. s tím si určitě ještě pohraju tohle byla fakt rychlovka abych si měl dát co na plochu protože ta poslední už mě nudila :-)

Jo a tady je ta střecha přesnej screen viewportu tak nevím :-) Obrázek
podle blueprintu je to přesně tak nevim i když v první chvíly se mi taky zdála hodně vypouklá ale zase musíš přihlížet na to že ten obrázek co si postnul neni fotka a že to taky dělal nějakej grafik a ten si to mohl upravit a neudělat ji tak prohnutou a ten rok to bude asi stejnej co dělám já SRT10.

Still - Alive: dík že se líbí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dodge viper
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2010 2:16 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
nevypada to spatne ale stale tu linku co jde prez kufr az na bok blatniku narusuje to rozdeleni kufru a neprijeme to tu linku kazi hooodne dobre to je vydet zezadu jak to uplne ten tvar tristi :-(


Přílohy:
viper155.jpg
viper155.jpg [ 25.28 KiB | Zobrazeno 1157 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dodge viper
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2010 3:31 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Jo Bumpkine taky už jsem si toho taky všiml čim dál víc jak na to koukám tam nacházim chyby ještě na tom určitě zamakám. Díky že mi takhle radíte, udělám si nový plakát do pokoje :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dodge viper
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 1:08 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Po delší době už to nemůžu vydržet se s tim patlat a tak vás prosim o radu...
Prostě nejsem schopnej tam namapovat ty pruhy co jdou přes auto...
Na UV mapování jsem tak trošku lama tak dávám blend a kdybyste na to někdo třeba mrkly a poradily co s tim.
Já to dycky unwrapnu a ta síť je taková zdeformovaná a nevim prostě co s tim :-)
Kdybyste se někdo opravdu nudil tak mi to můžete udělat a nahrát soubor zase zpátky :-) stačí mi prostě když bych měl UV mapu a pak tam dát už jen texturu s alphou kde ty pruhy budou normálně rovně procházet z leva doprava nebo shora dolů. Ale samozřejmě bude mi stačit nějaká rada aspoň..

Kód:
http://uloz.to/5072727/viper16.blend


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dodge viper
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 1:33 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 01, 2008 6:14 pm
Příspěvky: 404
Tohle by mělo jít snadno metodou unwrap from view, vybereš přední část přepneš se do frontu, stiskneš unwrap. Pak si označíš horní část přepneš se na top pohled a zase dáš unwvrap, to samí uděláš se zadní částí. Přitom akorát nesmíš myší hejbat pohledem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz