Právě je pát bře 29, 2024 1:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Katana
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 7:58 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 7:33 pm
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha
Jsem stále začínající s Blenderem a tady je výsledek mé práce v blenderu o volnu v sobotu odpoledne. Materiály a textury mi zatím moc neříkají, tak je tam ani nemusíte hledat, ale časem se k tomuto chci vrátit až budu mít víc nastudováno, ikdyž možná začnu od začátku, jelikož tam je hodně chyb ...

Větší rozlišení (1680x1050) zde

Nápad byl z tohodle tutoriálu pro Mayu, okoukal jsem jen topologii špičky, jinak vše ostatní je už moje dílo.


Přílohy:
Poznámka: katana
katana.jpg
katana.jpg [ 63.71 KiB | Zobrazeno 1144 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 9:36 pm 
Offline
____
____
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 7:58 am
Příspěvky: 717
Bydliště: Prostějov
obávám se, že tento tutoriál nebyl dobrá volba. Právě ta špička je jedna z věcí, co je tam špatně. Autor zná katanu asi jen z obrázků, nebo má repliku. Jako cvičení v modelování to není špatné, ale pokud by jsi chtěl udělat pořádně katanu, tak si sežeň kvalitnější podklady ke konstrukci jednotlivých prvků. Snad by jsi mohl ještě dodělat kolíček (mekugi) na jílec. Celou tu skládačku, která tvoří katanu to drží pohromadě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 10:04 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Taky bych tu špičku takhle nedělal a to nejsem žádnej odborník přes topologie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 10:18 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 7:33 pm
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha
AD píše:
obávám se, že tento tutoriál nebyl dobrá volba. Právě ta špička je jedna z věcí, co je tam špatně. Autor zná katanu asi jen z obrázků, nebo má repliku. Jako cvičení v modelování to není špatné, ale pokud by jsi chtěl udělat pořádně katanu, tak si sežeň kvalitnější podklady ke konstrukci jednotlivých prvků. Snad by jsi mohl ještě dodělat kolíček (mekugi) na jílec. Celou tu skládačku, která tvoří katanu to drží pohromadě.


noob píše:
Taky bych tu špičku takhle nedělal a to nejsem žádnej odborník přes topologie.


Díky za rady, detaily jsem moc neřešil a začnu nejspíš úplně odznova až se naučím trochu víc s materiály. Katanu jsem viděl pravou díky aikidu jen u známého, ale stejně nevím jak jinak bych vyřešil tu špičku, mohli byste někdo prosím alespoň načrtnout pro představu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 11:08 pm 
Offline
____
____
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 7:58 am
Příspěvky: 717
Bydliště: Prostějov
mrkni třebas na tuto adresu. Je tam čepel dobře nasvícená, takže ti bude víc jasné, jak to má vypadat. Není tam vidět hamon, protože je celkem problém ho nafotit, zvlášť, pokud není čepel přeleštěná. Na žlábek se vykašli. V dobách samurajů se nepoužíval. Zajímalo by mě, kde vznikla ta pověra, že je tam kvůli lepšímu krvácení. Hlavně je na tom vidět, že ty jednotlivé plochy mají jasné ostré přechody. Na té první stránce je navíc špatně přebroušené ostří, takže vznikly plošky navíc. Ten druhý odkaz je na udržovanější čepel. Nicméně oba vedou na stejné stránky, kde je toho plno. Stačí kliknout nahoru na > Katana Tachi Page <

http://www.ricecracker.com/inventory/item513_katana_yoshikuni/513_katana_yoshikuni.html
http://www.ricecracker.com/inventory/649_katana_daido/649_katana_daido.htm

když to proběhneš, je tam plno detailů a hlavně je tam datování vzniku čepele. Slušně jsou tam ukázané i jednotlivé detaily ... třebas opletení, atd...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 11:54 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 7:33 pm
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha
Děkuji ti, už projíždím ty stránky a koukám na detaily. Btw ta "drážka" je tam asi stejně jen pro efekt - při sekání do vzduchu je potom líp slyšet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana
PříspěvekNapsal: ned dub 25, 2010 3:09 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 25, 2009 3:24 pm
Příspěvky: 657
o topologii opat raz tu:
http://grafika.sk/clanok/celtic-1-cast/

ad drážka: nejde o zvuk ale o to, že ak sa nôž bez drážky do niečoho zasekne, a to je vlhké a z oboch strán, katana sa prilepí a ohromne sa zvýši trenie, drážka tam prináša nerovnosť, ktorá sa vaplní vzduchom a odvádza preč tekutiny, čo bráni prilepeniu
ad čepeľ: mala by mať aspoň textúru hamonu, takto to vyzerá ako od cold steelu
ad tsuba: zdá sa mi strašne veľká...

ale ten hamon a tsuba sú skôr otázky na ADa, ja sa orientujem na západné zbrane...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz