Právě je sob dub 20, 2024 12:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zátiší
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2010 9:45 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
maraCZ píše:
tuhle scénu příliš nechápu. Nedávno jsi tu napsal něco o 3d grafice jako umění, ale u tohodle není vůbec jasné, co se snažíš ukázat. Ta scéna je kompozičně špatně - skupina předmětů - žadný netvoří ohnisko obrazu, nic, co by upoutalo můj zrak...
toť můj osobní názor...

tahle scéna je kompozičně dobře pokud se správně podíváš tak je ve zlatém řezu ta tyčka a to co jsem psal před 3 rokama na mě nevytahuj měl jsem teďka tvůrčí krizi a tohle je zase po čase nějaká věc která mě baví. a co tím chci říct chci komprimitovat oprášet staré téma které jsem dělal tak 4 roky zpátky


Naposledy upravil G_Taurus dne úte úno 23, 2010 9:48 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zátiší
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2010 10:17 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 17, 2008 1:04 pm
Příspěvky: 330
Bydliště: Frydek
G_Taurus píše:
xmalda:o poutách vím ale Spec: na max Raymirror na 0.50 víc to snad ani není možné a přitom na renderu to nejde vidět tolik nechápu co myslíš knihou listy jsou dodělané v postprodukci

když se dělá kniha, tak se listy vkládají do vazby, ta je z předního a zadního panelu a z hřbetu, které jsou většinou tlustší, než listy. Ale je to detail.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zátiší
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2010 10:32 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
ahoj,
no nevim ale myslim ze vetsina ma pravdu s tim co ti z toho vzeslo :wink:

tak vemu to po poporade :wink:
co me fakt prastilo do oci je ten celkovy nepomer veci ve velikostech
kdyz na to tak koukam tak ty si udelal vybrator skoro o prumeru zapesti :-D
http://olegvolk.net/gallery/d/3566-2/handcuffs.jpg
nezdaj se ti ty pouta celkove maly?? :-)

co mi tam fakt nesedi je to ze si si vubec s nicim nepohral :-( vse je takove nedotazene a v zakladnich tvarech
tak treba to okno to je jak z nejake kulny ci z ceho ani parapet tam neni zadny detail neni videt ac by tam mel byt, a se stolem to fakt nemyslis vazne?? ty mas v pokoji zahradni nabytek?? dyt ty planky co sina nej dal jsou jak ze zahradniho stloku :emo02: a zed?? ta je jak z mastale a posprejovana nejakou kytkou a to uz nemluvim ani o jeji tloustce :-)
http://www.oknoteam.sk/pictures/produkt ... ty_dub.jpg
http://img.en.china.cn/0/0,0,297,16721, ... a5c924.jpg
http://www.zaluziehajny.cz/img/okna_dre ... drevo5.jpg
nebud linej a najdi si ty detaily at to aspon vypada ze to je jako okno a ne nejaka dira prez kterou je dany sklo :-)

tady k tomu stolu:
http://www.zbiroh.com/wp-content/photos/P1000287_1.JPG
http://www.essentialinteriors.co.uk/blo ... 718794.jpg
vidis to jak ty stoli maj minimalni mezery?? oni jsou totiz klizeny :-) nebo jak se ta technika jmenuje :-)

no a pak k tomu nejdiskutovanejsimu :-) nerekl bych ze jsi zvolil zrovna dobry zamer (vpohozeni na stolku) spis to chtelo udelat postel kde je deka prez hranu a nani jsou tyto pomucky rozhazeny ci dekou castecne prekryty a treba tam nekam i umistit roztrzeny obal od kondomu aby to melo apon nejaky nadech pribehu :-)


no a jinak me dosti mrzi ze vetsinou nadejny veci zahlomis na detailech :-( ale uprime na malickostech ktery by si vyladil jen tim ze pred tim nez by si se pustil do prace by si si aspon ke kazdy veci co mas ve scene nasel aspon jednu referencni fotku
okno, stul, knizka, balicek kondomu, vybrator, pouta ubohych 7 fotek to najdes behem 10minut na googlu :-)


jaaaaj to sem se zase rozepsal, doufam ze te to nijak neurazi :oops:

PS: vsechny chyby tam jsou zamerne tak ze trenujte a hledejte :emo02: :emo28:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2010 10:48 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 08, 2005 7:01 pm
Příspěvky: 716
Tu je pár mých postřehů.

- krabička od kondomů je moc placatá
- do bytu by se možná spíš hodila nějaká "jednolitá" stolní deska (jestli ty prkna nejou záměrně)
- u knihy nejde rozeznat hřbet a desky od papírů uvnitř
- "víčku" u vibrátoru by sedl asi spíš reflexní materíál
- okno by chtělo ještě upravit o detaily

- jinak nasvícení je super :emo17:


na reflexe u pout doporučuju zkusit tenhle tutoriál - http://www.blendercookie.com/2009/09/03 ... dr-images/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zátiší
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 12:06 am 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
G_Taurus píše:
maraCZ píše:
tuhle scénu příliš nechápu. Nedávno jsi tu napsal něco o 3d grafice jako umění, ale u tohodle není vůbec jasné, co se snažíš ukázat. Ta scéna je kompozičně špatně - skupina předmětů - žadný netvoří ohnisko obrazu, nic, co by upoutalo můj zrak...
toť můj osobní názor...

tahle scéna je kompozičně dobře pokud se správně podíváš tak je ve zlatém řezu ta tyčka a to co jsem psal před 3 rokama na mě nevytahuj měl jsem teďka tvůrčí krizi a tohle je zase po čase nějaká věc která mě baví. a co tím chci říct chci komprimitovat oprášet staré téma které jsem dělal tak 4 roky zpátky


neměl jsem na mysli nic, co jsi psal před třema rokama, ale to, cos napsal nedávno - konkrétně něco ve smyslu, že jsi zvědavý, jestli do soutěže někdo udělá obraz a ne jenom takovýto obyčejný 3Dčko...
K tý kompozici - to, že umístíš předmět do zlatýho řezu, neznamená, že nabyde nějakého významu. Funguje to jinak - důležité předměty se umísťují do zlatého řezu, aby kompozice působila přirozeně. Ten vibrátor sám o sobě nijak nezaujme - je nezajmavej. obyčejný tvar, obyčejnej materiál, je pohozenej mezi dalšíma obyčejnýma věcma, mezi který navíc krásně zapadá... Kdyby ten vibrátor byl pohozenej třeba v krabici lega, tak by to bylo uplně jiný - vyvolalo by to v divákovi nějaké otázky - jak se tam dostal, co to má symbolizovat atd., ale takhle můj zrak jen tápe, co je vlastně na tomhle zátiší zajmavého....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zátiší
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 12:42 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 25, 2009 3:24 pm
Příspěvky: 657
G_Taurus píše:
..tahle scéna je kompozičně dobře, pokud se správně podíváš, tak je ve zlatém řezu...


ja by som len podotkol ze až tak úplne správne nie je... väčšina zátší, ktoré som videl sú v zlatom reze len ak sú rohové
Obrázek
a inak väčšinou stredovky
Obrázek
pričom hrana v pozadí je v zlatom reze
Obrázek
prípadne bývajú stranovo posunuté podľa farby pozadia aby odľahčili tmavú stranu
Obrázek

každopádne myslím, že kompozične by si to mohol trochu viac natlačiť na seba, nehanbil by som sa ani položiť dva predmety na seba
kamera by mala byť kolmá na stenu (aspoň aby nebol šikmý horizont)
putá by si zaslúžili mirror alebo aspoň HDR textúru (prípadne fresnel shader)
vibrátor by zvládol SSS
a teda aspoň mne osobne teda sa to zdá strašne ploché, takmer vôbec nevidno tiene predmetov, ktoré nie sú v priamom svetle, buď by to chcelo arealight od okna so shadow only, alebo nejaké výraznejšie AO, nech je aj keď mäkké ale nech tam tie tiene sú.
a ako sa už povedalo materiál dreva na stole je divný, imho aspoň mne to teda pripadá ako drevo natreté nejakou hnedou latexovou farbou a zdá sa mi to krajne nevkusné. Ak je to zámer tak fajn, ale inak buď ho daj surové (farebnejšia textúra, bump mapping, specol mapa, bez mirroru) alebo nejaké leštené a potom vypnúť, alebo bump a zvýšiť lesk.
ten čierny koniec vibrátoru býva ako už niekto podotkol skôr z tvrdej lesklej umeliny, toto vyzerá na čiernu gumu
ad okno, asi už všetko bolo povedané, akurát mi príde, že nevidno sklo, čo v protisvetle býva, jedine že by bolo 100% čisté...
ad stena, neviem, kto by maloval na surovú stenu kvetinky ako na tapetách, ale budiž...
tak asi toľko odomňa...

ale téma je luxusná :emo36:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 1:06 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
všem děkuji za obsáhlé komentáře zítra na tom máknu snad to bude lepší :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2010 7:12 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
http://www.g-taurus.ic.cz/wipnew/textury_zatisi3b.jpg


Naposledy upravil G_Taurus dne sob úno 27, 2010 6:20 pm, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2010 7:39 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 17, 2008 1:04 pm
Příspěvky: 330
Bydliště: Frydek
super :emo17: mě se to líbí


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2010 8:15 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 09, 2007 6:31 pm
Příspěvky: 1096
mě se to líbí :-) akorát nevím, jestli bych použil rezavá pouta :-D ale to už je jen vedlejší detail :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 8:40 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
zkoušel jsem upravit materiály

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 10:10 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
k materialum se vyjadrovat nebudu, prenecham to povolanejsim hlavam. ale rozlozeni sceny me vice oslovilo na predposlednim obrazku. jmenovite umisteni dilda tak, aby nezakryvalo srdce na stene a pouta.
(napisy a obrazky na stene bych urcite ponechal - beru to jako soucast kompozice a ne jen neco "na pozadi".)

taky mam vyhrady k tomu, co se deje za oknem... co se to tam vubec deje? to jako pada snih?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 3:25 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 09, 2007 6:31 pm
Příspěvky: 1096
mě se to zdá spíš jako noční obloha, než jako sníh :) jinak ještě nevím, jestli by byla takhle dobře vidět, díky tomu světlu(ale to může být spíš nějaká lampa venku) a taky kvůli světlu dopadajícímu na ten parapet okna zevnitř(neumím dobře popisovat) zdá se mi, že tenhle pohled je víceméně nadhled, tak bych v okně možná viděl nějakou krajinku. kdyby to bylo takhle, tak tímhle směrem by musela být jen rovina :-) ale možná mě jen šálí zrak


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 7:04 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 25, 2009 3:24 pm
Příspěvky: 657
ja by som tam dal roletu...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz