Právě je pát dub 19, 2024 1:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Místo pro sebe
PříspěvekNapsal: pát lis 27, 2009 11:42 am 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
Ve škole nám dali za úkol navrhnout nějaké bydlení pro svou vlastní potřebu s maximálními rozměry 4,5x4,5x4,5 m a zároveň máme vymyslet nějaké urbanistické řešení pro čtyři takové domky. Máme i zadaný pozemek na poměrně prudkém svahu na Podbabě. Můj nápad spočívá v tom, že bych ze svahu odebral hlínu tak, abych vytvořil dvě terasy, a nechal bych tam tu skálu, která ve svahu je. Vzikla by tak jakási kamenná "zahrada" společná pro všechny domy. V místě, kde se skála dostává pod úroveň terasy vznikají přirozené cestičky.
Udělal jsem nějaký vizualizace toho nápadu. Ještě to není hotové, ale můžete to směle zkritizovat... :-)
http://www.flickr.com/photos/maracz/4137301268/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Místo pro sebe
PříspěvekNapsal: pát lis 27, 2009 3:30 pm 
Offline
____
____
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 7:58 am
Příspěvky: 717
Bydliště: Prostějov
nacpat bydlení na ca 20m2 ?? .. to je celkem zvěrstvo, ale zadání je zadání. Co mi na tom tvém návrhu osobně vadí, tak nulové soukromí. Díky těm schodištím je tam skoro všude vidět. Nic pro chvíle, kdy si chceš užít klid, zvlášť, kdyby sis nerozuměl se sousedy. Zahloubení tak, aby se odhalily skalní výchozy je fajn a byl by to ideální prostor na vyřádění zahradního architekta. Bez zeleně by z toho bylo v létě žhavé peklo i v noci, pokud tedy není pozemek orientovaný k severu. Taky je škoda, že tu plochu střech nemáš přístupnou. Každý kousek místa navíc je fajn. Pokud berete ale v úvahu i ekonomickou stránku, tak by bylo lepší začlenit domky do těch opěrných zdí. Na každém by jsi tak ušetřil balík :wink:

... a kdyby jsi byl liška podšitá, tak jsi to zadání tady zveřejnil jako "soutěž" a jen vytěžil to nejlepší z toho co by se sešlo ..... ....fuj to je ale hnusný nápad :emo20: , kdo mi to našeptal ?? :lol: :lol: ..podvádět se nemá ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Místo pro sebe
PříspěvekNapsal: pát lis 27, 2009 4:32 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
AD píše:
nacpat bydlení na ca 20m2 ?? .. to je celkem zvěrstvo, ale zadání je zadání.

Ono to ve skutečnosti není až tak malé - když si vezmeš, že to je jenom pro jednoho člověka a dá se tam udělat patro alespoň na malé části půdorysu...
AD píše:
Co mi na tom tvém návrhu osobně vadí, tak nulové soukromí. Díky těm schodištím je tam skoro všude vidět. Nic pro chvíle, kdy si chceš užít klid, zvlášť, kdyby sis nerozuměl se sousedy.

Nad tim schodištěm ještě popřemýšlím, nejsem o něm uplně přesvědčený, takže ho asi předělám. Je fakt, že aby na mě bylo všude vidět není uplně skvělé, ale na druhou stranu ty kameny dokážou leccos zakrýt (Ty nejvyšší můžou mít na výšku i pět metrů) a navíc je to zahrada jen pro čtyři stálé obyvatele...
AD píše:
Zahloubení tak, aby se odhalily skalní výchozy je fajn a byl by to ideální prostor na vyřádění zahradního architekta. Bez zeleně by z toho bylo v létě žhavé peklo i v noci, pokud tedy není pozemek orientovaný k severu. Taky je škoda, že tu plochu střech nemáš přístupnou. Každý kousek místa navíc je fajn. Pokud berete ale v úvahu i ekonomickou stránku, tak by bylo lepší začlenit domky do těch opěrných zdí. Na každém by jsi tak ušetřil balík :wink:

Ten svah je celý pokrytý zelení, protože je dost strmý a nikdo na něm nejspíš nechce stavět. Proto jsem chtěl vytvořit kontrast a udělat to jenom z betonu a kamene. Navíc by to pak bylo takřka bezúdržbové. Ještě mě láká dát tam třeba nějaké borovice, protože zbožňuju tu kombinaci borovic s kamenem, ale trochu se bojím, že bych tim zbořil čistotu toho konceptu. Ten svah je východní, takže s tou teplotou by to nemuselo být až tak "žhavé" :-) Střechy budou přístupné z interiéru každého domku, aby bylo jasné, že to je soukromá část společné zahrady.
Ještě mě napadlo, že by každý domek mohl mít úplně jinou fasádu a to jak barevně tak především materiálově. Jeden by mohl být kupříkladu obložen dřevem, jiný třeba takovými narezivělými ocelovými pláty, další by byl klasicky omítnut a poslední by mohl mít fasádu skleněnou. Tím by se jasně určilo, že ty domky jsou na tom pozemku to důležité, protože se bojim, že až tam přibydou další detaily jako zahradní nábytek, nějaká světla a tak, mohlo by to pozornost od těch domků odpoutávat...
AD píše:
... a kdyby jsi byl liška podšitá, tak jsi to zadání tady zveřejnil jako "soutěž" a jen vytěžil to nejlepší z toho co by se sešlo ..... ....fuj to je ale hnusný nápad :emo20: , kdo mi to našeptal ?? :lol: :lol: ..podvádět se nemá ...

Tak to bych měl asi dost černý svědomí, kdybych ten "svůj" nápad někde obšlehnul a navíc takhle zneužil tuhle komunitu... To ale neznamená, že by se podobná soutěž nemohla vyhlásit. Zadání je, myslím, jasné a kdyby měl někdo nějakou nejasnost, může se zeptat...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz