Právě je čtv bře 28, 2024 12:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Márovo staveniště
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2010 10:50 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
Začal jsem pracovat na jedný vizualizaci do školy. Na konci semestru musím odevzdat dva rendery exteriéru a dva interiéru - vždy jeden noční a jeden denní. Rozpracoval jsem zatím fasádu domku. Později přibude interiér a nějaká vegetace kolem. To schodiště odstraním - moc se mi nepovedlo a působí trochu rušivě. Render je LuxRender...

http://nvm.euweb.cz/Domek2.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Márovo staveniště
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2010 11:03 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
zajimavy :-) ale doufam ze ten pohled neni finalni??
dvere mi k tomu domku moc nesednou :-) jsou slozite o proti te fasade :-) a celkem vybocuji, ale chapu ze se to snazis necim narusit :-) a prave to schodiste ktere zminujes by mohlo byt v tom exterieru tim prvkem ktery by tu jednoduchost (mozna az fadnost, tim ti to samozdrejme nechci urazit) mohlo rozbit :wink: popremyslej o tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Márovo staveniště
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2010 11:13 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 31, 2007 2:39 pm
Příspěvky: 569
Bydliště: ČR> Frýdek-Místek >Frýdlant n.O.> Pržno
přesně jak psal Bump: Zajímavé. Ale zdá se mi jako kdybych už něco podobného viděl, taky tam byl domek ve svahu, nějaké koule a schody. Tuším že to byla jakási soutěž, nebo někdo dělal něco do školy, ale za boha si nemůžu vzpomenout kde to bylo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Márovo staveniště
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2010 11:20 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 7:33 pm
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha
Forseti píše:
přesně jak psal Bump: Zajímavé. Ale zdá se mi jako kdybych už něco podobného viděl, taky tam byl domek ve svahu, nějaké koule a schody. Tuším že to byla jakási soutěž, nebo někdo dělal něco do školy, ale za boha si nemůžu vzpomenout kde to bylo


tady ? :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Márovo staveniště
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2010 11:32 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
Bumpkin píše:
zajimavy :-) ale doufam ze ten pohled neni finalni??

no, na tom pohledu jsem to založil - dělal jsem si nějaký nákresy a poté vybral pohled, kterej se mi zdál nejzajmavější. Co se ti na něm nelíbí? Můžeš být konkrétníí? Chystám se tu scénu promodelovat jen tam, kde to bude vidět tou jednou kamerou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Márovo staveniště
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2010 11:50 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
no tak ti to rozvedu :wink:
jelikoz neznam zadani ale jen dedukuji z toho ze to je do skoly tak by si logicky z exterieru mel ukazat co nejvice :-) tudis bych si vybral hezky oddaleny pohled na mez do ktere je zasazeny ten baracek (logicky aby to ukazalo co nejvic) a aby to tez ukazalo jak to tam sedne, jak se ti to proste povedlo zakomponovat (a pro doplneni bych dal dva nebo tri male rendery na okraj obrazku pro doplneni neco jako zde http://bumpkin.ic.cz/bordel/televize%20final.jpg )

muj dojem je ze tento ukol ma prave ukazat to jak se vyporadas se zasazenim toho baracku do krajiny, a kdyz ukazes tendle render kterej je nic nerikajci (myslim tim ze neukazuje to jak si se s tim vyporadal) tak sice bude individuelne pusobit peknym dojmem ale nic nerekne o celkoove vizazi baracku a okoli coz bude nula bodu pro tebe, tato kamera by praveze byla pekna pro dilci render ktery by byl nekde pri strane hlavniho renderu ktery by ukazoval hlavni pohled :wink:

tot muj nazor :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Márovo staveniště
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 12:08 am 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
děkuji za tvůj názor,
vesměs s tebou souhlasím, jen bych rád upřesnil, že ten úkol je na předmět CAD - takže jde hlavně o vizualizaci nějaké architektury. Já jsem si vybral jeden můj starší hotovej projekt z jiného předmětu a tu kameru jsem schválně zvolil tak, aby ukazovala co nejmenší část toho pozemku. Chci tam udělat pokud možno realistickou trávu a stromy a obávám se, že kdybych použil větší výřez, měl bych tam tý trávy tolik, že by to můj počítač neutáhnul.
Výsledkem týhle práce by mělo být něco jako portfolio, který by mělo ukázat, jak zvládám pracovat s 3D, což se může hodit, až si budu vybírat nějaký prestižnější ateliér. Neslouží to jako prezentace toho projektu, protože to už jsem dávno odprezentoval ve formě lepenkovýho modelu a nákresů a rysů...

jinak ty koule zastupují stromy - později je samozřejmě odstraním a dám tam nějaký lepší modely:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Márovo staveniště
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 11:31 am 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
tak ja to dal budu formulovat :wink:

zameril jsi se ted na archytekturu ze?? tak a navrhujes barak tudis se trosku musi vzit do role archytekta :-) a kdyby si ukazal jen tento pohled tak je to trosku k nicemu, protoze tvuj zakaznik z toho nic nepozna a nic neuvidi :-) takhle by jsi to vubec neprodal :-)

pokud ti jde jen o tu travu tak je jednoduche reseni udelat ji prez displace :-) pro globalni pohled a pro ty pohledy zblizka bych ji klasicky udelal prez particly :wink: usetris RT a zachovas vysokou kvalitu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Márovo staveniště
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 3:31 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 31, 2007 2:39 pm
Příspěvky: 569
Bydliště: ČR> Frýdek-Místek >Frýdlant n.O.> Pržno
Neolker: Je to celkem možné a ty koule byly asi taky jako stromy


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz