Právě je čtv dub 18, 2024 1:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 515 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kapo_WIP
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 1:53 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
no...snazil som sa vymodelovat auto, tu su screeny a rendery, zatial pracujem na karoserii, tak mi poradte co zmenit, opravit, co je zle, kde co pridat odstranit...potom zacnem robit svetla, narazniky a nakoniec interier...ale to mi bude trvat asi dost dlho, kym sa mi to podari!

Prikladam wireframe, ked by ste chceli screen z edit modu, poslem aj ten...prosim komenty a nazory a hlavne rady, ako zlepsit model, snazil som sa...

P.S. kolesa berte s ohladom, je to iba aby tam nieco bolo, planujem ich vymodelovat, teda nafotit a vymodelovat klasicku puklicu toho auta...dalej okna by uz mali byt, tie uz menit nechcem, myslim, ze ani ramy okien...

P.S.2 moze mi dakto odporucit nejaky navod na modelovanie dezenu pneumatik, alebo mam pouzit bump mapu (ale to uz zase neutvori tie magicke cisla poctu vertexov poly :D)?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Naposledy upravil Kapo dne úte čer 17, 2008 2:09 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 3:40 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon bře 10, 2008 6:42 pm
Příspěvky: 43
Bydliště: Slovensko/Bratislava
Mas dost hustu siet, a myslim ze ked s tym chces spravit poriadny model, tak sa ti to nepodari. Je vidiet velmy vela nerovnosti najme v okoli okien a okrajov karoserie(napr nad svetlamy, ramy okolo kolies) Taktiez myslim ze mas zle normaly. Na tvojom mieste by som to dokoncil tak na rychlo pre dobry pocit a zacal odznova. Aspon by si uvidel o kolko by to bolo lepsie ked to budes robit po precitani par clankov. O topologii aut toho neviem zrovna moc, ale myslim ze i tam je dost vela nedostatkov.
Na druhu stranu, ak je to tvoj prvy pokus, tak to nevyzera az tak zle :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 4:39 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 04, 2006 8:20 pm
Příspěvky: 1364
Bydliště: Doma
Modli se aby todle nevidel BUmp :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 4:53 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
takze...o tych normalach...niekedy sa mi stava, ze spravim daco a normaly jednoducho nejdu prepocitat, proste prepocitam, a niekde vzniknu cierne flaky, znova prepocitam a vzniku flaky inde...proste to nejde, ale kde mam zle normaly? ok a date mi teda link niekto na clanok o modelovani aut? pretoze som sa snazil podla blueprintu...a pouzivam mirror, aby som furt nemusel kopirovat diely na druhu stranu...a ten link by som fakt prosil, aspon nejake pravidla, podla ktorych sa modeluju auta...za pripadnu pomoc dakujem.

A tie pneumatiky ako mam spravit? Pri nich sa mi tiez stava, ze spravim na kusku vzor, okopirujem pomocou spin duplicate a removnem doubles a su tam cierne flaky, ktore nezmiznu po prepocitavani normal...a zobrazim normaly a vidim ze su halabala, ale ked davam ctrl n tak sa len daco zmeni a flakly vzniknu na inych miestach...to mi pride divno, ale tie gumy sa stale snazim, ale nejdu mi spravit pekne, takze do tretice, pls nejaky tutorial! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 5:08 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
freekill: to je jedno, hlavne aby mi poradil hocikto a hocico, len aby som sa naucil nieco, na com by som mohol robit...napriklad ten vystupk, co ma auto v strede dveri, ten ma trapi, lebo neviem, ako ho pekne zarovnat s blatnikom...atd, proste potrebujem aby mi dakto poradil alebo dajake linky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 5:26 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
na tomdle uz hlavne nedelej smaz to a zacni znovu a hlavne se podivej na rozdeleni auta :) trochu do toho zapoj modelarstvi nebo jako kdyby si neco skladal todle je peklo, moc husty a ani si si s tim nedal praci, stahni si hlavne reference podivej se jak skodna vypada, na www.the-blueprints.com najdes i blueprinty a na www.google.com najdes tuny obrazku tak ze si stahni ghory fotek se skodnou (uplne nejlepsi by bylo kdyby si mel kam vyrazit a nafotit si to sam) pak si na nejaky cvicne nekolikrat nakresli wir a postni ho sem at ti reknu kde co mas spatne, a az paks e pust do modelu ale dil po dilu ne to co si sem hodil ty :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 5:36 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
dil po dilu...? myslis ako dvere, boot bonnet atd? (boot a bonnet oznacuju v San Andreas to, comu ja hovorim "kufor" a "motor" proste ta cast, co kryje motor a kufor) aha a mohol by mi dakto povedat, co su to referencie? lebo neviem vyznam slova no...a tu skodu si nemam ako nafotit, lebo 120 L jazdi po BA dost vela, ale 105 S je tak raz za cas a vtedy nemam u seba fotak :roll: no ale skusim najst fotky, a blueprint mam tento:

http://www.the-blueprints.com/index.php ... s%2C_120l/

P.S. xcel si napisat Skoda, ze nie skodna...?:D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 6:35 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
reference-predloha,fotka :wink: proste tak jak by to melo vypadat

heh nemusis fotit staci Google a najdes i kompletni napravu, a dil po dilu sem myslel jako ze dvere zvlast kapota zvlast proste tam kde to je videt na referenci ze to jde dat do jinyho objektu tak to proste do jinyho dat :wink: ze zacatku ti to hooodne usnadni praci pac se v tom nebudes tolik stracet

škodná, šůta, šotolina tak u nas rikame starejm škodovkám este šůtovka :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 6:43 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát črc 14, 2006 1:36 pm
Příspěvky: 264
Bydliště: Nalžovské Hory
OT
Bumpkin: a taky pojizdna rakev :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 7:56 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 25, 2006 1:23 pm
Příspěvky: 429
Bydliště: Pardubice
OT
A když k ní přidáte ještě jeden výfuk tak se tomu dá říkat kolečko..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 8:26 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
ja zase preferujem nazov stara herka (alebo hernia) alebo kraksna...ale mne sa to auto paci (nie to co som spravil, myslim normalnu skodu) ja skody zeriem, 100, 1000 MB, 105, 110, 120, 130, 135, rapid...novsie uz nemam tak rad, pretoze su to chodiace kocky, ja mam rad stare auta, lada, skoda, a mimochodom marne patram po fotkach (ok odteraz po referenciach) skody 1203 (iny nazov nesie TAZ 1500), ani blueprint, ani ziadne referencie..., proste mlada boleslav nedala okolo skody 1203 zrejme nic (alebo ako sa vlastne robia blueprinty, najlepsie z technickych nakresov, nie...?), kto by mi dal nejaky blueprint na skodu 1203...? ok ale to az potom, co si prejdem nejake clanky o modelovani, zatial este stale hladam, ale zdovtedy by mi mohol niekto zo skusenych povedat, ako on zacinal...? clanky, samouka...alebo nieco ine?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 9:32 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 25, 2007 8:51 pm
Příspěvky: 207
no to je teda riadna potvora :lol:

v rozpracovanych je od ice-a tutorial na audi TT, myslim, ze je to celkom dobry postup, skus si to omrknut a keby si chcel videotutorial tak skus 3d-palace.com , uz to sem pisem asi treti krat, si pripadam ako nejaka reklama :lol:
ale doporucoval by som ti najprv sa naucit pracovat so subsurfom, lebo to tak vyzera, ze si to tam robi co sa mu chce, skus este nejake jednoduchsie veci :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 9:42 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
pantau: subsurfom...? ale ja som nepouzil subsurf, ja s nim viem robit, teda trochu...ale na model som subsurf nepouzil :roll: a ten tutos idem kuknut 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 9:43 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
parkrat sem na netu zahlid primo na ten postup jak delam ja tutorial na jednu starsi ladu jenze i od ty doby nemuzu nejit... ja sem zacinal stylem pokus omyl (stale do ted to tak delam) hodne mi pomohli navstevy na www.cg-cars.com a na www.cgtalk.com projdi tam WIP threedy a uvidis kolik nacerpas zkusenosti, jde o to koukat na ty wir snimky a okoukavat topologii pak nechapu proc se tu shanic po referencich na 1203jku kdyz se na googlu vali tolik fotek.... :roll: ach jo nekdy se tam taky koukni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 9:51 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
sak som tam furt, lenze neviem najst blueprint...ani na theblueprint som nenasiel (nooo ten web co si daval link...) ale nejake fotky som nasiel, ale na modelovanie auta je najlepsie mat nafotene viac fotiek, ze interier detaily karoserie a tak, nie? a nie vsetko je zase na nete, a nikoho znameho, kto by mi dovolil fotit 1203 nemam a nikto v okolo ani to auto nema...

napriklad tu su vysledky hladania skoda 1203 interier http://images.google.sk/images?hl=cs&q= ... a=N&tab=wi

a su tam same blbosti, ale idem hladat dalej... :stern: a tiez studovat ten wire...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 515 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz