Právě je ned čer 16, 2024 4:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: .
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2007 9:59 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 28, 2007 10:04 pm
Příspěvky: 400
Bydliště: Harrachov
No když přijmu tvě pojetí buldozeru jako traktoru a středověkého kočáru :lol: (nic proti :wink: ), "hranatost"(zapni subsurf nebo alespoň vyhlazení :wink: ), tak se to docela líbí, ale budeš na tom muset ještě hodně zapracovat, taky bych ti doporučoval vymodelovat kabinu, jestli jí chceš udělat jen jako texturu tak to asi nebude nic moc. A fakt když už nic jinýho tak bych ti fakt doporučoval změnit pneu :lol:, tohle se na buldozer podle mě moc nehodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2007 10:07 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 04, 2006 8:11 am
Příspěvky: 1148
Bydliště: Pardubice
No, opravdu velice zvláštní. :wink:
Pokud bych to měl hodnotit po stránce, funkčnosti, tak toto by možná bylo jen na hromady pěnových míčků, ale jinak by to asi rychle šlo do kytek. Uvidíme, jak budeš pokračovat. Pro někoho to bude možná osobitý styl, ale přiznám se, že pro mne je to spíše naopak, ale nechci předbíhat, protože to může být jen taková lehká designerská studie bez návaznosti na realitu.

Jinak modelově tomu nesvědčí ty papírové stěny. 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2007 10:26 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Sice je to zvláštní a zajímavej model,ale je plnej dost zásadních konstrukčních chyb...

Ty kola se k tomuhle opravdu nehoděj..nejen že by nic neutahly,ale nejspíš by se pod váhou i zhroutili...

Upevnění kabiny k podvozku-respektive nápravám by taky nefungovalo...jakmile by se ocitla o něco větší váha na jedné straně té lžíce,celý se to převrátí...
Nemluvě o tom,že ty náprávy nemáš ani k sobě připevněné...větší váha a nápravy se od sebe "rozjedou"...

Taky se mi nezá mechanismus k ovládání té lžíce...příjde mi zbytečně složitej a nemotornej a ikdyž si tam představím písty,nejsem si jistej,jestli by to skutečně fungovalo...
Navíc bi ti ty spodní ramena "padali" na přední nápravu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2007 10:33 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pát led 12, 2007 7:23 pm
Příspěvky: 120
Bydliště: Červený Kostec
Myslím si že tu nejde až tak o tu konstrukci a jestli se to zhroutí nebo ne ale jde tu o to jak to bude vymodelované a otexturované.

Sice přiznávám že by to mohlo být trošku proprcované ale je to teprve v ZAČÁTCÍCH. A jde tu hlavně o model a ne o kontrukci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2007 10:44 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 04, 2006 8:11 am
Příspěvky: 1148
Bydliště: Pardubice
To bych ani neřekl i u modelu jde ruku v ruce model a konstrukce. Každý model totiž má nějakou konstrukci. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2007 10:50 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Jelikož se jedná o model vycházející z reálného života,měl by mít i patřičnou funkční konstrukci...a to i v netradičním podání...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 02, 2007 5:27 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 23, 2006 1:18 am
Příspěvky: 602
Bydliště: SR, Žilina
Vypadá to zaujímavo. Ale konštrukčne to stále nechápem. Asi by bolo lepšie vychádzať z reálneho buldozera. Nebolo by od veci keby si to trochu vysvetlil - najmä ty tlmiče :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 02, 2007 11:15 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
Uprimne receno, krom otaceni kol (kolem osy) mi neni jasny princip temer u niceho.
1) Stabilita nema s tlumici nic spolecne. Stabilita = siroka zakladna a/nebo nizko polozene teziste.
2)Ta vertikalni tahla co vedou ke kolum na kapote a na strese nechapu
3)Lzici buldozer nezvedne ani omylem. Mas vyreseno pouze naklapeni lzice - coz se u buldozeru moc nenosi
Obrázek

Co se mi libi:
1)Napad
2)Kola nechej. V terenu sice moc nepomohou, ale je nevadi tak jako to vylozene nesmyslne nejsou
3)Lzice je dobra
4)Udelej sirsi zakladnu - kola dal od sebe (do stran), udelej je vetsi, nejake drapaky na ne, celou nadstavbu posun nize - bude pusobit stabilneji.
5)Predelat ovladani lzice - viz vyse.
6)Zaveseni kol uplne zrusit

Zacatek je kazdopadne dobry. tech opa r uprav myslim nezabere moc casu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon pro 03, 2007 5:50 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
Pitris píše:
-


Nebylo by mensi rozliseni? Jen pro priste :) ... Myslete na chudaky se 14" monitorem a rozlisenim 1024x768 :oops: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon pro 03, 2007 7:06 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
Sagi píše:
Pitris píše:
-


Nebylo by mensi rozliseni? Jen pro priste :) ... Myslete na chudaky se 14" monitorem a rozlisenim 1024x768 :oops: .

Bohuzel ne. Mozna sis nevsiml, ale ten obrazek je link (pokud jde zmenit velikost pomoci BBcode - nevim), takze velikost jsem neurcil ja. Za dane situace, kdy jsou potreba kvalitni podklady mi prislo hloupe davat nejaky pidi-obrazek. Promin. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon pro 03, 2007 8:01 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Pitris: heh je sice pekny ze si mu chtel dat referenci :wink: ale uprime si ho spis mel navest na nejaky tutorial a ne aby se hned na zacatku konecne dal do hromad nejyka smyslu plny model vrhl na buldozer todle si davat nebude :)

apple2: uprime bych si byt tebou polozil otazku: staci na tendle model moje sily?? nechci te nijak zvlast odrazovat od tohodle modelu ale style mi prijde jako kdyby si se pokousel nahradit zkusenosti vtim a stale to nedopada dobre :( byt tebou bych spis zacal s nejakyma modelacnima cvicenima aby si si poradne osahal technyky a hlavne topologie, pak by si mel nasbirat nnejake zkusenosti se subsurfem a pak az se vrhnout na takovidle model :wink: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon pro 03, 2007 8:04 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
Bumpkin píše:
Pitris: heh je sice pekny ze si mu chtel dat referenci :wink: ale uprime si ho spis mel navest na nejaky tutorial a ne aby se hned na zacatku konecne dal do hromad nejyka smyslu plny model vrhl na buldozer todle si davat nebude :)

Myslim, ze se mylis. S modelovanim evidentne velky problem nema. Potrebuje referenci. :wink:
Ten buldozer jako model neni tezky. Ma jen hodne detailu, ale nic co by nezvladl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon pro 03, 2007 8:15 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Pitris: heh nejde o to najit tucet ruznejch buldozeru ale udelat jeden a na nej najit reference co je po tom ze si nasel krasnej buldozer ale nejdi k nemu ty detaily treba interier nebo detaily uchyceni ty radlice.... pak mirne nachapu podle ceho soudis ze umi modelovat :roll: heh na pruzinu je totor na 3dscene :roll: a to ze si ho preceta hned ji vymodeloval a rozkopiroval neznamena za umi modelovat :roll: jinak nic clozitejsiho podle ceho by se dalo soudit ze umi modelovat nevidim :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon pro 03, 2007 8:43 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
Pitris píše:
... S modelovanim evidentne velky problem nema....
... jsem napsal.

Bumpe, proboha proc musis temer v kazdem komentari napsat, ze to ma delat znova nebo se na to vykaslat. At to dodela, treba spatne - to jedno. On se v tom porochni, par napadu prileti tady z fora a on bude mi radost z prvniho modelu - a hlavne, nauci se. Nech ho. Uz jsem tady videl nesrovnatelne horsi vykvety.
Smyslem neni dodelat neco, pak se podivat zpet a rict si : "aha... naucil jsem se delat to a ono... takze jedeme znova"... a tak porad dokola. To nesmysl, takhle nedodelas nikdy nic.
Z ceho soudim, ze umi modelovat? To jsem nikdy nerekl. Ale umi toho dost na to, aby dodelal model poskladany vice mene z primitiv (nemodeluje ani postavu ani karoserii, ze). Problem ma ale evidentne s tim, ze po technicke strance to opravdu nemuze fungovat a to primo bije do oci... ne nejsem puritan, ale i fikce musi mit nejaky realny a logicky zaklad.
Pak nechapu, proc v tomto stavu vytahujes (opet) detaily, kdyz resime zakladni koncepci. Na detaily teprve prijde rada.

Pokud udela to, co jsem napsal bude mit solidni zaklad na dalsi experimenty.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz