Právě je čtv bře 28, 2024 11:11 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Demo reel za rok 2015
PříspěvekNapsal: pon pro 14, 2015 6:14 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
Ahoj,
vytvořil jsem demo reel složený z prací které jsem doposud vytvořil.

Zpětná vazba a kritika vítána.



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demo reel za rok 2015
PříspěvekNapsal: úte pro 15, 2015 11:51 am 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
Modelování, texturování, rendering - to je všechno dobrý, je tam pořád co zlepšovat, ale to asi víš sám dobře.
Co mi ale připadá slabý je animace! Působí to strašně prkenně, pózy jsou nevýrazný a celkově to časování - není tam žádný zrychlení, zpomalení. Jestli děláš animace často, tak na tom zapracuj. Na úvod doporučuju skvělej tutorial od Keitha Langa:
http://www.keithlango.com/tutorials/old/popThru/popThru.html
Myslim si, že u animací je mnohem důležitější věnovat ten čas vlastnímu animování, spíš než se vysilovat na environmentu nebo na detailech charakteru. Vem si třeba mimozemšťana z alzy - jednoduchej model, minimální prostředí a dobře udělaná animace a funguje to dobře.

Poslední věc - práce s kamerou !!! Přečti si o tom něco, alespoň základní zásady. Dělej střihy, krátký záběry, v jednom záběru bys měl mít jen jeden pohyb kamery - ne že budeš tou kamerou otáčet sem tam, jak zrovna potřebuješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demo reel za rok 2015
PříspěvekNapsal: úte pro 15, 2015 2:49 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
Super. Díky moc za rady a zdroje. Osobně mě animace velice zajímá a rád bych se jí nadále věnoval. Doposud to byly jen první dva projekty. Nedostatků jsem si vědom. Projekty které jsou ukázané v show reelu jsou bohužel zatím to nejlepší co jsem udělal. Byly to komerční projekty, kde byly nějaké omezující faktory (zejména čas), ale uvědomuju si co jsi mi chtěl říct a určitě na tom zapracuju.

Rozhodně díky za nasměrování ohledně práce s kamerou. Tomu jsem moc pozornosti nevěnoval a nějaké základy kinematografie by stálo za to si nastudovat.

Díky :emo17:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demo reel za rok 2015
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2016 9:50 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
Píšu sem jen abys měl nějakou další odezvu. Demorel je fajn, ale ty dvě výtky od Marka mohu jen podepsat. Animace charakterů trpí absencí rychlejšího (živějšího/realističtějšího) pohybu - hlavně u toho mimozemšťana je to znát.

A pak práce s kamerou a absence střihu. ten mimozemšťan úplně volá po klidnější kameře, mohlo to být klidně jen na statický záběr. a střih by tomu taky slušel. změnit pohled/úhel kamery, dodat nějaký detail nebo polocelek...

zapracuj na tom. potenciál máš velký, těším se na další kousky.

Edit: ať netlachám jen rozumy, přihodím moc povedené krátke video o tom, jak se střihem pracovat:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1016 ... ola/video/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demo reel za rok 2015
PříspěvekNapsal: pon led 18, 2016 11:09 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
Super. Díky za zdroj studijního materiálu. Od té doby co to tu psal Marek, jsem si už trochu zjišťoval nějaké informace a při další práci se to všechno budu snažit použít ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz