Právě je čtv bře 28, 2024 2:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Robo_ONE
PříspěvekNapsal: pát říj 17, 2014 9:28 pm 
Offline
.
.

Registrován: stř čer 11, 2014 2:45 pm
Příspěvky: 9
Ahoj,
tohle je můj jeden z prvních projektů, který jsem si vytvořil v Blenderu 2.7. Zatím jsem na začátku, ale musím říct, že mě pro mě jako výtvarníka je naprosto unikátní program, který mě neustále překvapuje. A divím se že ještě nevyšla nějaká kniha v češtině, a že se celkově víc nepoužívá.
Určitě nemám úplně všecko vychytaný a proto dávám k posouzení.
Díky.


Přílohy:
FINAL_RENDER.png
FINAL_RENDER.png [ 80.32 KiB | Zobrazeno 2682 krát ]
FINAL_RENDER_HLAVA.png
FINAL_RENDER_HLAVA.png [ 183.4 KiB | Zobrazeno 2682 krát ]
SOLID_PREW.png
SOLID_PREW.png [ 130.67 KiB | Zobrazeno 2682 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Robo_ONE
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 9:56 am 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
ondraworrys píše:
A divím se že ještě nevyšla nějaká kniha v češtině, a že se celkově víc nepoužívá.


Kniha v češtině před pár lety vyšla. Nedávno dokonce někdo překládal jakýsi neoficiální manuál do češtiny. Ta kniha je dnes už hodně zastaralá, téměř nepoužitelná. Problém je, že v ČR je podle mého odhadu (opírám se o statistiky mého kanálu na youtube) kolem 50 aktivních uživatelů Blenderu. Velkou část tvoří lidi, co v Blenderu docela umí, a zbytek si dokáže ty informace vyhledat v angličtině. Anglickejch webů o blenderu je opravdu hodně, navíc existuje google translator, kterej s tím překladem pomůže i ne příliš zdatným angličtinářům.

Proč se nepoužívá: Každej, kdo se chce 3D grafikou živit a pracovat v nějakém studiu, se raději naučí standardní software jako je 3DS Max, Maya, ZBrus, Adobe CS apod. Jediný, kdy je dobrý pracovat v Blenderu je, pokud děláš sám na sebe.

Co se týká toho robota: Jako první výtvor je to vpohodě, ale chybí tomu detaily. U těch lidských části bys měl líp definovat ty jednotlivý tvary. Teď to vypadá, jako kdybys to vymodeloval a pak to celý hrozně vysmoothoval (vyhladil). Stylizace je fajn, ale aby to vypadalo dobře, tak za tím tvarem musí být cejtit ta vnitřní struktura (anatomie) - svaly, kosti. Doporučuju aby sis vymodeloval lebku a pak na ni postavil obličej. Dá ti to lepší předsavu, na co všechno musíš myslet, když ten obličej stylizuješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Robo_ONE
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 12:16 pm 
Offline
.
.

Registrován: stř čer 11, 2014 2:45 pm
Příspěvky: 9
Ahoj,
ano vím o té knize byla k Blenderu 2.4. to už je opravdu old.
Pokud je tak málo uživatelů Blenderu, tak se nedivím, že nic nevychází. Je pravda že angličtině je toho dost, s tím nemám problém. Přemýšlel jsem o 3DsMAxu (jsem grafik v tiskárně takže válím v Adobe a Corel), ale na Blenderu je dobrý že je zadarmo, a co jsem viděl tak se v něm dají dělat super věci.

Jinak díky za názor. Je jasné že to má své mouchy, popřemýšlím o tom. Jsem rád že je to aspoň v pohodě. Tu hlavu jsem dělal pomoci sculpt modu to tělo je vymodelovaný a vyhlazený, ale nechtěl jsem aby to byla kůže co visí...spíš jako plastový skelet. Je pravda že ty tvary by mohli být výraznější.

Jestli máš nějaký kanál na youtube rád se podívám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Robo_ONE
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 2:29 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
ondraworrys píše:
Jestli máš nějaký kanál na youtube rád se podívám.

odkaz je tady: https://www.youtube.com/playlist?list=PLp3U8Pq3Qb_P-MxOSfbQdTmfhoOHwj0G6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz