Právě je čtv bře 28, 2024 6:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Proměnná
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 11:41 pm 
Offline
..
..

Registrován: ned led 08, 2012 3:54 pm
Příspěvky: 59
Bydliště: Fiji
ahooj ... posílam link s mou první animací v blendru a mým sound artem ... nakonec i střih, efekty a hudbu jsem udělala v blendru :emo02: krom titulku.. http://www.youtube.com/watch?v=R8LZtl8Q ... e=youtu.be děkuju všem za trpělivost!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proměnná
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 12:16 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
hezke. ale cca po minute me to zacalo nudit a nedodival jsem se. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proměnná
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 9:15 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 19, 2008 11:11 am
Příspěvky: 1144
Bydliště: Praha
Je to prezentacia muziky s doprovodnym videom alebo prezentacia umenia v 3d s doprovodnou hudbou? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proměnná
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 9:31 am 
Offline
..
..

Registrován: ned led 08, 2012 3:54 pm
Příspěvky: 59
Bydliště: Fiji
Ta animace vychazi z mých obrazů a protože stuju nová média chtěla jsem zkusitněco jiného... a hudbu dělám pro sebe krom školy ji do světa moc nedávám, ale od začátku byla plánováná.. navíc to video se mělo promítat na obraz, takze to mělo dostat uplně jiný rozměr. Bohužel nemám moc zkušenosti s Blendrem abych to provedla... např.: to šedé pozadí (scena) tam neměla být..což znamená, že svítít měli jen tylinie a avíc měli problikávat..střídavě se objevovat a mizet... takže tak... teď to spíše vypadá jak videoklip, ale co už nadělám... snad to klapne, bo za chvilec mám obhajoby :emo23: tak jsem zvědavá co komise a můj proff...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proměnná
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 10:04 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 19, 2008 11:11 am
Příspěvky: 1144
Bydliště: Praha
Myslim, ze na taku pracu je zle zvoleny program. Avsak je zadarmo, takze je to tak nejak ruka v ruke. Co sa tyka siveho pozadia, slo by to urcite upravit v blenderu pomocou kriviek alebo levels. Avsak neporadim, tieto veci v blendery nerobim. Urcite to ide nejak cez tie NODy.

Priklad podobneho niecoho v Aftroch. Dokazes si konvertovat zvukovu stopu do klucov a tie nasledne pouzit nejak takto. V podstate uz na cokolvek co ta napadne. Napriklad, ze sa ti bude menit velkost pisma alebo farba podla hudby atd...




Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proměnná
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 11:51 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Tak já mám celkově radši věci spíš reálné než abstrakci, ale (ne)Proměnná mě ani v rámci abstrakcí nezaujala. V zásadě žádné barvy - jasně, jasně, smrqu, já vím... :-) - žádné tvary, žádný vývoj, skoro pět minut se to tam mele pořád stejně nemastně neslaně, ani sebemenší posun, který by ospravedlnil takovou délku - změny barev, tempa, nové objekty, vůbec nic... Myslím, že i úplný začátečník se může snažit aspoň o nějaké minimální harmonické hry barev a tvarů, jakkoli triviálně - tady bohužel chybí i sebemenší náznak něčeho takového... Navíc nechápu, na co bylo třeba ta tělesa modelovat, k tomuhle by úplně stačily dva plany s čárami nakreslenými v Gimpu... No, sorry, nic ve zlém, toť můj pohled, třeba se to jiným bude líbit víc...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proměnná
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 1:12 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 19, 2008 11:11 am
Příspěvky: 1144
Bydliště: Praha
Do umenia a hlavne abstrakcii sa moc nevyznam, takze to hodnotit nemozem. Avsak sa trochu musim zastat Jergona, ze je na tom nieco divne. Aj ked by sa malo jednat o zvizualizovane predstavy alebo cokolvek. Malo by to mat hlavu a patu. Nazvem to jednoducho "dej". Takze ak su to ciarky, ktore maju predstavovat "ztelesnenu muziku", tak by to malo nejak zacat a koncit. Napriklad, ze ich je menej a na koniec ich bude najviac.... proste cokolvek co sa bude aspon trochu podobat scenaru. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proměnná
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 5:24 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon led 23, 2012 7:51 pm
Příspěvky: 110
přijde mi to úděsně stereotipní. Vydržel jsem se na to koukat asi 54 sec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proměnná
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 1:34 am 
Offline
..
..

Registrován: ned led 08, 2012 3:54 pm
Příspěvky: 59
Bydliště: Fiji
Siso: děkuju za nápad ..ty videa... použiju to... teda pokud to v blendru najdu a vše vychytám!


klucííí já si cenním kritiky, ale nenííí to trochu moc na 1 videooo? koneckonců nikdo mě z Vás něják nepoučil... efekty.. barva.. rozptyl... krom Genoma, který mě to poopravil a hodněěě a pak Jan, který mě mě naváděl všema dotazama... Vím, že to je pro někoho nudné, začátečnícké a Já pro Bůh vím ty mouchy....

zaměřil se někdo když .. blender animace nuda.... třeba na hudbu?
Vždyť jste taky umělci... co se trochu povznést... nad blender ne blender....


kritiku beru!! to jooo!!!! Ale pište konkrétně... efekty... prolínánííí... kurva fakt něco k blendru co mě nakopne zasejc někam dopředu!


Genom.. Prosím tě nakopni tu knihu a zamakejte na tom se všema ostatníma .. Já i ostatní blender mimina to oceníme....
myslím tím ... mám tuto kniku Blender - Naučte se 3D grafiku... jenže je na starší verzi...jenže není až tak popisná viz třeba Node Editor.. Efekty.. treba popis... trochu podrobnější - myslím tím jednotlivé funkce... dále jsem se dívala na váš popis te knihy hodně Dobréé..

co se týče tutoriálů .. asi bych dala jen internetové odkazy... taky Vy nebo já jsme se tak učili...

jinak tu knihu klidně koupím... teď mě to vyšlo na plus 400.. takže i Vy ji můžete zpoplatnit ..např.: jako manuál do škol.. a nebo to dejte někde na net, kde když zaplatím třeba xy cenu tak to rovnou stáhnu a navíc to as bude lepší na aktualizaci samotného Blendru...když je tak pokrokovýýý.. nicméně pro školy udělejte tisky... Takže chlapci směle do Tohoo.. Těším se na to !!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proměnná
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 9:23 am 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Když vezmu v potaz to, že jsi video dávala dohromady jako začátečník, tak je to video pěkné. Tu vizualizaci si dokážu představit jako vizuální kulisu na pozadí, tam by mohla fungovat.

Na druhou stranu souhlasím s textem, který napsal Jergon. Jako konzument nemám důvod pustit si to video znovu.
Obávám se však, že zde přímo žádné rady k Blenderu nepomůžou. Chyba je v konceptu.


Shrnul bych to asi takto - zapracuj ještě na myšlence obsahu animace. Postup, jak se animace vytváří už znáš, tak to udělej ještě jednou a pořádně. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proměnná
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 10:26 am 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
michelle píše:
klucííí já si cenním kritiky, ale nenííí to trochu moc na 1 videooo? koneckonců nikdo mě z Vás něják nepoučil... efekty.. barva.. rozptyl... krom Genoma, který mě to poopravil a hodněěě a pak Jan, který mě mě naváděl všema dotazama... Vím, že to je pro někoho nudné, začátečnícké a Já pro Bůh vím ty mouchy....

zaměřil se někdo když .. blender animace nuda.... třeba na hudbu?
Vždyť jste taky umělci... co se trochu povznést... nad blender ne blender....


Na tomhle projektu osobně nejvíc oceňuji, žes ho i přes takřka nulové znalosti Blenderu dotáhla až do konce. Nicméně na začátek to bylo asi trochu velké sousto - pětiminutovej videoart chce už nějakou nosnou myšlenku. Přijde mi to trochu, jako bys dala dítěti do ruky olejové barvy a chtěla po něm, aby namaloval Monu Lisu. Výsledek bude asi mizerný, protože dítě vůbec neovládá ten nástroj (médium). Neříkám, že je to špatně, ale než se pustíš do dalšího velkého projektu, tak je důležité, abys poznala, jaký má blender nástroje a jak se s ním dá pracovat. Projdi si nějaký tutoriály (v angličtině jich je spousta i pro začátečníky), sleduj videa ostatních pro inspiraci, ať víš, co všechno se v blenderu dá udělat. Přijde mi, že blender jako nástroj tě v současný době příliš limituje a pokud ho chceš používat, tak se musíš naučit alespoň základy.

A co se týká toho poučení, o kterém píšeš, tak tohle fórum je především diskuzní a není primárně určené k tomu, aby ti pokročilejší učili začátečníky i věci, které se dají dohledat na internetu. To, že ti Jan s Genomem pomohli, ber jako jejich velikou laskavost a ne jako něco, co ti tady poskytne každý.

Každopádně doufám, že jsem tě příliš neodradil, a těším se na tvůj další projekt.
Marek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz