Právě je čtv bře 28, 2024 9:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 8:35 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
ja bych vector blur neresil. nevidel jsem nikdy podobnou fotku, kde by bylo letadlo rozmaznute (maximalne tak jakasi stopa za nim.

jedna poznamka - pred rokem 1989 se komunisti tusim psali KSCS (komunisticka strana ceskoslovenska).

ten barevny styl mi docela sedel u tech dojplosniku, tady je to uz ulet. imho zatim nejslabsi obrazek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 9:58 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Ach jo, a víš, co já se s tím vzorkem nadřel...? :-) Nakonec, nevím, co s těmi barvami máš - světlý okr byl v Rusku běžně užívaný odstín, modrá zespodu zhruba v tomhle odstínu taky, hnědočervená teda ne, ale třeba Jaka 15 jsem v ní už taky viděl... Ale slibuju, že příště to bude podstatně pochmurnější ladění, včetně kamufláže... :wink:
Jinak komunisti se před revolucí psali KSČ. KSČR je zkratka, kterou jsem si vymyslel, aby to bylo trošičku jinak... :emo02:


Naposledy upravil Jergon dne pon kvě 16, 2011 7:56 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 11:31 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 26, 2007 8:23 pm
Příspěvky: 399
Nechapu
takove zabijeni casu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 7:53 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Na něčem se učit musím, ne? Taky jsi býval nováček a moc toho neuměl... Nebo tobě snad dala skilly sudička už do kolébky? Jestli jo, tak ti to požehnej pánbu, ale my ostatní takové štěstí bohužel nemáme... :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 5:41 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát čer 06, 2008 5:13 pm
Příspěvky: 571
Bydliště: Wallachia (Vsetín)
Tak se zkus zaměřit třeba na něco jiného, vymodelovat svůj pokoj, nebo oblíbenou věc, nebo "něco"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 10:09 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
To samozřejmě můžu, ale jak už jsem psal, nebaví mě moc dělat věci, které můžu běžně vidět jinde - fotografie originálu bude vždycky lepší než jakýkoli 3D editor (nebo přinejmenším snadněji poříditelná), natož pak skutečný pohled očima... :-) Obdivuju lidi, co se dřou nevímjak dlouho s tím, aby vymodelovali rozebrané rádio nebo kolejnici, ale to by nebylo nic pro mě. A pak, myslím, že pokud chci, aby moje tvorba v budoucnu za něco stála, nestačí se jen naučit ovládat Blender a "obkreslovat", ale získat cit i pro věci, které si musím domýšlet. Smrq mi tu třeba už několikrát vyčetl necitlivost pro barvy a snad má částečně pravdu - a třeba to mi modelování reality, kde to jen obšlehnu, nedá. Myslím, že tím, co tu dělám, snad nikoho neurážím a i když jsem zelenáč, visí tu i horší věci. A krom toho mám stejně nápady už jen na tři další obrázky, takže ani moc místa nezaberu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 10:37 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
Jergon:Jedna věc je dělat takové obrázky co děláš Ty s technickou kvalitou, která je neobstojná a druhá věc je to propracovat po všech strankách a udělat poveděnější dílko. Pokud si mákneš na všech aspektech 3D grafiky tak to bude o něčem jiném, ale beru, že začínáš, ale klaď si otázku proč se nejdřív učí kreslit realita a až zvládneš realitu exceletně tak se můžeš pokusit o vlastní tvorbu desing apod.

pro info tohle mě vyhecovalo když jsem s Blenderem uměl už něco málo http://www.3dgrafika.cz/img/_gallery/15/15260.jpg 2 týdny práce z roku vloženo: 18.7.2004


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 10:47 pm 
Offline
..
..

Registrován: čtv říj 01, 2009 4:42 pm
Příspěvky: 49
to Jergon: Libi se me co delas a ze si za tim stojis. Ja sam sice military tematum neholduju, ale libi se mi to nadseni, se kterym do toho jdes. Rekl bych ze si v posledni dobe jednim z nejaktivnejsich lidi na tomto foru a myslim ze pokud ti to nadseni vydrzi aspon 5 let tak muzes zatracene dobrej. Drzim ti pesti a jen tak dal. A nenech se odradit :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 12:05 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
imho to zbytecne resite. jergonovi nikdo nezakazoval tohle delat, jen si par lidi povzdechlo, ze v jeho praci nevidi smysl.
i to je forma kritiky, kterou jergon jiste zada, kdyz sem obrazky dava. a pro vyvoj zacatecnika je kriticke zhodnoceni prace nesmirne dulezite.

zde bych se ale jergona rad zastal. ja v jeho praci smysl vidim a pokud ho to bavi, mel by v tom pokracovat. nevidim duvod, proc se trapit s fotorealistickymi pracemi, pokud ho to nebavi. at dela, co je mu mile. topologie je topologie a textura je textura. je jedno, zda delam realny objekt nebo neco smysleneho. jergon se uci a pro zdokonalovani schopnosti stejne dobre poslouzi oboje. a ze na tech vecech sedi jiste mnoho hodin je nezpochybnitelne. jen ty textury byly hromada prace, o modelech nemluve...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 10:32 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Krásné, ale tohle je fakt nivel, na který mi ještě hezkých pár let zbývá... Je mi jasné, že modelování reality je základ, to se nakonec doporučuje třebas i kreslířům, ale ty letadla si přece s výjimkou toho zbarvení nevymýšlím, jsou to skutečné objekty, které dělám podle výkresů, fotek a modelů, takže to vlastně cvičení na modelování reality taky je... Ne, opravdu nejsem tak naivní vůl, abych si tu chtěl hrát na designéra, když vím, jak málo umím - prostě mám jen pocit, že dělat to, co mě baví, mě motivuje víc, abych ty roky dřiny ke skutečné kvalitě vydržel. A že přitom vítám konstruktivní podněty od zkušenějších a ty méně náročné třeba i rád pobavím, to snad taky není na škodu, proto sem dávám, co zplodím... Ostatně i takový Denko si v dobách, kdy na tom nebyl líp než teď já, plácal nějaké Starwarsy a fantasy slátaniny, které byly vymyšlené úplně. Na rozdíl od věcí, co dělám já...
Každopádně ale dík, že jste mi navodili trochu depku, na další obrázek se to bude hodit... :-)






G_Taurus píše:
Jergon:Jedna věc je dělat takové obrázky co děláš Ty s technickou kvalitou, která je neobstojná a druhá věc je to propracovat po všech strankách a udělat poveděnější dílko. Pokud si mákneš na všech aspektech 3D grafiky tak to bude o něčem jiném, ale beru, že začínáš, ale klaď si otázku proč se nejdřív učí kreslit realita a až zvládneš realitu exceletně tak se můžeš pokusit o vlastní tvorbu desing apod.

pro info tohle mě vyhecovalo když jsem s Blenderem uměl už něco málo http://www.3dgrafika.cz/img/_gallery/15/15260.jpg 2 týdny práce z roku vloženo: 18.7.2004


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 2:20 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Rok 1945

Třebaže Vůdcovo vítězné tažení nemohl pochopitelně zastavit nikdo a nic, nutno přiznat, že objev profesora Heinze Kronera na počátku pětačtyřicátého roku mnohé usnadnil a proměnil vleklý konflikt ve skutečný blitzkrieg. Zbraň schopná jediným krátkým výbojem znehodnotit v okruhu několika mil mozkové synapse všem lidským tvorům a přivést je k rychlé smrti, neměla protivníka. Vzhledem k její relativně nevelké hmotnosti byla od počátku plánována k umístění na letouny (především kvůli možnosti rychlého přesunu a montáže zařízení v bezpečném týlu), pro tento účel byly urychleny práce na vývoji proudového stroje Horten Ho-229, který už sám o sobě představoval nemalou hrozbu pro nepřátelské letecké síly. Zvláštní letecká divize Nibelung Krieger byla založena 10.ledna, o tři dny později vzlétli nad frontová území první hirnjageři. Jejich poslání bylo výjimečně zodpovědné a zdaleka ne tak snadné, jak by se mohlo zdát - museli být schopni nacházet místa s největším soustředěním nepřátelských mužů a zároveň s minimálním zastoupením vlastních sil a civilního obyvatelstva, to vše s vysokým rizikem vlastního ohrožení (při jakémkoli, i malém zásahu musel být celý letoun i s pilotem pochopitelně rozmetán zabudovanou náloží doslova na prach). Přesto bylo konečné vítězství otázkou několika dalších měsíců, selhaly veškeré nepřátelské pokusy o protiobranu i o získání tajemství ochranných přileb, jimiž byli vybaveni pouze samotní piloti...
Po vítězství Říše byla všechna Kronerova zařízení protokolárně zneškodněna, důležité součásti zničeny a torza následně vystavena ve všech muzeích na Vůdcově území na věčnou památku jeho lidu. Fámy, jež se vyrojily v následujících letech - totiž že přístroje jsou stále potenciálně činné a budou znovu uvedeny do chodu, až říšští vědci dokončí šlechtění nadřazené rasy, jež má nahradit stávající lidstvo - jsou vlastizrádnou lží a jejich šíření se trestá smrtí...
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 6:11 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 31, 2007 2:39 pm
Příspěvky: 569
Bydliště: ČR> Frýdek-Místek >Frýdlant n.O.> Pržno
hmm mno příběh, zajímavý, jako vždy, ale zajímalo by mě k čemu je ta anténa (?) na čumáku - nenarušuje tak trochu aerodynamiku? spíš ych to smykal za letounem a ne tohle ale spíš jenom nějaký kus drátu či cosi malého


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 6:42 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
Aby som aj ja pridal nejaku tu kritiku...
V prvom rade myslim ze chalani maju v comsi pravdu. Vymodelovat lietadlo IMHO je podobne s modelovanim auta. A myslim si ze 80%ludi na foru (pokrocilejsich) si ani len netrufnu sa do auta pustit. Ja osobne by som pri mojich skusenostiach modelovat káru nesiel. Keby to bolo take lahke neboli by na poprednych prieckach stranok ako turbosquid.com a pod. ludia ktori predavaju modely stihaciek. V 1. rade by si mal skusit technicke modelovanie na urovni ja neviem zbraní alebo niečoho lahšieho. IMHO auta su na modelovanie najtahsie.

K obrazku - IMHO pohlad kamery mi akosi zmensuje to lietadlo vdaka tomu stlpu , mohol si dat nejake uprsane pocasie ale bez toho stlpu, farby su akstak OK ale vadi mi tam ta textura lietadla (vyzera ako proceduralna textura za pouzitia vzorky Voroni)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 6:58 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
imho je ta "antena" na cumaku ta smrtici zbran, ne? :-) kazdopadne souhlasim, ze je tam strasna a urcite bych zvolil nejaky ladnejsi/aerodinamictejsi tvar.

celkove barevne ladeni je podle me nejzdarilejsi, ze vsech techto obrazku. konecne to neni "cirkus".

elektricky sloup mi ve scene nevadi, docela mi tam pasuje. spis premyslim, proc je tak straslive leskly? stahnul jsi mu specularitu? drevo by melo byt matnejsi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: A.H.A.
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 10:57 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Anténa na čumáku nevím, na co je (nejspíš na radar) - ale nevymyslel jsem si ji, ta na některých obrázcích Hortenu opravdu je, viz. třeba zde: http://images.google.com/imgres?imgurl= ... 94&bih=636 Smrtící zbraně jsou ty věci pod křídly...
Barva je volnou variací na německé stříkané kamufláže - ty vesměs připomínají naše interní textury, ale náckové holt tenkrát o Blenderu nic nevěděli... :-)
Sloup jsem prostě chtěl mít líznutý tím strašidelným světlem od blesků, kvůli atmosféře - takže je to částečně "umělecká" licence, částečně třeba tím, že je mokrý od prudkého deště... :wink:
S tím, že bych měl cvičit techniku, modelovat realitu etc., beru, věřím vašim radám a hned jak dokončím tuhle malou řadu, vrhnu se na taková modelářská cvičení a budu se učit dál a hloub. Prozatím to můžete brát jako takový můj malý milník, projev živelné radosti nováčka nad tím, že zvládl základy a dokáže uplácat aspoň něco. Ostatně nikde nic neprodávám, na zkušeného si nehraju a i to, co už znám, mě stálo slušnou louži potu... :-)


Naposledy upravil Jergon dne čtv kvě 26, 2011 11:20 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz