Právě je čtv bře 28, 2024 2:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Došlo víno!!!
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 1:55 pm 
Offline
..
..

Registrován: úte úno 08, 2011 6:01 pm
Příspěvky: 41
Tak tady je můj poslední výtvor v Blenderu. Zabralo mi to jeden večer. Nápad přišel, když jsem zrovna popíjel bílé :-D . Materiál vína by šel trochu vylepšit, ale já byl s výsledkem spokojený i tak. Sklenice je renderovaná v Luxu, protože takového výsledku bych se asi v internalu nedočkal. Ti malí caparti jsou ale naopak renderovaní v internalu. Dohromady jsem to pak poskládal v AAE. Doufám, že se bude líbit :-).


Přílohy:
vino.jpg
vino.jpg [ 107.68 KiB | Zobrazeno 1539 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Došlo víno!!!
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 2:38 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 6:52 am
Příspěvky: 322
Bydliště: hokna
Pravda, na první pohled jsem myslel, že to jsou olivy, ale pak mi došlo, že to jsou hrozny.
Nicméně se mi to líbí, zvlášť ty hrozny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Došlo víno!!!
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 3:34 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 08, 2009 7:26 pm
Příspěvky: 312
Fakt fešný, taky jsem si myslel že jsou to olivy. Nápad super sklenice je taky dobrá ale to víno, to by chtělo ten materiál dodělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Došlo víno!!!
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 6:45 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát čer 06, 2008 5:13 pm
Příspěvky: 571
Bydliště: Wallachia (Vsetín)
:emo17: :emo17: Tohohle scánáře se vždycky děsím (že mi dojde víno) :-D Fešný nápad, jen mi chybí "crbnutí" vína na dně sklenice :-)
Přátelkyni se to taky moc líbí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Došlo víno!!!
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 9:05 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 08, 2009 7:26 pm
Příspěvky: 312
Trošku jsem se dotoho zadíval, a napadlo mě že by jsi nemusel dělat materiál vína, ale nechat to jako olivy a dát tam já nevím sýr atd, jako zátiší :emo35:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Došlo víno!!!
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2011 9:16 am 
Offline
...........
...........
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 18, 2004 4:13 pm
Příspěvky: 1898
Bydliště: Slovensko, Bratislava
:emo35:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Došlo víno!!!
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2011 12:17 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Hezké, ta sklenice je fakt dokonalá, říkal jsem si, jestli je to model nebo fotka... :-) Á propos: co pořád máte s těmi vnějšími rendery? Já bych vůbec nepoznal, že toho půlka byla vyrenderovaná tady a druhá půlka zas v něčem jiném... Je to fakt k něčemu, ty vnější rendery? Asi jsem slepoň, ale já v tom fakt nevidím rozdíl... :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Došlo víno!!!
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2011 2:41 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 08, 2009 7:26 pm
Příspěvky: 312
Jergon: Rozdíl je v tom obrovský, externí rendery, jako luxrender, yafara nebo třeba indigo, jsou fyzikální rendery. Potom záleží na tom co cheš renderovat. Jde li třeba o sklo jako tady, je nejlepší volba externí render, páč skvěle zvládně odlesky, průhlednost atd., které budou vypada víceméně reálně. (Taky záleží na skilu umělce ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Došlo víno!!!
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2011 10:05 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Aha, jasně... No, já mám ještě spoustu času a učení, než mi na takovýchhle detailech začne záležet... :-) Ale ta sklenice fakt vypadá hodně přesvědčivě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Došlo víno!!!
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 1:03 pm 
Offline
..
..

Registrován: úte úno 08, 2011 6:01 pm
Příspěvky: 41
bobbin: díky! Jsem rád, že se líbí. S těma olivama je to pravda, uvažoval jsem, že spíše udělám olivy s Martini, možná na to časem přijde a budu mít potom celou sérii alkoholických nápojů :-D .

boogie: jojo, opět ty olivy :-D . Příště pokud bude víc času pokusím se o realističtější výsledek :wink: a třeba tu scénu se zátiším. Jinak dík!

Still-Alive: bez vína a piva by to nešlo to néé :-D (alespoň u mě, ale samozřejmě s mírou). To cvrnknutí na dně je dobrý nápad, takové detaily jsem bohužel nedoladil. Je to výzva příště udělat komplet scénu se vším všudy. P.S. dík tobě i přítelkyni :-)

zgerbiak: :emo36:

Jergon: boogie to popsal dobře. Tyto fyzikální renderery používají algoritmy, které co nejdůvěryhodněji kopírují skutečné fyzikální jevy. Blender internal je dobrý základ, ale je i dobré si rozšiřovat zkušenosti a otestovat vše ostatní a prozkoumat výhody a nevýhody (např. zkusit Lux, Indigo a Yafaray), a internal je taky právě skvělý na kombinování s externími renderery. Já např. pokud potřebuju vyrenderovat objekt, který má sss (subsurface scattering) volím blender internal, pokud se jedná o sklo, nebo architekturu, či jinou produktovou vizualizaci, kde mi jde opravdu o fotorealistický výsledek volím jednoznačně externí renderer. Ale je to taky samozřejmě hodně o osobních preferencích. Určitě ti doporučuji si o tom něco zjistit. Uvidíš, že to pomůže :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Došlo víno!!!
PříspěvekNapsal: stř dub 27, 2011 1:02 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 27, 2005 11:05 am
Příspěvky: 337
Bydliště: Brno/Olomouc
Vysledek vypada velice solidne, predevsim sklenice. Kdyz uz tu padla rec o sss, myslim, ze prave hroznum by to prospelo. Ikdyz by nejspis nebyly tak vkusne stylizovane.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz