Právě je pát bře 29, 2024 11:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 21, 2008 1:03 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
Když pak ale oddálí kameru až za hrany toho pokojíku tak bude vidět že tam ty stěny nejsou. Navíc jsou velmi důležité při simulaci nepřímého osvětlení fotony. (Nevím jak se to menuje v Blenderu, ale obecně je to Global Illumination)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 21, 2008 6:19 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 27, 2005 11:05 am
Příspěvky: 337
Bydliště: Brno/Olomouc
no, kdyz oddalis kameru a pouzijes vetsi ohnisko, uvidis zhruba stejnej vyrez, akorat veci budou mit jinou velikost, to co bude dal od kamery bude vypadat mnohem vetsi, na simulaci normalniho "lidskyho" pohledu se doporucuji ohniska kolem 50mm. http://www.fotografovani.cz/art/forec_d ... ml?tisk=on
V odkazu trocha teorie o ohniscich.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 21, 2008 8:08 pm 
Offline
......
......

Registrován: pát říj 05, 2007 6:32 pm
Příspěvky: 919
ale na architekturu sa používa tak 19-25 :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 21, 2008 10:42 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 04, 2006 8:11 am
Příspěvky: 1148
Bydliště: Pardubice
to Antharon: přiznám se, že s tím si nejsem úplně jistý. :wink:
Samozřejmě záleží na motivu, ale my jsme většinově používali pro běžné focení architektury ohnisko spíše 35-50. 8) Ale možná se mění doba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon pro 22, 2008 11:39 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 25, 2005 3:23 pm
Příspěvky: 714
Bydliště: Pardubice
někdo tady říkal, že mu chybí konferenční stoleček. Já na to, že k nim mám odpor, prostě se mi nelíběj :) navíc vem si. že tady by hrozně omezoval v pohybu, protože ta sedačka je do "U", takže ve víc lidech by ses při každé cestě od filmu do ledničky :) podupal s lidma okolo..

taby@velikost pokoje: no jo, ja jsem nejdriv udelal "boxik" a ten pak zaplnil vecma. Ale docela by me zajimalo, jak to bude treba s 50 mm objektivem vypadat, mozna to zksuim. Znamenalo by to posunout steny a tim padem upravit mapovani nekterych textur, ale mrknu na to.

Solid Liquid: a nevis, jak by to slo zlepsit?Protoze tohle je render s Cache + Photony (80000K), na "Best" kvalitu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon pro 22, 2008 7:26 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: sob srp 20, 2005 5:03 pm
Příspěvky: 539
[quote="lz"]někdo tady říkal, že mu chybí konferenční stoleček. Já na to, že k nim mám odpor, prostě se mi nelíběj :) navíc vem si. že tady by hrozně omezoval v pohybu, protože ta sedačka je do "U", takže ve víc lidech by ses při každé cestě od filmu do ledničky :) podupal s lidma okolo..
quote]
Pche, a kde si ten kopec ludi, do ktorych budes kopat pri ceste po pivo, polozi kafe??? Alebo pivo, ci popolnik???? Ak mas maly priestor je ulohou architekta zvladnut to tak, aby tam bolo vsetko. Ak mas odpor ku stoliku, tak to by si asi zakaznika nepresvedcil... A fakt by ma zaujimalo, ci v dome nemas ziadny stol ci co....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv pro 25, 2008 5:09 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: ned led 13, 2008 3:08 am
Příspěvky: 132
Bydliště: Jablonec nad Nisou
vypada to fajne :) ale taky bych mel par pripominek... jedna je na tu stenu, ale to uz tu nekdo zminoval a druha je, ze mi tam dost chybi neco jako zaclona, protoze takhle to je jako vykladni skrin z ulice a navic by to mohla dost ozivit :) (a prez softbody by to nemuselo dat ani tolik prace ;))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv pro 25, 2008 7:18 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
Kisha2 píše:
vypada to fajne :) ale taky bych mel par pripominek... jedna je na tu stenu, ale to uz tu nekdo zminoval a druha je, ze mi tam dost chybi neco jako zaclona, protoze takhle to je jako vykladni skrin z ulice a navic by to mohla dost ozivit :) (a prez softbody by to nemuselo dat ani tolik prace ;))

V moderně zařízeném interiéru nebývají záclony až tak obvyklé. Mě osobně tam vůbec nechybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob úno 07, 2009 12:21 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 13, 2008 11:41 pm
Příspěvky: 275
Bydliště: Slovensko, Svätý Jur
Aj ja som mal tento problem so sikmimi stenami, tak som ptosku posunul kameru, a znizil perspektivitu, dal tam zoom...

len ten tien tej malej casit pohovky sa mi zda trochu flakaty
inac super


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz