Právě je čtv bře 28, 2024 8:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Auto - Kapka
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2008 8:08 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
Můj neúspěšný projekt do soutěže Peugeotu.
Rendroval jsem to v LuxRenderu.
Více zde: http://www.3dgrafika.cz/showimage.php?id=28573


Přílohy:
Kapka5_small.jpg
Kapka5_small.jpg [ 198.92 KiB | Zobrazeno 3805 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2008 8:33 pm 
Offline
..............
..............

Registrován: úte črc 13, 2004 12:18 am
Příspěvky: 2550
Vítám tě tady mezi námi :)

Až teprve co jsem si přečetl ten název toho konceptu tak mi došel ten jeho tvar. jak dlouho tě trval vyrenderovat jeden z těch renderů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2008 9:06 pm 
Offline
......
......

Registrován: pát říj 05, 2007 6:32 pm
Příspěvky: 919
s tým sa imho nedá vôbec jazdiť... veď to má podvozok nižšie jak formula....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: render time
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2008 9:27 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
No, rendroval jsem to strašně dlouho. Každý z těch pěti snímků tak 15 hodin - a pořád je tam spousta šumu (a to jsem ho i trochu redukoval), ale deadline se blížil...
K tomu podvozku - jde o koncept na téma automobil v megalopoli budoucnosti - předpokládám, že za pár (set) let už nebudou v silnicích takový díry, jako dnes:-), a hlavně je to koncept a tak jsem chtěl, aby to vypadalo především hezky...
Jo a v těch kolech jsou takový vrtule, který by měly vysávat vzduch z kapes v podvozku. Takže taková obdoba difuzoru, akorát ty lopatky jsou otočné, takže se dá ve zlomku vteřiny měnit přítlak zvlášť na každém kole. V krizových situacích (brzdění, při smyku, nebo třeba při akceleraci) se přítlak zvýší, jindy je ale nižší, aby se snížil odpor vzduchu a valivý odpor. Taky by se tím dal redukovat boční náklon v zatáčkách.
No a to je konec pohádky - v praxi by to asi moc nefungovalo:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2008 9:41 pm 
Offline
..............
..............

Registrován: úte črc 13, 2004 12:18 am
Příspěvky: 2550
maraCZ:hlavne se divim ze nekdo pouziva LuxRender pri jeho pomalosti oproti Indigu se mi zda ze je o dost pomalejsi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2008 9:43 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
Ragnos píše:
maraCZ:hlavne se divim ze nekdo pouziva LuxRender pri jeho pomalosti oproti Indigu se mi zda ze je o dost pomalejsi


jezis to je hanba, ja som este o LuxRenderi nepocul :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: dokelu... :(

P.S.: asi ho skusim :P 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: luxrender
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2008 9:52 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
ja sem indigo instaloval teprve nedavno a jeste jsem ho poradne nevyzkousel, ale na prvni pohled me ten luxrender pride takovej pohodlnejsi - sirsi nabidka prednastavenejch materialu, vetsi moznost nastaveni renderu, ale ta rychlost je nic moc, musim ale podotknout, ze ta scena mela hodne vertexu (kolem pul milionu, jestli se dobre pamatuju)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte srp 12, 2008 12:05 am 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
maraCZ: nejde o pocet vertexu ale spis o pocet fejsu :wink: a pul milionu nejni moc :) to je na auto spis malo :wink: prumer je tak 700 000 fejsu (a trochu obdobnej pocet vertexu), pokud ti jde o cas zkus Vray lepsi vysledek za kratsi cas :wink:


Antharon: heh ty si asi nevidel poradnej sportak co?? :lol: mrkni jak jsou nizkou auta od Ferari nebo Lamborghini :lol: to kolikrat nejni ani 5cm :wink: a kdyz mas kvalitni vejskove stavitelnej podvozek tak dosahnes i mensi vysky podvozku :) treba VW Tuareg ma bezvadne vejskove stavitelnej podvozek a vyska se da menit az o 15cm (tim rozmerem uz si nejsem tolik jistej radsi sem dal min nez vic :lol: ) + tuhost , no a abych neuvadel jen drahy auta tak staci uves Skoda Octavia Scout :wink:, no a abych byl este vic konkretnejsi tak dneska v novejch autech mas hlavne na to rezimy (ridici jednotky) a nemusis jet zrovna v nejakym SUVcku staci obyc auta takovej Citroen to dava pomalu do kazdejch svejch modelu (samozdrejme za priplatek) dneska v aute za ridice praktycky vsechno dela nejaka ridici jednotka :wink: a dokonce i ten podvozek hlida ridici jednotka tudis ta vejska auta nejni tak nerealna :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte srp 12, 2008 2:52 pm 
Offline
......
......

Registrován: pát říj 05, 2007 6:32 pm
Příspěvky: 919
Bump: ale na našom obruvníku by si si s tým nezaparkoval :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte srp 12, 2008 3:34 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 16, 2005 7:31 pm
Příspěvky: 408
já bych to s výškou podvozku taky nepitval, nehledě na to že pokud se podíváš na nějaký koncept , tak skoro vždycky mají malou světlou výšku a brutální rozměr kol. Jinak koncept to je pěknej, a celkem ci to dovedu představit v realu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte srp 12, 2008 4:29 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
KIWI: jj presne v realu si to taky dovedu predstavit :wink: prijde mi to dost podobny jako ten VW koncept co ujede na 1L benzinu 100km :) vypada dost podobne :wink:

Antharon: co ty vis jestli je to v klidu a nemusis nejdriv nafoukat podvozek jako u citroenu :wink: :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte srp 12, 2008 6:20 pm 
Offline
......
......

Registrován: pát říj 05, 2007 6:32 pm
Příspěvky: 919
njn, mojej mame by sa to páčilo :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz