Právě je pát dub 26, 2024 8:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: jedna slecna me vzala za ... srdce :)
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2006 8:46 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon lis 14, 2005 2:49 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Kralupy
jedna slecna me vzala za ... srdce :)


Přílohy:
forever_and_ever_low.jpg
forever_and_ever_low.jpg [ 65.15 KiB | Zobrazeno 1830 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2006 9:32 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 17, 2006 1:16 pm
Příspěvky: 153
Bydliště: Zlín
ty postavy vypadaji jako s Poseru, mam pravdu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ano
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2006 9:43 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon lis 14, 2005 2:49 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Kralupy
ano je to tak z Poseru 6, nemel jsem cas to modelovat, takze jsem si vypomohl, jinak vse original Blender :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2006 8:24 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: sob srp 20, 2005 5:03 pm
Příspěvky: 539
no,ale tym postavam si mohol dat nejaku farbu alebo aspon iny odtien oblecenia ,ak to bol zamer mat to ciernobiele, a nie lenivost to omaterialovat, tu to ale skor vyznie ako lenivost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Proc lenost
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2006 10:31 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon lis 14, 2005 2:49 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Kralupy
Proc lenost ? Prave, ze to byl zamer. V Poseru 6 jsem mel postavy uz otexturovane a v zasade jsem nemusel nic resit, takze jsem materialy rusil! Osobne mi prijde kombinace neceho cernobileho a barevneho zajimava. Pohrat si se svetlem atd. Take to je otazka kompozice, prosazeni hlavniho motivu a potlaceni neceho mene vyznamneho. Vseho moc skodi a v jednoduchosti je sila. Teda podle me. Prijde mi zajimava kombinace jen barevnych modelu s jen proceduralnim materialem, ne bitmapovou texturou - to tedy neni tento pripad. Skoro kazdy texturuje a resi textury ja zas tolik ne. Sice se texturovanim nejake detaily dodaji, ale nektere se ztrati. Tolik muj nazor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proc lenost
PříspěvekNapsal: úte říj 31, 2006 9:22 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 20, 2004 6:14 pm
Příspěvky: 594
vaba píše:
Proc lenost ? Prave, ze to byl zamer. V Poseru 6 jsem mel postavy uz otexturovane a v zasade jsem nemusel nic resit, takze jsem materialy rusil! Osobne mi prijde kombinace neceho cernobileho a barevneho zajimava. Pohrat si se svetlem atd. Take to je otazka kompozice, prosazeni hlavniho motivu a potlaceni neceho mene vyznamneho. Vseho moc skodi a v jednoduchosti je sila. Teda podle me. Prijde mi zajimava kombinace jen barevnych modelu s jen proceduralnim materialem, ne bitmapovou texturou - to tedy neni tento pripad. Skoro kazdy texturuje a resi textury ja zas tolik ne. Sice se texturovanim nejake detaily dodaji, ale nektere se ztrati. Tolik muj nazor.

To je vsechno hezke ale faktem je, ze bez tech postav by ta scena pusobila o nekolik radu lepe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proc lenost
PříspěvekNapsal: úte říj 31, 2006 4:19 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon lis 14, 2005 2:49 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Kralupy
mad_eye píše:
vaba píše:
Proc lenost ? Prave, ze to byl zamer. V Poseru 6 jsem mel postavy uz otexturovane a v zasade jsem nemusel nic resit, takze jsem materialy rusil! Osobne mi prijde kombinace neceho cernobileho a barevneho zajimava. Pohrat si se svetlem atd. Take to je otazka kompozice, prosazeni hlavniho motivu a potlaceni neceho mene vyznamneho. Vseho moc skodi a v jednoduchosti je sila. Teda podle me. Prijde mi zajimava kombinace jen barevnych modelu s jen proceduralnim materialem, ne bitmapovou texturou - to tedy neni tento pripad. Skoro kazdy texturuje a resi textury ja zas tolik ne. Sice se texturovanim nejake detaily dodaji, ale nektere se ztrati. Tolik muj nazor.

To je vsechno hezke ale faktem je, ze bez tech postav by ta scena pusobila o nekolik radu lepe.

Nemohu souhlasit. Pokud tam bude jen planeta se srdicky, tak to bude jednoducha infantilita - mozna trochu drsny vyraz, ale podle me to tak je. Takze vysledek obrazku neni ani planeta, ani postavy vpravo, ale je tam urcita vzajemna souvislost. Vysledek je neco mezi tim a neni to hned videt a tomu je take prirazen nazev. Pochopitelne se na ten muj vytvor muzete divat jen technicky, tj. jestli to je dobre odvedena prace. Tam uz se treba nejake mezery najdou viz. predchozi debata


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proc lenost
PříspěvekNapsal: stř lis 01, 2006 12:00 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 15, 2005 10:57 pm
Příspěvky: 637
Bydliště: Brno
vaba píše:
Pochopitelne se na ten muj vytvor muzete divat jen technicky, tj. jestli to je dobre odvedena prace.


no pekne dekuju :) to zni jako porusovani svobody slova :) ja jsem myslel, ze se muzeme vyjadrovat i k obsahu prezentovanych praci, ne jen k technickemu zpracovani - tak PARDON za tu drzost.
jinak se mi to zda infantilni tak jako tak :) kdyz uz delas takovy pekny obrazek asi bych to do toho kyce vic prehnal at uz to magrady :) takhle je to napul cesty


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proc lenost
PříspěvekNapsal: stř lis 01, 2006 5:51 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon lis 14, 2005 2:49 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Kralupy
vklidu píše:
vaba píše:
Pochopitelne se na ten muj vytvor muzete divat jen technicky, tj. jestli to je dobre odvedena prace.


no pekne dekuju :) to zni jako porusovani svobody slova :) ja jsem myslel, ze se muzeme vyjadrovat i k obsahu prezentovanych praci, ne jen k technickemu zpracovani - tak PARDON za tu drzost.
jinak se mi to zda infantilni tak jako tak :) kdyz uz delas takovy pekny obrazek asi bych to do toho kyce vic prehnal at uz to magrady :) takhle je to napul cesty


??? tomuhle opravdu nerozumim, ja vzdy konstatuji pouze moje nazory a mensi konfrontace neskodi nebo snad ano. Nebo kdyz sem nekdo neco napise, tak musim sklapnout a hned to predelat. Budu tedy konkretnejsi... "muzete divat jen technicky" neni tam "musite" Nic mi tedy nepodsouvej ok? Co je podle tebe dialog ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát lis 03, 2006 4:39 am 
Offline
.....
.....

Registrován: sob srp 20, 2005 5:03 pm
Příspěvky: 539
Podivej, cisto z umeleckeho hladiska (asi si tie veci obslahol z nejakej knizky alebo co), ale nie je kombinacia BW a RGB ako kombinacia BW a RGB, proste aj to musi mat svoju strukturu. Napriklad tak kompozicia rozlozenia tych farebnych a nefarebnych casti obrazku, proste je to moc oddelene a neposobi to ako celok, ktory patri k sebe. Nik po tebe nechce aby si to prerabal, ked sa ti to paci, ale mne sa to proste nepaci.

PS:este k tej lenivosti. Nechcem ta obvinovat, ale nemal si problem prave s exportom tych materialov? A naviac ako pises o tom ze ludia sa zaoberaju moc texturami a tak. Tak to len pridava na tom, ze nieco (nejaku techniku) neovladas, a radsej to okecas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát lis 03, 2006 1:26 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon lis 14, 2005 2:49 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Kralupy
kracho píše:
Podivej, cisto z umeleckeho hladiska (asi si tie veci obslahol z nejakej knizky alebo co), ale nie je kombinacia BW a RGB ako kombinacia BW a RGB, proste aj to musi mat svoju strukturu. Napriklad tak kompozicia rozlozenia tych farebnych a nefarebnych casti obrazku, proste je to moc oddelene a neposobi to ako celok, ktory patri k sebe. Nik po tebe nechce aby si to prerabal, ked sa ti to paci, ale mne sa to proste nepaci.

PS:este k tej lenivosti. Nechcem ta obvinovat, ale nemal si problem prave s exportom tych materialov? A naviac ako pises o tom ze ludia sa zaoberaju moc texturami a tak. Tak to len pridava na tom, ze nieco (nejaku techniku) neovladas, a radsej to okecas.


1. Nemam potrebu neco obslehnout, bud konkretni, rekni odkud at to kazdy posoudi sam. Na tomhle foru mam vic mych vytvoru :), takze kazdy muze posoudit jestli mam potrebu neco obshlehavat. Proti podobnym narcenim neni obrana a v zasade i kdybych obslehnul, tak jde take o to neco si testnout atd. atd., ale neobslehnul ;-)

2. Poser 6 zvlada export do obj formatu vcetne UV mapovani a Blender zvlada pomoci python skriptu import, take vcetne UV mapovani. V tomto pripade bych to na lenost nevidel.

3. Co se tyce textur, tak se mi libi filmy od Pixaru a tam se velmi casto pozivaji matematicke proceduralni textury a nic vic. Netusim proc tak siroka debata jestli ano textury nebo ne. Nekdy ano nekdy ne. Podle me neni mnostvi textur meritkem kvality.

4. Nekdo se zene za fotorealistickym vystupem nekoho ne. V jednoduchosti je sila. Proc odflaknul ? Muj cas je drahy a proto volim kompromis. To se nekdy hodi.

5. Pochopitelne kazdou techniku neovladam (jako nekdo). To rad priznam. Urcite vsechny neovladam tak, aby to bylo hodne teto debaty.

6. Hlavne, ze je o cem diskutovat... a wotom to je

Cus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob lis 04, 2006 1:31 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 20, 2004 6:14 pm
Příspěvky: 594
ctyri problemy

1) Odlisne nasviceni obou casti sceny

2) Kompozicne nejasne.

3) Kontrast (Postavicky pusobi vyblite a neostre)

4) Jako divak jsem zmateny. Misto toho abych vnimal obrazek jako celek tak mi stale beha hlavou: "na cem to sakra stoji?"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proc lenost
PříspěvekNapsal: sob lis 04, 2006 1:32 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 20, 2004 6:14 pm
Příspěvky: 594
vklidu píše:
vaba píše:
Pochopitelne se na ten muj vytvor muzete divat jen technicky, tj. jestli to je dobre odvedena prace.


no pekne dekuju :) to zni jako porusovani svobody slova :) ja jsem myslel, ze se muzeme vyjadrovat i k obsahu prezentovanych praci, ne jen k technickemu zpracovani - tak PARDON za tu drzost.
jinak se mi to zda infantilni tak jako tak :) kdyz uz delas takovy pekny obrazek asi bych to do toho kyce vic prehnal at uz to magrady :) takhle je to napul cesty


Tohle je ocividne nedorozumeni. Vaba pouzil slovo "jen" v jinem smyslu nez jsi pochopil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob lis 04, 2006 9:18 am 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon lis 14, 2005 2:49 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Kralupy
mad_eye píše:
ctyri problemy

1) Odlisne nasviceni obou casti sceny

2) Kompozicne nejasne.

3) Kontrast (Postavicky pusobi vyblite a neostre)

4) Jako divak jsem zmateny. Misto toho abych vnimal obrazek jako celek tak mi stale beha hlavou: "na cem to sakra stoji?"



... tohle je pro me duvod k zamysleni, bod 1 je urcite klicovy diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 05, 2006 9:52 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 15, 2005 10:57 pm
Příspěvky: 637
Bydliště: Brno
@mad_eye: jestli jsem tu jediny, kdo to spatne pochopil, tak se omlouvam. Neslo mi to jinak. Pokud nejsem jediny asi by stalo za to venovat pozornost forme.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz