Právě je čtv dub 18, 2024 9:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 255 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon zář 11, 2006 5:39 pm 
Offline
..............
..............

Registrován: úte črc 13, 2004 12:18 am
Příspěvky: 2550
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte říj 10, 2006 3:53 pm 
Offline
..............
..............

Registrován: úte črc 13, 2004 12:18 am
Příspěvky: 2550
Hvězdička naděje
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte říj 10, 2006 10:23 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 27, 2004 9:31 pm
Příspěvky: 256
Bydliště: Plzeň
Máš tady hodnÄ› vÄ›cí co jsou testy takže chápu ze tu nemusí být nic extra ale upřímnÄ› ten poslední obrázek mne odrovnal. NÄ›co co vytvoříš za 5minut vÄ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte říj 10, 2006 11:01 pm 
Offline
_
_
Uživatelský avatar

Registrován: ned črc 11, 2004 4:55 pm
Příspěvky: 1439
Bydliště: Prostějov/Brno
Jan Železný píše:
Máš tady hodně věcí co jsou testy takže chápu ze tu nemusí být nic extra ale upřímně ten poslední obrázek mne odrovnal. Něco co vytvoříš za 5minut včetně renderu bych sem ja asi nikdy neposlal.

:shock:


Na tomhle se Taurus evidentně chtěl experimentem naučit něco nového v barevné kompozizi i kompozici normální a tak je to třeba brát. A pochybuju, že tohle zvládl za 5 minut- ono tahat polygonama se naučí při dostatku trpělivosti každej, ale myslet hlouběji nad uměleckou stránkami tvorby a přemýšlet o nich chce toho odhodlání a trpělivosti ještě víc...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 11, 2006 7:28 am 
Offline
..............
..............

Registrován: úte črc 13, 2004 12:18 am
Příspěvky: 2550
Pravda je že tohle mělo velmi emotivní podklad, který jsem ze sebe musel dostat, nejdřív formou tušky potom skrz Blender. Prostě to ze mě muselo jít ven. Snažil jsem se tam udělat několik "odkazů", což normálně nedělám. Jinak samozřejmě vím že po technické stránce to nemusí být pro mnoho lidí zajímavé, ale udělal jsem to přesně tak jak jsem chtěl. ono udělat o mnoho realističtější verzi tohoto obrázku, by nemuselo být o mnoho těžší, jenom by to ztratilo na té symboličnosti.

Jan Železný:Ber to tak, že ne vše se na první pohled zdá jaké to musí být.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 11, 2006 12:27 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 27, 2004 9:31 pm
Příspěvky: 256
Bydliště: Plzeň
Nedava to smysl to slunce nema byt videt zakryva ho mnesic.
:D :D

No ted vazne ja proste nejsem na tak abstraktni vec. Asi jeto na moje zamisleni moc Hard. Ja bych to maximalne chapal jako vlajku. :(

No nic nechme toho treba ritir se mi lyby. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 11, 2006 1:27 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon črc 12, 2004 1:15 pm
Příspěvky: 382
Bydliště: Bratislava
Ak by som mal analyzovať symboliku "Hviezdičku nádeje", tak by som si všimol:
1. Hnedá farba hore, modrá dole - znamená, že je svet obrátený hore nohami, alebo hnedá farba oblohy je znakom totality (naci/faši).
2. Ak je modrá farba more, spolu so zapadajúcim slnkom vyjadruje západný svet, jeho kultúru a civilizáciu.
3. Biely polmesiac je symbolom islamu - zjavne obkľučuje západný svet sprava (od východu). Viditeľnosť slnka za polmesiacom je logická - toto nie je vesmírne teleso, ale znak z vrcholov mešít.
4. Zvláštne sú čierne hviezdičky - majú inverznú farbu k bielym hviezdičkám na vlajke EU. Hviezdičky sú zjavne v pohybe, otázkou je, či prichádzajú k slnku, alebo z neho odpadávajú. Osobne som za druhý variant, ktorý korešponduje s analógiou EU - hviezdičky opúšťajú pôvodnú polohu v slnku, zmenili svoje postoje (preto inverzia farby) a hľadajú nové útočisko(?).
5. A názov? Nádej možno spočíva v nájdení novej pevnej pozície našej hviezdy, v ukotvení na niečom, čo vydrží nápor.

Tak ako? G_Taurus, trafil som sa v niečom, alebo je toto iba automatický text ovplyvnený len mojimi vlastnými pocitmi a myšlienkami?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv říj 12, 2006 1:49 am 
Offline
.....
.....

Registrován: sob srp 20, 2005 5:03 pm
Příspěvky: 539
No neviem co to vyjadruje, alebo co si G_taurus skusal. Kazdopadne to na mna po umeleckej stranke neposobi zaujimavo ani kompozicne ani farebne. A ak to ma nieco vyjadrovat (nieco ako pisal Ash) pomocou tvaru a farby i za cenu zleho dojmu, tak to sa mi moc nepozdava. Skor sa priklanam k tomu ze to je nejaka vizia, bez predom urceneho zmyslu, a nazov tam bol dodany len tak, aby bol, coz samozrejme mnoho ludi zmatie. V mnoho pripadoch to je vhodne, ale tu dla mna nie a tento screen by som supol niekam do suflika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv říj 12, 2006 12:47 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 07, 2005 11:21 pm
Příspěvky: 361
Bydliště: Fřýdek-Místek
Smyslem umeleckeho dila je vyvolat reakce, coz se imho dari :D.
Co se tyce mojeho nazoru na obrazek - vypada to zajimave ale chtelo by to zapracovat na detailech, takhle to vypada strasne odbyte (tenhle styl grafiky se hodi spise na loga nebo dopravni znacky). Napriklad pohrat si se stihovanim, naznacit tahy stetce, nejake rozpiti nebo udelat proste neco aby ty plochy nevypadaly tak jednotvarne. Taky si myslim ze zvyraznit atmosferu by nebylo naskodu - rek bych ze by to pomohlo pochopit myslenku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv říj 12, 2006 10:59 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 15, 2005 10:57 pm
Příspěvky: 637
Bydliště: Brno
rekl bych, ze rozebirate neco co nerozeberete :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát říj 13, 2006 10:31 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 31, 2005 11:35 am
Příspěvky: 271
Fakt skvÄ›lé testy...pÅ™imo znich srÄ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát říj 13, 2006 11:14 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 20, 2004 6:14 pm
Příspěvky: 594
pokud je to pouze nejaka forma kodovaneho sdeleni tak fajn. Pokud se ma jednat o esteticky pusobici zalezitost tak to je to slabe. Je tam spousta veci ktery na me pusobi rusive, od podivnych hrotu mesice pres hodne nahodne rozhozenych paprsku slunce az po barevnou kompozici ze ktere me boli oci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 15, 2006 2:28 am 
Offline
.....
.....

Registrován: sob srp 20, 2005 5:03 pm
Příspěvky: 539
postolka píše:
Smyslem umeleckeho dila je vyvolat reakce, coz se imho dari :D.
.


no ked tu nejaky zaciatocnik hodi vyrenderovany cube s cervenou farbou tiez to vyvola reakcie, a prepac, ale ja to za umelecke dielo nepovazujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 15, 2006 10:36 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
Proto je abstraktní uměni tak známé :idea: :idea:
Pořád jsem nechápal jak by třeba "White Center" od Marka Rothka nebo "Černý čtverec na bílém pozadí" od Kazimíra Maleviče mohly být tak slavné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 15, 2006 10:46 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 07, 2005 11:21 pm
Příspěvky: 361
Bydliště: Fřýdek-Místek
kracho píše:
no ked tu nejaky zaciatocnik hodi vyrenderovany cube s cervenou farbou tiez to vyvola reakcie, a prepac, ale ja to za umelecke dielo nepovazujem.

Taky pravda, mel sem na mysli spis ty reakce na obsah a myslenku (Jan Zelezny, Ash, kracho ...), ne na zpracovani.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 255 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz