Právě je čtv bře 28, 2024 8:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř úno 26, 2014 10:56 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
Ahoj po delší době,
chci se vás tu optat jestli někdo máte zkušenosti s prodáváním 3D modelů z Blenderu na serverech jako je turbosquid.com
Poslední dobou jsem uvažoval o této možnosti výdělku, ale počítám s tím, že většina lidí asi bude požadovat nějaký standart formátu jako je Max nebo něco takového. Je export z Blenderu do formátu Maxu dostačující. Pokud máte někdo zkušenosti, byl bych moc vděčný kdyby jste se podělili :-) Našel jsem tu jeden thread na podobné téma, ale ten je jednak už 3 roky starý a není tam moc informací.

A druhá část dotazu.
Jestli je tu někdo, kdo se profesně zabývá 3D grafikou a měl by zájem o spolupráci. Momentálně už delší dobu spolupracuju s jedním známým na dodávání 3D modelů pro realtime zobrazování v internetových prohlížečích (většinou se jedná o obsah e-shopů atp.) a teď se snaží získat zakázku na online 3D konfigurátor, konkrétně na na mrazáky. A je to poměrně hodně práce a já bych s velkou pravděpodobností nebyl schopen sám zvládnout všechny modely do nějakého rozumného termínu. Tak pokud by jste někdo měl zájem, dejte mi vědět :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 21, 2014 9:36 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 17, 2008 1:04 pm
Příspěvky: 330
Bydliště: Frydek
Ahoj,
osobně pár modelů na turbosquid mám, dávám je do formátu ,fbx, dxf, obj, stl, blend a 3ds. :http://www.turbosquid.com/Search/Index.cfm?keyword=xmalda
Občas se nějaký prodá, ale je to spíše jen aby modely neleželi hladem v knihovně :-). Musíš mít ještě účet na PayPal, kde ti případně pošlou výdělěk po dosažení zvoleného limitu. Ale na vydělávání to nemám. Spíše, že si za to nějaký model zase koupíš. Když tím budeš vydělávat, tak se nejspíš musíš stát plátcem DPH a přiznat příjem. Možná je tam nějaká vyjímka, nejsem účetní, takže si tím nejsem jistý jak to je teď. Docela by mě to i zajímalo, tak pokud někdo víte....
Jinak spolupráce se nebráním. Ten nápad na realtime zobrazování výrobků na e-shopech jsem už měl dávno, tak koukám, že jsem nebyl jediný a někdo to dokázal posunout dál :-). Máte už nějakou referenci?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 28, 2014 4:35 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: stř led 23, 2008 11:35 pm
Příspěvky: 135
Bydliště: Praha
Ahoj,
na turbosquidu mám asi 12 modelů, což není moc. Některé produkty prodávám poměrně často a některé (za necelé 2 roky) vůbec. Jinak výdělky i vzhledem k tomu, že prodávám spíše za nižší ceny (oproti ostatním uživatelům) a že si tsquid v neexkluzivním režimu (můžeš prodávat i jinde) bere 60% a ze zbytku se ti ještě v případě US-zákazníka odečte dalších 30% jako daň do USA (ikdyž ta daň by šla zrušit v rámci smlouvy o dvojím zdanění mezi ČR a USA získáním nějakýho jejich ITIN ale ten proces jeho získání asi není jednoduchý), tak vzhledem k těmto skutečnostem jsou výdělky spíše symbolické ikdyž ne zcela zanedbatelné a v některé silnější měsíce, kdy se mi sejde víc prodejů, to už je třeba zajímavější. Ale zatím můj největší měsíční výdělek byl necelých 60$. Ale měsíční průměr je tak 15$, což je samozřejmě lepší než drátem do oka a můžu to považovat za jakýsi pasivní příjmeček, kdy nemusím dělat vůbec nic a každý měsíc mi nějaká ta stovka na paypal respektive účet přijde. :-)
Jinak spíše pro inspiraci, ne že bych se chtěl chlubit :emo02: , mé porfolium: http://www.turbosquid.com/Search/Artists/Mr.Smooth

Ale každopádně je dobrý nemodelovat něco, co už před tebou udělalo dalších 20 lidí. Já osobně mám to štěstí, že zrovna tím, co mě baví, není trh až tolik saturovaný jako např. auty nebo nějakými architektonickými doplňky. Ale to je čistě můj subjektivní názor, nevím, možná, že pokud uděláš nějaký super auto, že se taky bude dobře prodávat. Takže shrnuto, určitě stojí za to na tsuid něco nahrát a asi záleží na tvém úsilí, pokud tam budeš mít časem rozsáhlou databázi kvalitních modelů, tak klidně i tisíce měsíčně (v korunách) vydělávat budeš.


Jinak jsem to zkoušel i jinde. The3dstudio ale stojí za úplný hovno a po naprosto nesmyslný změně, kdy tam povolili jen generický modely, ne žádný modely konkrétních značkových reálných objektů, jsem tam všechno smazal. I ten jejich uploader stál za velký kulový a prodeje total zero.

Za zmínku snad stojí cgtrader. Tam jsem zatím většího půl roku a hned první měsíc jsem tam měl 2 prodeje a od té doby nic. Ani nižší ceny ti tam prodeje vůbec nezvýší i kdybys tam prodával za poloviční cenu oproti tsquidu. Ale zase jsou férovější co se týče cenové politiky, ty dostaneš 100% z prodeje a pak zaplatíš akorát symbolických pár dolarů za to, že tvůj aktuálně prodaný model zůstane on-line k dalšímu případnému prodeji. Ale je pravda, že tsquid má obrovský náskok, jak časový tak technologický (což spolu vlastně souvisí), což jim pořád drží drtivou většinu zákazníků. Hlavně nedávno zavedený nový systém vyhledávání a kategorizace produktů na tsquidě je pro zákazníky asi hodně přínosný. Zadáš třeba "bus" a máš na výběr např. vozidlem nebo zastávkovým přístřeškem a když klikneš na vozidlo, tak ti vyhledá jen samé autobusy ne žádný další balast, což je bohužl případ těch ostatních serverů i cgtraderu.

Každopádně už radší končím, snad ti to bude aspoň trochu přínosný a jestli ti něco doma hnije na disku, tak bych tsquid rozhodně zkusil. :-)


Naposledy upravil Mr. Smooth dne pát bře 28, 2014 4:53 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 28, 2014 4:50 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: stř led 23, 2008 11:35 pm
Příspěvky: 135
Bydliště: Praha
A ještě k daním, ikdyž rozhodně nejsem odborník, takže třeba to bude úplně mimo :emo02:
Turbosquid ti každý rok (cca na konci ledna nebo tak nějak) pošle vyplněný daňový formulář, který je asi možné přiložit k českému daňovému přiznání. Ale vzhledem k tomu, že dolní hranice pro podání přiznání je u ostatních příjmů (nebo jak se to přesně jmenuje) nějakých 6000 Kč (nebo tak nějak), tak jsem přiznání zatím nepodával. A příjmy z tusbosquidu (snad správně) pokládám za ty ostatní příjmy a ne za nějakou soustavnou ekonomickou činnost. Ale nechám se překvapit, třeba mi někdy přijde od finančáku nějaká pokuta za zatajení příjmů, ale vzhledem k jejich výši by rozhodně byla taky symbolická. :emo02:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 30, 2014 7:21 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 17, 2009 2:29 pm
Příspěvky: 251
Bydliště: Desná
Po delší době jsem se konečně dostal k tomu kouknout na fórum :)
xmalda: díky za info. Co se týče spolupráce tak se mi zvali tři kluci odtud, tak kdyby to bylo málo, tak bych se ti ozval do PM ;-)
Mr. Smooth: Díky moc za shrnutí a celkové info. Co se týče těch příjmů ze zahraničí, tak se optám známé abych v tom měl taky jasno a až budu něco vědět tak se o to podělím ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz