Právě je čtv bře 28, 2024 12:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2008 7:22 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 16, 2005 7:31 pm
Příspěvky: 408
mě se hrozně líbí ten Imprisoned Sadness


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2008 8:39 pm 
Offline
......
......
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 05, 2006 8:34 pm
Příspěvky: 909
Bydliště: Liberec
Antharon píše:
máš tam krásnu zeleň, to je s polarizačným filtrom?

nn, jen se zakladnim UV filtrem od hama.. ale polarizacni urcite hodlam zakoupit..
ted si do Norska budu kupovat jeste sirokouhlej objektiv a battery grip (s nim vydrzi fotak az porizeni 5000 fotek!)
jinak se neboj me trochu zkritizovat co se tyce kompozice :) bohuzel teda u nejakych fotek je patrne opticke vypouleni a chromaticka aberace, ale to jen nepatrne (nastesti..)
KIWI píše:
mě se hrozně líbí ten Imprisoned Sadness

to urcite potesi ;)
ale tahle fotka je krapet upravena.. uplne vlevo dole sem odendal kus kere protoze se mi tam moc nehodil..

ps: jinak zadne fotky upravene nejsou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2008 10:32 pm 
Offline
......
......

Registrován: pát říj 05, 2007 6:32 pm
Příspěvky: 919
tak keď teda chceš kritiku... :)

sunny: kompo v pohode, akurat maš zvláštne vyváženú bielu a máš nízky kontrast...
Look at that psycho: Imho na svetelný abstrakt strašná nuda, teraz na balkóne by mi vznikol lepší...
Foggy hill: asi by som to dal úplne diagonálne a tá hmla je nejaká šedá podľa mňa, vyzerá ako dym skoro... alebo smog...
And the way.... : cca bez výhrad, ale nezdá sa mi... :)
Welcome: OK
Imprissoned Saddnes: OK, možno by to chcelo nejaký postprocess (napríklad gothic grunge)
Cica: zbytočne fotené na výšku, mal si to dať po šírke, určite, tým pádom by si to nemal také nudné, takto to je skôr home foto, ako mačka na love... a zase tmavé a málo kontrastné....
Alley: Pekná stredovka, ale tmavá a málo farebná...
Changing of weather: nízko horizont, a tá obloha zase až taká zaujímavá nie je imho.... radšej si tam mohol dať to more.... Poprípade to sproste orezať a dať ako panorámu... a zase sa mi nezdá kontrast... ale možno to tak máš rád, tak mne je jedno...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2008 11:02 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 23, 2006 1:18 am
Příspěvky: 602
Bydliště: SR, Žilina
súhlas s Kiwim. Tiež sa mi ten pic najviac pozdáva. Ale chýba mi trochu konkrétnejšia interakcia s prostredím - respektíve nie je mi jasné aký velký je fotený objekt, aj ked plot trochu prezrádza, ale z mojho pohladu mi táto informácia nestačí (snad rozumieš čo som tým myslel :wacko: ) Inak farebne a atmosferou je best :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2008 11:27 pm 
Offline
......
......

Registrován: pát říj 05, 2007 6:32 pm
Příspěvky: 919
Donald: dík za pripomenutie, v krajinkách nemáš nikde merítko... človeka, dom, zviera, proste čokoľvek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 29, 2008 2:39 am 
Offline
......
......
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 05, 2006 8:34 pm
Příspěvky: 909
Bydliště: Liberec
Antharon píše:
...


no vetsina co jsi napsal sou subjektivni dojmy, coz je dobre vedet.. jak se na to divaji ostatni

jinak:
Sunny: si nepomuzes.. bud tmavo, svetlo nebo meneni barev/kontrastu v PC.. cemuz se snazim vyhnout..
Psycho: who cares..
Foggy Hill: nebyla to mlha (zavadejici nazev.. ted mi to doslo) ale mraky.. jinak takhle vypadaly i v realu..
Imprisoned sadness: nerad post-processuju pokud nejde o vyjmuti rusiveho elementu kompozice :D
Cica: tam se mi jen libil vyraz kocky na muj objektiv :)
Alley: jj taky mi to doslo, problem je, ze zrovna v tu chvili se spoustel ohromny lijak (samozrejme hned jak sem vyndal fotak z nepromokave brasny) a stromy nebyly zrovna 2x dobre osvetlene.. mit delsi zaverku by nebyl problem, ale pak to zas bude presvetlene vzadu..
Changing of weather: hm.. tady byl problem, ze to bylo ohnisko 200mm a kdybych hnul fotakem jen o kousicek dolu, tak je videt vrcholek stromu, kterej byl pod tim a kterej dost nicil kompozici, takze radsi tu oblohu nez daky topol


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 29, 2008 12:08 pm 
Offline
......
......

Registrován: pát říj 05, 2007 6:32 pm
Příspěvky: 919
omg, prečo nepostprocesuješ? post processing nie je žiadna digitalna novinka, robil to každý a bude to robiť každý, a keby niekto tvrdil, že digitálny post process je v profi fotke tabu, tak nech sa zamyslí nad farebnými filtrami v čiernobielej fotke, alebo v cross processingu, kde sa zámerne používali iné chemikálie na vyvolávanie, strihanie miesto cropu, nasvecovanie na presvetlenie, skrátka post procesu sa báť netreba....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 29, 2008 1:28 pm 
hura, konecne nekdo taky foti :)
jinak souhlas, digitalni upravy jsou uplne bezna vec a proste to patri k te technologii jako predtim vyvolavani fotek rucne...
btw, doporucuju fotit do rawu a pak pouzivat Lightroom. s tim mam fakt skvele zkusenosti


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 29, 2008 1:36 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: úte dub 22, 2008 7:23 pm
Příspěvky: 152
Není .raw jeden z nejkvalitnějších formátů??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 29, 2008 1:37 pm 
Offline
......
......

Registrován: pát říj 05, 2007 6:32 pm
Příspěvky: 919
mna najviac stve problem, ktory ma fotoshop s olympusackym rawom, orf to skratka neotvori, a tak musim pouzivat olympus master, ktry dava casto az neuveritelne zasumene vysledky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 29, 2008 1:40 pm 
mafian píše:
Není .raw jeden z nejkvalitnějších formátů??


no, raw jsou proste data ktere zaznamena primo fotak (cip) a nejsou nijak upravena. dnesni fotaky zaznamenavaji napriklad v 14 bitove hloubce, takze je tam podstatne vic barevnych informaci nez kdyz se to pak prevede treba na jpg, ktery je 8bitovy a navic komprimovany :)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 29, 2008 2:08 pm 
Offline
......
......

Registrován: pát říj 05, 2007 6:32 pm
Příspěvky: 919
mno, raw je vlastne absolutne brutalne nepoužitelný, keďže každý foťák má vlastný raw :)
Ide skôr o to, že si to môžeš vyvolať obdobne ako u normálneho filmu, môžeš si posunúť expozíciu o +/-1,5 EV, môžeš simulovať farebné filtre u čiernobielej fotky a podobne... Ja ho síce používam prakticky vždy, ale že by bol práve kamarát s mojou xD kartou... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 29, 2008 2:46 pm 
Antharon píše:
mno, raw je vlastne absolutne brutalne nepoužitelný, keďže každý foťák má vlastný raw :)
Ide skôr o to, že si to môžeš vyvolať obdobne ako u normálneho filmu, môžeš si posunúť expozíciu o +/-1,5 EV, môžeš simulovať farebné filtre u čiernobielej fotky a podobne... Ja ho síce používam prakticky vždy, ale že by bol práve kamarát s mojou xD kartou... :D


no, nerekl bych ze je brutalne nepouzitelny, prave naopak
zminovany Lightroom napriklad precte asi vetsinu rawu a navic s nima celou dobu pracuje a zachovava je pri vsech barevnych korekcich, orezech, retusich a tak... vyborna vec (jen ty fotky pak zabiraji spoustu mista na disku)
narozdil od photoshopu, ktery si raw prevede na normalni format kdyz tu fotku nacitas...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 29, 2008 2:46 pm 
Offline
......
......
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 05, 2006 8:34 pm
Příspěvky: 909
Bydliště: Liberec
Antharon píše:
omg, prečo nepostprocesuješ? post proce....

no.. rad bych fotil veci takove jake jsou.. samozrejme, ze semtam nejakou fotku postprocessnu i co se tyce barev, ale delam to malo.. mam radsi doopravdovy barvy.. protoze dneska uz v podstate postprocesuji vsichni..
Turin píše:
btw, doporucuju fotit do rawu a pak pouzivat Lightroom. s tim mam fakt skvele zkusenosti

Lightroom bude asi nejaky program co jde jen pod windowsem, ne?
Turin píše:
no, raw jsou proste data ktere zazname....

no nastesti to az takove terno neni.. pro lidske oko bez uprav naprosto nerozpoznatelne (co se tyce tohodle zmenseni co tu mam ja..)

ale je pravda, ze RAW se, kdyz dojde na upravy nebo tisk fotky, hodi hodne..
btw: jak muze jpg ukladat jen do 8 bitu, kdyz 8 bitu je pri 32 bitech samotne grayscale? to pouziva jen 2 bity na grayscale, 2 bity na modrou, 2 bity na cervenou a 2 bity na zelenou??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 29, 2008 2:57 pm 
myslel jsem osm bitu na jeden barevny kanal...
a terno to je. ja fotim docela dost a ver mi, ze to, co se da vytahnout z fotky z rawu z jpegu nikdy nedostanes... proste 256 odstinu a 16000+ je docela rozdil :) (myslim, ze tak nejak jsou ty cisla, ale nejsem zase takovy technicky nadsenec...)

Alfisko píše:
Antharon píše:
omg, prečo nepostprocesuješ? post proce....

no.. rad bych fotil veci takove jake jsou.. samozrejme, ze semtam nejakou fotku postprocessnu i co se tyce barev, ale delam to malo.. mam radsi doopravdovy barvy.. protoze dneska uz v podstate postprocesuji vsichni..
Turin píše:
btw, doporucuju fotit do rawu a pak pouzivat Lightroom. s tim mam fakt skvele zkusenosti

Lightroom bude asi nejaky program co jde jen pod windowsem, ne?
Turin píše:
no, raw jsou proste data ktere zazname....

no nastesti to az takove terno neni.. pro lidske oko bez uprav naprosto nerozpoznatelne (co se tyce tohodle zmenseni co tu mam ja..)

ale je pravda, ze RAW se, kdyz dojde na upravy nebo tisk fotky, hodi hodne..
btw: jak muze jpg ukladat jen do 8 bitu, kdyz 8 bitu je pri 32 bitech samotne grayscale? to pouziva jen 2 bity na grayscale, 2 bity na modrou, 2 bity na cervenou a 2 bity na zelenou??


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz