Právě je čtv bře 28, 2024 11:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 11:44 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Blender verze 2.5x beta se pomalu blíží ke konci a já jsem se opět vrátil k užívání Blenderu.
Tedy táži se, zda by byl zájem o tutoriál z oblasti nového Blenderu 2.5x.

Konkrétně z mé strany by se jednalo o seriál, popisující vše, co se Blenderu týče, včetně popisu samotného Blenderu, jak importovat/exportovat formáty, komunikovat s externímy programy, renderery atd...

Pokud znáte mé předešlé tutoriály a líbily se vám, a pokud by byl zájem, pište sem, případně o co by byl zájem přednostně.

-Genom-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 12:43 pm 
Offline
..
..

Registrován: pon čer 07, 2010 1:06 pm
Příspěvky: 24
Bydliště: Poprad
Genom píše:
Blender verze 2.5x beta se pomalu blíží ke konci a já jsem se opět vrátil k užívání Blenderu.
Tedy táži se, zda by byl zájem o tutoriál z oblasti nového Blenderu 2.5x.

Konkrétně z mé strany by se jednalo o seriál, popisující vše, co se Blenderu týče, včetně popisu samotného Blenderu, jak importovat/exportovat formáty, komunikovat s externímy programy, renderery atd...

Pokud znáte mé předešlé tutoriály a líbily se vám, a pokud by byl zájem, pište sem, případně o co by byl zájem přednostně.

-Genom-


ja mam zaujem o kazdy tutoreial, kedze som zaciatocnik uvital by som nieco na modelovanie, texturovanie, materialy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 1:14 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 7:33 pm
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha
Budu vděčný za každý článek, tutor. Jevíce mě zajímá u nové verze asi internal render a nové možnosti v něm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 4:33 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 26, 2007 8:23 pm
Příspěvky: 399
Neolker píše:
Budu vděčný za každý článek, tutor. Jevíce mě zajímá u nové verze asi internal render a nové možnosti v něm.

Co se tyce internalu tak v tehle verzi je asi nejvetsi zmena rychlost jinak nic moc novyho tam neni protoze finalni verze noveho internalu se vsema vymozenostma este neni soucasti. Planuje se ovsem zahrnout do 2.6 a stejne na tom je i modelovani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 6:42 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
Citace:
Tedy táži se, zda by byl zájem o tutoriál z oblasti nového Blenderu 2.5x.
urcite ano. jen se ptam, jestli nebude vhodnejsi psat tutorialy rovnou na verzi 2.6? (ma preci vyjit kazdym okamzikem.)

rad budu za cokoliv. v novem blenderu zatim nedelam, jen jsem si ho parkrat pustil a zjistil, ze je vsechno uplne jinak a radeji to honem zavrel. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 3:37 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 14, 2004 5:45 pm
Příspěvky: 709
Bydliště: Podivín
osobně se ve 2.5x už celkem orientuju a už nějakou dobu přemýšlím nad něčím větším, než pár tutoriálů...myslím, že se tady na fóru najde dost schopných lidí, kteří se každej zaměřují trochu na něco jinýho a kdybychom se dali dohromady jako kolektiv autorů, řekl bych, že by mohla vzniknout celá knížka...vím, že by to bylo moře práce a klidně mě za to můžete poslat někam, ale kdyby se našlo pár lidí tak si myslím, že to určitě stojí za zvážení :wink: za sebe můžu říct, že bych se na tom podílel, co na to ostatní?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 8:28 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Já bych byl pro...párkrát jsem nad tím už taky přemejšlel...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 10:01 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
jankoš: jako i ja svou troskou do mlyna klidne prizpeju jen by me zajimalo kde chces sehnat ten hnaci motor kterej bude ty lidi popostrkovat aby to sepisovali?? :-) myslim ze i ty sam moc dobre vis jak slozity je nekoho na free projektu po pocatecnim nadseni k necemu dokopat :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 1:15 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
zacatkem roku jsem k podobnemu pocinu tady na foru lidi vyzyval. tenkrat me bumpkin ukamenoval argumenty, ze je na to brzy. (viz sesta stranka teto linie.) :-D

jsem urcite pro, ovsem s ohledem na me schopnosti a totalni neznalost verze 2.5 mohu slouzit jen jako moralni podpora (popripade prispet radou, komentarem, nejakou korekturou, sazbou... proste takove to bezvyznamne pricmrdavani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 12:30 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
docela jsem nad tim premyslel a myslim si, ze bumpkin ma pravdu v tomto:
Citace:
jen by me zajimalo kde chces sehnat ten hnaci motor kterej bude ty lidi popostrkovat aby to sepisovali?? myslim ze i ty sam moc dobre vis jak slozity je nekoho na free projektu po pocatecnim nadseni k necemu dokopat
jen jsem narozdil od nej optimista a imho to ma smysl i v pripade, ze vznikne jen par kapitol. pokud by si totiz kazdy vzal na triko prednostne jednu, potrebujete (potrebujeme) jen dohodnout styl, kterym to ma byt psane, struktura, pak to nekdo zasazi a udela se holt tolik kapitol, na kolik bude stava.

chtelo by to zalozit vlastni vlakno a pobavit se prednostne nad obsahem (rozsah/temata kapitol), lidma (kdo co), casem a strukturou jednotlivych kapitol (moznosti je nepreberne a bylo by imho vhodne dodrzovat aspon trochu jednotny system).
take by se hodil nejaky lexikon terminu, ktere budeme uzivat, at nekdo nepouziva anglicke terminy, jiny ceske, dalsi czechglish...

takze pokud to tady aspon par lidi mysli vazne, mel by se toho nekdo opravdu iniciativne chopit (navrhuju genoma nebo jankoshe, bo maji s psanim tutorialu zkusenosti), zalozit vlakno a rychle jit do toho, dokud je elan. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 3:17 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
smrq: heh a nemyslis ze sem mel s tim pravdu ze to bylo brzo?? dyt od prvni 2.5 (jak sam pises) uplynul skoro rok!! a az nyni to zacina byt pouzitelnejsi a pouzitelnejsi, ja napsiklad az nyni prechazim na 2.55....

heh no ja myslel ale ze chce Jankoš projekt dokoncit proto sem to psal ze to chce nejakyho vytrvaliho otravu co bude furt psat kdy to dopises kdy to dodelas.. ale kdyz ti staci dva clanky proc ne :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 5:40 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Z mého úhlu pohledu, kdy jsem s myšlenkou napsání knihy koketoval - poprvé to bylo po vydání první knihy od Pavla Pokorného, kdy po přečtení mi v knize dost věcí scházelo (předcházela tomu i konverzace s výše uvedeným autorem) - jsem si nadruhou stranu říkal, že od Blender Foundation je zde na blender wiki online manual...

Jenže...manuál seznamuje uživatele se základy práce v daném programu, ale už né s případnými problémy, radami a tipy, při určité činnosti...k tomu zase slouží tutoriály...ale opět jenže...do tutoriálu se nedá vměstnat vše, co by autor, nebo čtenaři chtěli...

A proto mě v poslední době popadalo nutkání, napsat rozsáhlejší dílo, které by skloubilo prvky manuálu, tutoriálu, rad a tipů, při práci s novější verzí Blenderu. Jsem holt náročnej uživatel a rád mám o svém programu k dispozici nejpodrobnější informace.

To, jestli by se výsledek presentoval ve formě pdf, nebo by šel do tisku je diskutabilní, nicméně bych to pojal spíše jako komunitní projekt, kterej by se i spravovat nějakým nástrojem pro správu verzí - např. GIT.

**********
Při nejhorším, můžeme zůstat u tutoriálů, kdyby projekt nevyšel...klidně bych se projektu ujal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 7:28 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 7:33 pm
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha
Já bych si to spíš představil jako Dokuwiki, která je odvozená z běžně wiki, ke které může mít každý přístup a dopisovat tutoriály/návody/postřehy podle svého. Nebo případně editovat jiné, doplňovat, opravovat a tak dále...
Úprava tamplate Dokuwiki pro naše potřeby není problém, hezky se to udržuje. Publikovat a formátovat obsah se naučí i kdejaký začátečník, který nemusí znát ani jednu značku z html. Samozřejmostí je možnost nahrávaní a připojování souborů (třeba .blendů), "hezké url", ochrana před spamem, jednoduché prolinkování, a ukládané revize verzí stránek (lajcky, pokud nějaký ňouma něco omylem smaže, tak se to rychle vrátí zpět) nebo třeba přístup určitých částí jen pro registrované a následně autorizované.

Jen by to chtělo pravidelně kontrolovat, aby z toho nevzniklo smetiště pár nehodnotných textů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 7:32 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 7:33 pm
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha
Když už se píše o tom publikování, vždycky mě něco podobného napadne po přečtení BlenderArt magazínu apodobných, třeba ten poslední Italský magazín obsahoval opravdu zajímavé články. Ale to už by spočívalo ve větší zodpovědnosti, větší časové náročnosti (sazby grafiky, textů v nějakém softu tomu určeném) a hlavně organizaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 8:56 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
vezmu to poporade, at nekoho nevynecham. :)
Citace:
smrq: heh a nemyslis ze sem mel s tim pravdu ze to bylo brzo?? dyt od prvni 2.5 (jak sam pises) uplynul skoro rok!! a az nyni to zacina byt pouzitelnejsi a pouzitelnejsi
ale vzdyt jsem, bumpkine, psal, ze jsi me "ukamenoval argumenty". tim jsem myslel, ze jsi me uargumentoval.
Citace:
heh no ja myslel ale ze chce Jankoš projekt dokoncit proto sem to psal ze to chce nejakyho vytrvaliho otravu co bude furt psat kdy to dopises kdy to dodelas.. ale kdyz ti staci dva clanky proc ne
musim opet obdivovat tvuj neuveritelne jizlivy styl psani odpovedi. :-D (nic ve zlem.) chapes me spatne, ja samozrejme radeji uvitam hotove/komplexni dilko, ale kdyz se stihne pulka, budu radeji, nez kdyz nebude nic.
co se tyce toho uhaneni, v tom nemam problem. klidne vas budu otravovat trikrat do tydne. :-)
Citace:
Jenže...manuál seznamuje uživatele se základy práce v daném programu, ale už né s případnými problémy, radami a tipy, při určité činnosti...k tomu zase slouží tutoriály...ale opět jenže...do tutoriálu se nedá vměstnat vše, co by autor, nebo čtenaři chtěli...

A proto mě v poslední době popadalo nutkání, napsat rozsáhlejší dílo, které by skloubilo prvky manuálu, tutoriálu, rad a tipů, při práci s novější verzí Blenderu. Jsem holt náročnej uživatel a rád mám o svém programu k dispozici nejpodrobnější informace.
zcela bez vyhrad souhlasim, genome.
Citace:
To, jestli by se výsledek presentoval ve formě pdf, nebo by šel do tisku je diskutabilní
och, na tistenou verzi jsem vubec nepomyslel. neco takoveho by me nenapadlo ani v nejdivocejsich snech. ale pokud by to bylo realne, proc ne?
Citace:
Já bych si to spíš představil jako Dokuwiki, která je odvozená z běžně wiki, ke které může mít každý přístup a dopisovat tutoriály/návody/postřehy podle svého. Nebo případně editovat jiné, doplňovat, opravovat a tak dále...
tento pristup mi neni vubec blizky, protoze se pak muze nekontrolovatelne vyrojit spousta pitomin bez potrebne kvality. nehlede na to, ze neci vymazlene texty muze predelavat kazdy trouba. za sebe rikam teto variante ne.

genom pise:
Citace:
klidně bych se projektu ujal.
za sebe rikam ano, spust to. rad se budu v projektu (dle svych aschopnosti a moznosti) angazovat. (pokud by byl zajem, ze! :-D )


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz