Právě je čtv bře 28, 2024 10:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 10:15 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 17, 2008 1:04 pm
Příspěvky: 330
Bydliště: Frydek
taky mám zájem, jsem na tom jak smrq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2010 9:02 am 
Offline
..
..

Registrován: úte říj 25, 2005 1:34 am
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha
Genome rozhodně jsem za. Dovedu si představit jak to pomůže začátečníkům kteří se učí podle tutorů na starší verze v dvaapůlce.

Jó....Genom jede. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2010 6:10 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 04, 2006 8:11 am
Příspěvky: 1148
Bydliště: Pardubice
Možná si někdo z vás vzpomene na jednu dívčinu, která zde uveřejnila překlady wiki, které překládala ze španělštiny.
Proč to říkám?
Na blendernation.com před časem vyšel anglický překlad španělského průvodce verzí 2.5. No a já jí požádal, zda by to nepřeložila do češtiny.
Aktuálně jí překládá. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2010 6:37 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
OK, tak dej pak vědět, až to bude mít přeložený, aby tu nedocházelo k duplicitám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2010 7:29 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
Genom: Mohu pomoci se psaním - pokud bude zájem. Roli hlavního koordinátora ovšem nechávám na Tobě :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2010 7:54 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Pitris: S Tvou pomocí jsem tak nějak v duchu počítal :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2010 9:28 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
8-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2010 10:27 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
krapet ted nerozumim tomu, zda se genom (s pitrisem) do toho tutoru pusti nebo ne.
za sebe doufam, ze ano (a to i pres ten ohlaseny preklad. mam totiz tuseni, ze to hned tak nebude - je na tom urcite neskutecne hodne prace).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2010 11:24 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Ten překládaný tutoriál je vlastně koncipován jako takový průvodce Blenderem 2.5...

Nicméně tam třeba není zmíněno, co je momentálně funkční a co ne, nebo tam není srovnání práce v 2.4x a 2.5...

Něco na téma Blenderu 2.5 rozhodně napíšu, jen si musím nejprve ujasnit co přesně, jakým způsobem a jak to budu poté publikovat.

Ohledně publikování článků na hlavní stránku mě krapet odrazuje to, že pokud napíšu článek, musím jej pak následně přepsat do xhtml kodu...

Tak mě napadlo, že bych mohl výsledný článek zvěřejnit jako odkaz na .pdf dokument - už jen kvůli tisku...krom tisku se dá výsledný článek i lépe editovat (v mém případě).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 9:18 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
mne pdf vyhovuje taky vic. rad si tyto materialy stahuju do sveho pc a pri praci je nemalo vyuzivam. casto taky tisknu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 10:36 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
napadla me jedna hrisna myslenka. pri procitani slovenske pdf prirucky k blenderu (od anina) a sve bezradnosti nad 2.5-kou jsem si posteskl, jaka je skoda, ze zde neni a asi ani nikdy nebude prirucka na tuto verzi v cestine/slovenstine. je ale tak nerealne, aby nejaka vznikla?

nenaslo by se tu nekolik lidi, kteri maji ve psani tutorialu a znalostech programu dost zkusenosti (nekteri snad i planuji nejake tutorialy napsat), aby koordinovali svou cinnost a spachali takovy unikatni projekt?

prvotni koncept, ktery me napadl, vychazel z prirucky od anina, kdy kazda kapitola pojednava o jinem tematu - modelovani, pokrocile modelovani, materialy, castice, animace, BGE... kazda stranka by byla rozdelena na dve casti - jedna pulka by popisovala funkce, na druhe by byl nejaky tutorial a prakticke priklady, ktere tyto funkce vyuzivaji.
o tomto konceptu by ale slo (spise by se melo) diskutovat. je to jen nastrel.

ted ale ta prakticka cast: ja na takovy pocin nemam sily, cas, ani dostatecne schopnosti. 2.5 jsem jeste nikdy nevyzkousel a tak si myslim, ze me znalosti by v lepsim pripade postacovaly k napsani tak nejake kapitoly o zakladnim modelovani (i tak by byla potreba reakce zkusenejsich uzivatelu, kteri by k me praci meli vecne pripominky).
a pak bych to jeste cele umel/mohl zasazet v indesignu. pripadne nejake korekce, ale nijak uzasny cestinar nejsem. tam me moznosti konci. :oops:

takze: nasel by se tady tym lidi, kteri by byli ochotni udelat zasluzny pocin a spolecnymi silami dat dohromady koncept takove prirucky, prodebatovali by, co by v ktere kapitole byt mohlo a melo a pak treba i kazdy jednu kapitolu napsal?
pokud by to bylo pdf, nemuselo by byt hned zkraje prilis obsahle, doplnovat se da i postupne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 11:43 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
smrq: tvuj navrh je dost scestny, uz v XYZ tematech se psalo ze cela rada 2.5XXXXX je jen BETAVERZI nebo spis RC kandidatem :wink: a jeste se ani ted nevi co vsechno a kdy se do finalni verze 2.6 dostane!!! tudis tvuj stesk po prirucce je trosku zbitecny dokud nebude finalni verze 2.6 venku :-)

ono se totiz stale pridavaji funkce a vylepsuji staci si jen sem tam stahovat buildy a koukat kde se co zmenilo a co pribilo nebo naopak co se zase upravilo a co vypada jinak, proto je tento tvuj navrh v tuto chvili asi nesplnitelny :wink: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 12:58 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
dik za reakci.
jsem si toho vedom a uznavam, ze to muze byt problem. imho se toho ale zase az tak moc nezmeni, respektive asi nezmizi to, co tam jiz je. dalo by se zatim pracovat s vecmi, ktere urcite neubudou.

nehlede na fakt, ze do takove prace se asi nikdo nepohrne bezhlave. ja preci vyzyvam k diskusi i nad konceptem prirucky. nez by se toto utrepalo, bude na svete dalsi verze - opet vic podobna finalu. vlastne si myslim, ze (pokud se do toho vubec pustime) nemame moc realnou sanci dostat se dal nez k priprave jednotlivych kapitol v dobe, kdy bude temer na svete 2.6.

ja nechci, bumpkine, nikoho nutit a vlastne ani moc presvedcovat. zrovna od tebe me ale reakce typu, ze jde o uplnou kravinu, mrzi. neni to moc davno, co jsme si v pm-kach navzajem "pobreceli", ze by to chtelo nove projekty, nove prace, novou energii...

na ceste je nova verze programu. co jineho by melo byt impulzem? novacci, kteri se k blenderu dostanou ted, nebudou stahovat stare verze. pujdou hned po 2.5 (ci co bude zrovna aktualni). a na ceske/slovenske scene neni jediny material, podle ktereho by se mohli ucit. otevrou program, najdou si dnes dostupne tutorialy, zjisti, ze je vsechno uplne jinak a pak blender odinstaluji a budou vsude tvrdit, ze je to program na prd. :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 1:18 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 7:33 pm
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha
smrq: Jako nováček musím říct, že jsem stihl ještě starou verzi, ale neříkám, že jsem nezkoušel ze zvědavosti 2.5ku. Nicméně mě dostupná literatura a tutoriály nutí pracovat (nebo spíše učit se) se starší 2.4# verzí, ale také to, že jde o poslední stabilní verzi :wink:

U Blenderu mě nadchtly především jeho reference a ne neodradilo mě to, že někdo tvrdí, že se hrozně ovládá ...

Naopak po pár hodin mi rozhraní už nepřipadá tak nepřehledné/složité a pokud někdo na to nadává, tak má problém sám a není to přeci softem :-)

Další věc je, že nováček čeká hned fotorealistické díla na první pokusy ... anebo ještě hůř, když nevědí pořádně, co by tvořili, nebo nemají prostě fantazii. Poté by mě to asi taky přestalo bavit. Taktéž kdyby nebyl trpělivý ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tutoriály?
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 3:51 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
smrq: heh ty to ale nechapes... jak casto si stahujes buildy?? podle vseho skoro vubec a taky podle toho reagujes, protoze se skoro kazdym buildem 2.5tky se meni rozlozeni tlacitek tudis postup o ktery ty prosis je nemozny... jakmile vyjde jen dalsi trosku oficialnejsi 2.5XX uz tam bude tolik zmen ze materialy sepsane na nynejsi verzi 2.5 budou nepouzitelne to se ti tu snazim rict!!! a nastane uplne ta sama situace jako kdyz se z verze 2.37 prechazelo na 2.40.. udelaji se jen kosmeticke premisteni tlacitek a nikdo to pak nenajde a udela to vic zmatku nez uzitku... a tomu zabranis az vyjde pouzitelnejsi verze...

jen aby si si to ujasnil, kdyz to dobre pujde bude ve vferzi 2.6 integrovan Bmesh a ten je hodne rozdilny vuci meshi co je ve stavajcim blenderu a hned ty technyky na modelovani budou jine....

byt tebou tak si nejdriv zjistim co vsechno uz ve verzi 2.5 je integrovano (zamerne rikam integrovano nerikam funkcni) a co vsechno se tam jeste ma dat!!!!!!! a pak ti dojde proc pisu ze je to zatim ZBITECNE!!! psat podrobne veci na tuto verzi......


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz