Právě je čtv bře 28, 2024 1:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: pát srp 10, 2012 11:44 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
Jergon píše:
No, tohle teda platí pro Blender 2.49, ale snad tyhle věci v novějších huráverzích zas tolik nepředělali...

O jaký "huráverzi" tady píšeš?? Blender 2.49 je už tři roky stará verze a Blender 2.63 je už celkem dlouho stabilní a má 99,99% funkcionality z verze 2.49 a navrch stovky zásadních vlastností, který podstatně usnadňují práci. Mě osobně je celkem jedno v čem děláš, ale hanit nejnovější Blender je přinejmenším zavádějící a pokud s ním nemáš osobní zkušenost tak mi to přijde trochu mimo mísu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: sob srp 11, 2012 3:53 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
No, s 2.63 jsem zatím opravdu nedělal, ale s 2.62 už ano - stáhl jsem si ji kvůli týmové práci, ale valný dojem na mě neudělala. Pár ptákovin navíc, které člověk využije v jednom projektu z tisíce, všechny základní nástroje postavené úplně jinak, se vším jsem se musel znova učit, aniž by v nich ovšem došlo k nějakým vylepšením, atakdál... Nevím, co se změnilo mezi 62kou a 63kou, ale divil bych se, kdyby něco zásadního, protože opravdu vážné bolesti Blenderu nikdo neřešil ani do té 62ky... Nechtěl jsem vůbec říct, že nové verze jsou horší, nebo je hanět, spíš jsem to myslel tak, že se v nich předělávají zbytečnosti, bez jakéhokoli smyslu se mění dobře fungující zavedené věci a naopak zásadní nedostatky Blenderu neřeší nikdo. Například ještě nikdo nepořešil nesmyslně vymyšlený unwrapovací systém, tak, aby neměnil rozměry a proporce faců ve smyslu "narvat to za každou cenu celé do okýnka" :emo23: (opět se omlouvám, jestli je to v 63ce pořešené, ale opět bych se tomu divil...). Nebýt tam Project from View, tak UV mapy vůbec neudělám, jenže PfV nezvládne všecko, třeba UV kulovitých a válcovitých objektů... To je taky důvod, proč se držím té 49ky - ať jsou další verze jakékoli a věřím, že jsou třeba i v něčem lepší, nevidím zatím důvod se o ně zajímat. Mně osobně nenabízejí nic navíc, co bych využil - jen spoustu zbytečného přeučování věcí, které jsem už trochu dostal do ruky (a stálo mě to dost potu).


Naposledy upravil Jergon dne ned srp 12, 2012 12:13 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: sob srp 11, 2012 4:54 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
Jergon:z vlastních zkušeností i z komerce musím konstatovat efektivnější práci v 2.63a oproti 2.49b založené na podložených časových úspor při modelování... tak pokud by to mělo být jediné plus tak tak to stojí za úvahu... ale každý to může vidět jinak... imho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2012 7:25 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pát črc 13, 2012 7:16 pm
Příspěvky: 182
Bydliště: Žilina
Ja som v 2.49b. robil 1 rok a vedel som na tom robiť (...) V ďalších verziách sa učím pol roka a už viem 4-krát viac. Teraz robím v 2.63a. a mám problém s game engine (neviem ani kde sa robí) a v 2.49b. som ani nič iné nerobil (okrem lietadiel). Ale už som ho nenašiel na nainštalovanie pre UBUNTU 11.10 (aj keď už mám aj 12.04) Viššie verzie sú jednodušie na ovládanie (pre takých ako ja). Ale keby som 2.49 vtedy našiel na UBUNTU 11.10 tak by som pri tom ostal. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2012 7:39 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pát črc 13, 2012 7:16 pm
Příspěvky: 182
Bydliště: Žilina
Jergon ale ja neviem nájsť ani Links ans Pipeline. Prosím poraďte mi ľudia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2012 8:57 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Aha, teď už to není Links and Pipeline, teď je to kolonka Transparency v oddělení materiálů (platí v 2.62, snad to v 63 zase nepřevorali...). Tam zaškrtneš fajfku u té kolonky Transparency, že chceš tu funkci aktivovat, a pak už stejně. Tlačítko ZTransparency musí být aktivní (modré) a na posuvníku Alph hned pod ním si nastavíš míru průhlednosti...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: pát srp 17, 2012 9:15 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pát črc 13, 2012 7:16 pm
Příspěvky: 182
Bydliště: Žilina
:wub: Veľmi sa ospravedlňujem ale ja som si zabudol USB kľúč u babky. Mám teda len výškovku a krídlo ináč nič.
MOZEM PREDLZIT TERMIN O 7 DNI? Je my to veľmi ľúto ale dúfam že to pochopíte. :emo08:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: sob srp 18, 2012 8:52 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pát črc 13, 2012 7:16 pm
Příspěvky: 182
Bydliště: Žilina
Kontrolná otázka: Súťaží okrem Jergona a mňa ešte niekto? :emo02:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: ned srp 19, 2012 2:48 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pát črc 13, 2012 7:16 pm
Příspěvky: 182
Bydliště: Žilina
POMOC, mám pravú nohu jak 11 urobenú ale ako urobím ľavú? Cez Shift+D to nejde lebo koleso je iné v predu a iné v zadu. :emo05: Cez mirror to je dlhé keď tam mám kopu šróbov a všelijakých útvarov a navyše to nemám v strede. PORADTE MI AKO UROBIT OPAK. :emo04: :emo04: :emo04:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: ned srp 19, 2012 3:23 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
nastav stred objektu (tej nohy) do stredu lietadla, a pouzi mirror


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: ned srp 19, 2012 3:24 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pát črc 13, 2012 7:16 pm
Příspěvky: 182
Bydliště: Žilina
Ale to je veľa objektov. :emo04:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: ned srp 19, 2012 3:31 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
tak ich spoj do jedneho a potom daj mirror


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: ned srp 19, 2012 3:51 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Kolo je jiné vpředu a jiné vzadu? Nějak nepobírám, co tím myslíš... :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: ned srp 19, 2012 8:27 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pát črc 13, 2012 7:16 pm
Příspěvky: 182
Bydliště: Žilina
Áno, musí mať sklon, blatníky, atď... (viz. http://filipoveplastovemode.wix.com/fil ... e/mainPage , obrázok v pravo hore) :banana: :banana: :banana:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sutaz o lietadlo
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 10:24 am 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pát črc 13, 2012 7:16 pm
Příspěvky: 182
Bydliště: Žilina
Jergon píše:
Aha, teď už to není Links and Pipeline, teď je to kolonka Transparency v oddělení materiálů (platí v 2.62, snad to v 63 zase nepřevorali...). Tam zaškrtneš fajfku u té kolonky Transparency, že chceš tu funkci aktivovat, a pak už stejně. Tlačítko ZTransparency musí být aktivní (modré) a na posuvníku Alph hned pod ním si nastavíš míru průhlednosti...

Ja som to vyskúšal a nič sa mi nezpriehľadnilo. :-( Je to jediné čo mi na jak-11 chýba tak prosím poraďte mi. :emo04:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz