Právě je čtv bře 28, 2024 7:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: GPU 2016
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2016 11:09 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 19, 2008 11:11 am
Příspěvky: 1144
Bydliště: Praha
Ahoj.

Ubehol nejaky cas a kedze uz vobec nesledujem dej okolo vyvoja kariet (nVidia), chcem sa opytat ci mi niekto vie pomoct pri vybere, ktora karta bude podla neho najlepsia co sa tyka cena vs vykon? Podotykam ide mi hlavne v prvom rade o Premieru / Aftre a potom Blender samozrejme tiez, takze Quadro radu rovno zavrhujem, pretoze sice na Premieru su asi najlpsie ale v Blenderu podla starych informacii co mam "pak chcipnul pes" ... :)

Sucasny stav je: GTX580. Vsetko v podstate funguje dobre, akurat ked sa mi uz zacali dostavat do ruky 4K zdroje, tak uz premiera nejak zacina "pokulhavat". Takze sa da povedat, ze sa v podstate ona prva ozvala... :)

Diky za vas cas.

Robo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GPU 2016
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2016 11:39 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
Pár postřehů:
Před tím než budeš upgradovat, tak bych si dobře ověřil, jestli tě opravdu brzdí grafická karta a ne procesor, RAMka nebo disk. 580 je i na dnešní poměry hodně dobrá karta a nemyslim si, že by měla brzdit při zpracování 4K videa (ale nemám s tím žádný zkušenosti, jen hádám).

Co se týká novejch karet (Nvidia, ati téměř nesleduju) tak asi nejlepší poměr cena výkon je gtx 970 - efektivně sice jen 3.5 GB paměti, ale je to tichá karta (při malý zátěži je v pasivním režimu - nevydává žádný hluk - jen některé modely), má malou spotřebu. V současný době mám v počítači dvě tyhle karty a jsem spokojenej.

Pokud na ten upgrade nespěcháš, počkal bych s čím novým letos nvidia přijde. Ta gtx 970 je dneska cca 1.5 roku stará takže se dá předpokládat, že letošní nástupce bude o poznání výkonnější. Nový modely by taky měly konečně vyjít s větší pamětí, takže by se měly objevit i 8GB modely.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GPU 2016
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2016 6:06 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 19, 2008 11:11 am
Příspěvky: 1144
Bydliště: Praha
Zaujala ma 980tka resp 980Ti. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz