Právě je čtv bře 28, 2024 3:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: sob zář 06, 2014 10:51 am 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
vlastas
tak to rad slysim vlastne ctu!!!! :wink: :wink:

kazdopadne nezoufej! pokud fakt chces cycles pouzivat mas na to dostatecne silny procesor, tak ze pouzi ten na rendering ;)

následne pokud ses fakt chces zajimat o grafiku doporucuju aby jsi navstivil letosni rocnik Splashe ;)
http://get-splashed.cz/

dozvis se tamhodne od ceskejch a celosvetovejch borcu ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: pát zář 19, 2014 8:57 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Ahoj,
tak se už ty hlavní věci stali ;) Nvidie už vyšla s novou kartou na trh a AMD udělalo dost šílený slevy :-)

každopádně se jasně potvrdilo co jsem tu naznačoval dříve ;) tedy že u Nvidie si budeš muset minimálně připravit 14-16 000Kč na jejich super model Gtx980, kdež to u AMD R9 kdy 280 startuje na 9 000Kč a 290 na 12 000Kč a rozdíl ve výkonu je max 10-25%...

tam kde Nvidie dneska boduje s GTX980 je spotřeba, ta klesla zhruba o 50W což je paráda, každopádně modely které vyšli jsou výkonově super a spotřebou ještě lepší ale finančně šílený!!!!
tedy nedoporučuji jejich koupi... vyplatí se počkat na obměnu X60 serie ;) tedy na 960 či 970 o těchto kartách bych už uvažoval ale opět bude záležet na ceně....

každopádně nevěřím že AMD bude slušná a nabídne rozumnou cenu.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: sob zář 20, 2014 12:19 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát čer 06, 2008 5:13 pm
Příspěvky: 571
Bydliště: Wallachia (Vsetín)
Tak nové Nvidie se hodně povedly, GTX 970 vypadá cenově lépe (než přestřelená GTX980) - vykon (GTX 970) skoro jako AMD R9 290x, maximálni spotřeba skoro poloviční, teploty a hluk jsou také na jiné úrovni. Lepší volba než AMD (a to byla moje srdcovka).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: sob zář 20, 2014 12:42 am 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Still-Alive
jj přesně tak ;) ale i přesto je cena šílená :D 9-10 000kč prostě za grafiku je šílené :)
proto tvrdím že ideálem bude GTX960 ale i tak si myslím že bude startovat někde kolem 6-7 000Kč a Ti verze bude pak o 1000kč dražší... tak jak je to zhruba dneska
jinak Nvidie udělala ve spotřebě hodně velkej kus práce! tohle bych nečekal že se jim to podaří ještě takhle srazit, mohl by se vrátit trend jednoslotových grafik ;) a něco jako 9800GT

hlavně jsem pak zvědav co vyvede s návrhem GCN archytektury AMD, třístovková generace bude muset ukázat hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: sob zář 20, 2014 11:20 am 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
Tady jsem objevil první test výpočetního výkonu:
http://www.anandtech.com/show/8526/nvidia-geforce-gtx-980-review/20
Je tam zajmavej ten LuxMark. GTX 980 má třikrát větší skóre než stará gtx 580 a to už je docela znát. Jinak já rozhodně časem koupim tu 970. Ten výkon bude asi dost podobnej a 4GB paměti mi asi taky bude stačit. Jestli dostanu za cca 9000,- trojnásobnej výkon a čtyřnásobnou paměť oproti mý starý 560, tak to už je asi vážně důvod pro upgrade :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: sob zář 20, 2014 12:49 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
Na blenderartist.org někdo dal odkaz na tuhle recenzi:
http://www.sweclockers.com/recension/19332-nvidia-geforce-gtx-980-och-gtx-970/16#pagehead

V Cycles tam mají u 970 úplně stejný čas jako u 780Ti (která stojí dvojnásobek) :onfire:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: sob zář 20, 2014 10:42 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát čer 06, 2008 5:13 pm
Příspěvky: 571
Bydliště: Wallachia (Vsetín)
Bumpkin: imho se ti to trochu vrátí na elektřině :) já dal taky za grafiku asi 5.5K, dal bych víc, kdybych měl finance :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: pon říj 06, 2014 8:26 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Tak AMD slo s cenou fakt hooooooodne dolu!! nová archytektura bude snad predstavena jeste v prosinci a uvedena na začátku roku 2015, každopádně stávající R9 290 bude startovat na zhruba 8000kč... ted uz si opravdu zacínám rikat zda ta nová grafika od Nvide má vůbec smysl.... :? :?


výkon 980 ale za poloviční peníze? to už je secsakramentský argument... :-) jen upřesním že 980 od Nvidie u nás startuje s cenou kolem 15 000kč :D konkrátně 14 800Kč, AMD R9 290 začíná na ceně 8 150Kč :D


každopádně se začali vyrojovat zvěsti o nové archytektuře od AMD, jedna z hlavních zvěstí je že by měli zavrhnout GDDR5 a vyrukovat se ,,sendvičovejma,, pamětma..... fáma se opírá o dlouholetou spolupráci AMD/ATI s Hynixem (jeden z největších výrobců/vývojářů paměťovývh čipů), následně i tento princip vrstvení byl odzkoušen Samsungem v SSD discích...
další věc co tomu nasvědšuje je vyrukování Applu s novým retina displayem který má mít rozlišení 4K, bohužel v tuto chvíli ale není na trhu žádná grafika která by snadno 4K zvládla... (mají mít na displayi o něco lepší rozlišení).... AMD již pro pročka dodává grafiky tedy zde by nasvedšovalo vše pro nové grafiky od AMD

co z toho plyne? zatím to že kdyby výše popsané vyšlo tak AMD bude prodávat běžně grafiky se 8-16Gb ram a zde by se už dali renderovat fakt velké scény a textury :-D :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: pát říj 31, 2014 5:30 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Ahoj všem tak zase jen přidávám další info a měsíční přehled co se událo a co by bylo dobré nakoupit :wink:

Nvidia
GTX 9XX
- kdo počkal s nákupem grafiky od tohoto výrobce udělal zřejmě nejlépe protože se ukázala výrobní vada napájecího okruhu a karty nepříjemně pískají, chyba v návrhu se zatím projevila hlavně u modelu 970 ale množí se informace i od ostatních modelů, bohužel smluvní výrobci Nvidie nestíhají uspokojovat poptávku a cena karet se drží stále nesmyslně vysoko :emo04:
modely:
970 - tento model začíná na cenovce 9 000Kč
980 - tento model je stále na cenovce 14 500Kč

v prvním kvartálu příštího roku by již Nvidia měla uvést na trh i grafiky pro smrtelníky a to 960 zatím se ale o výkonech dost spekuluje....

AMD
R9 karty
- zde není větších prohřešků a ani přešlapů snad jen dobré zprávy ;) AMD má strategickou smlouvu s Apple a dodává otevřené R9 280 do 5K počítačů od Applu, bohužel :roll: tyto odemčené a plné čipy zatím mezi zákazníky nedostanou, každopádně se ukázalo že tyto grafiky mají dost výkonu na to aby rozjeli plnohodnotně aplikace v rozlišení 5K za což smekám!!! před AMD a Apple za toto uvedení
- další novinka u těchto karet je že už se konečně začínají projevovat velké slevy i v české a slovenské republice!!!!

Modely
R9 290X - začíná na ceněn 9 700Kč
R9 290 - začíná na ceně 8 300Kč

R9 280X - začíná na ceně 6 100Kč
R9 270X - začíná na ceně 4 700Kč


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: pát říj 31, 2014 9:05 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
No já jsem před několika dny nakonec koupil Asus GTX 970 Strix a ačkoli jsem ji dostal už rozbalenou (aniž by mě na to kdokoli předem upozornil - díky czc :evil: ) tak to s tím pískáním není tak hrozný. Je pravda, že občas vyluzuje zvuky, které by se jako pískání daly označit, ale jen při určitých situacích - hádám, že při určitých teplotách. Nedělá to ani když je bez zátěže ani když přes ni renderuju. Občas když dorenderuju a teplota pomalu klesá, tak píská. Ale kdyby mě někdo neupozornil na to, že ta karta píská, sám bych si toho asi ani nevšimnul. Moje stará gtx 560 taky vyluzovala podobný zvuky. Asi jsem si na to zvyknul. Je to trochu jako poslouchat cikády :emo20:
Co mě ale zajmá nejvíc je výkon a ten budí trochu rozpaky:
Čekal jsem výkon zhruba 3x vyšší než u 560, ale benchmarky na blenderartists.org ukazovaly spíš výkon 2,5x - 2,7x. Realita je taková, že u jednoduchých scén jako třeba defaultní cube je ta 970 skoro 2x pomalejší (!) než 560, ale u složitějších scén jako jsou interiéry je ta 970 víc jak 3x rychlejší než 560.
Kdybych to měl shrnout:
V současnosti mezi novejma kartama je určitě nejlepší volba ta 970 - má 4GB paměti, slušnej výkon, solidní cenu.
980 podle mě moc dobrá není - nárust výkonu oproti 970 je malý a cena je výrazně vyšší. To bych raději bral 780Ti která má mnohem vyšší výkon a dá se dnes koupit za celkem dobrou cenu.

pozn. Ati karty nesleduju, nekomentuju, používám Cycles...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: pát říj 31, 2014 9:54 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát čer 06, 2008 5:13 pm
Příspěvky: 571
Bydliště: Wallachia (Vsetín)
To mi dělala občas moje stará X1950Pro... Pískala jen někdy u her a jen za určité situace (většinou intra u her) nidky jsem nepochopil proč zrovna u toho... Pokud píská a pak nebouchne, je to v pohodě :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: pát říj 31, 2014 10:22 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
tiez som si kupil nvidiu 970 (od gainwardu), piskanie zatial nepocujem , piskala mi skor moja starsia nvidia 660ti.
(ak by niekoho zaujimalo)Piskanie je tzv "coil whine". piskaju cievky ked je vysoky framerate (napr 3000fps) a to hlavne v intrach a menu niektorych hier (crysis1)
No neviem ci to iste piskanie je taktiez coil whine aj pri novej 9xx rade


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 12:31 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát čer 06, 2008 5:13 pm
Příspěvky: 571
Bydliště: Wallachia (Vsetín)
Tak jsi si na intra tipnul dobře :emo35:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: čtv pro 04, 2014 10:12 am 
Offline
..
..

Registrován: pát srp 22, 2014 11:16 am
Příspěvky: 16
Zdravím, jsem tady znovu.

Od posledně uběhlo asi čtvrt roku. Za tu dobu jsem v Cycles renderoval přes CPU, ale už mě to dost zdržuje v další práci. Potřeboval bych zrychlit, takže znovu otevírám původní otázku.

Ta je v podstatě vyřešená pořízením původně navrhované Nvidia GTX 750Ti. 2GB paměti by pro mojí práci mělo zatím stačit a do vyšších řad o kterých se zde mluvilo bych se zatím necpal.

Pak je tu druhá možnost, na kterou bych rád slyšel názor. Spolu s tou kartou budu muset vyměnit ještě základní desku, zdroj a nevím co ještě. Údajně mě to vyjde cca na 10.000,-
Takže mě napadlo za tuhle cenu pořídit "levný" notebook třeba s touto kartou Nvidia GT 820M 2GB (předpokládám, že i ta bude renderovat rychleji než CPU), který bych měl jen na render. Cenově mě to vyjde úplně stejně, render bude jistě pomalejší, než na GTX750Ti, ale už mě na tom tolik nesejde, protože budu moct dál pracovat na PC zatím co notebook si může vesele renderovat.

Je to kardinální hovadina? Je lepší mít jednu našláplou věc, nebo není od věci mít jedno na práci a druhé na render?
Předem díky za názor, vlasta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna grafické karty
PříspěvekNapsal: čtv pro 04, 2014 2:56 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
No jako kardinální hovadina to asi není, ale asi by to byly vyhozený peníze. Jen pro srovnání: V notebooku mám čtyřjádrový i7 - 3630 QM na 2.6GHz a kartu 750M - renderovat se na tom dá, ale procesor je u téhle sestavy o něco rychlejší než ta grafická karta. Když jsem to porovnával se svou gtx 560, tak ta renderovala cca 2x rychleji. Moje současná GTX 970 renderuje cca 2,5 - 3x rychleji než ta 560, tedy cca 5-6x rychleji než ten procesor v NTB.
Hádám, že ta 820M bude na renderování docela pomalá - navíc bych se obával životnosti. Notebooky za 10 tis. korun většinou nemají nejlepší chlazení a při renderingu je grafická karta permanentně ve 100% zátěži - výsledek může bejt, že ten notebook za pár let uvaříš.
Pokud máš takhle málo peněz, tak bych osobně koupil nějaký PC z bazaru. Většina monitorů umožňuje připojit dvě vstupní zařízení a přepínat zdroje, takže nemusíš kupovat další monitor. Když si k tomu koupíš nějakou malou klávesnici z touchpadem na ovládání počítače pro rendering tak ti to ani nezabere tolik místa.

Jinak podle mě je lepší mít jeden dobrej počítač než dva průměrný. Jde hlavně o synchronizaci dat mezi počítačema. Je to tak trochu vopruz a stojí tě to nějakej čas navíc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz